Avia Artis Książki o muzyce - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Śpiewy historyczne, Ebook | Julian Ursyn Niemcewicz

    "Śpiewy historyczne" to dzieło Juliana Ursyna Niemcewicza, pisarza, historyka i działacza społecznego, a także uczestnika insurekcji kościuszkowskiej.
    Jest to zbiór pieśni historyczno-patriotycznych autorstwa Juliana Ursyna Niemcewicza, tworzący wyidealizowaną wizję przeszłości Polski.

    Promocja
    okładka Szopen a Naród, Ebook | Stanisław Przybyszewski

    “Szopen a Naród” to utwór Stanisława Przybyszewskiego, polskiego pisarza, poety, dramaturga okresu Młodej Polski. Przybyszewski był skandalistą, przedstawicielem cyganerii krakowskiej i nurtu polskiego dekadentyzmu.“Szopen a Naród” to esej autorstwa Stanisława Przybyszewskiego napisany w setną rocznicę urodzin Fryderyka Szopena.Młodopolski poeta wskazuje na nieocenioną rolę kompozytora w kulturze polskiej, daleko większą niż ta odegrana przez znanych literatów. Autor eseju om...

Co znajdziesz w kategorii: Książki o muzyce

W księgarni internetowej Woblink czekają na Was zarówno podręczniki obejmujące podstawy historii muzyki, jak i opracowania na temat różnych gatunków muzycznych i instrumentów muzycznych. Być może zainteresuje Was książka Davida W. Barbera "Bach, Beethoven i inne chłopaki, czyli historia muzyki wyłożona wreszcie jak należy"? To znakomity, pełen humoru przewodnik po historii muzyki - jej kontynuację stanowi ebook "Zygzakiem przez muzykę, czyli następna historia muzyki wyłożona wreszcie jak należy".

Ciekawi Was świat muzyki tworzonej przez polskich twórców? Adam Zamoyski opowiada o życiu wybitnego polskiego kompozytora w książce "Chopin. Artysta. Człowiek". Polska muzyka nie zamyka się rzecz jasna w dawnych wiekach. Filip Kalinowski odkrywa przed czytelnikami świat polskiego rapu w książce "Niechciani, nielubiani. Warszawski rap lat 90". Twoje ulubione muzyczne książki już tu są i czekają na Ciebie jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki! Bez względu na to, czy jesteś wielbicielem muzyki rozrywkowej, muzyki klasycznej, muzyki elektronicznej czy polskiego jazzu na Woblink na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Najlepsze książki muzyczne

Co tak naprawdę dzieje się, gdy słuchamy muzyki? Dowiedzcie się tego dzięki książce "Zasłuchany mózg. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki" autorstwa Daniela J. Levitina. Na Woblink znajdziecie także niejeden reportaż skupiający się na disco polo, zjawisku bez którego polska scena muzyczna nie wyglądałaby dziś tak samo. Sięgnijcie po ebook "Polski bajer. Disco polo i lata 90." Moniki Borys, audiobook "Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo" Judyty Sierakowskiej lub "Cesarz Disco Polo. Bayer Full, polskie wesela i podbój Chin" Sławomira Świerzyńskiego i Katarzyny Sielickiej.

Interesują Was zupełnie inne rodzaje muzyki? Na przykład jazz? Wśród książek zajmujących się tym gatunkiem muzycznym, zdecydowanie wyróżnić należy autobiografię Milesa Daviesa czy autobiograficzną i równie poruszającą "Lady Day śpiewa bluesa" autorstwa Billie Holiday. Polski jazz świetnie reprezentują reportaż Magdaleny Grzebałkowskiej "Komeda. Osobiste życie jazzu", "Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego" Andrzeja Makowieckiego czy "Był jazz. Krzyk jazz-bandu w międzywojennej Polsce" Krzysztofa Karpińskiego.

Książki przybliżające historię muzyki

Jak powstały instrumenty muzyczne? Kim były najważniejsze postaci muzyki współczesnej? Jeśli chcesz lepiej zrozumieć muzykę, sięgnij po najlepsze książki o muzyce dostępne na Woblink! Znajdziesz tu wyjątkowe reportaże i publikacje poświęcone twórcom, nurtom oraz gatunkom muzycznym. Wśród nich warto wyróżnić:

  • "Grunge. Bękarty z Seattle" Piotra Jagielskiego - fascynujący obraz sceny muzycznej Seattle,
  • "Please kill me. Punkowa historia punka" Gilliana McCaina i Legsa McNeila - prawdziwe spojrzenie na źródła punk rocka,
  • "Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993" Rafała Księżyka - opis polskiej sceny muzycznej w czasach przemian,
  • "Janis. Życie i muzyka" Holly George-Warren – poruszająca biografia Janis Joplin,
  • "Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl" Sary Marcus – historia feministycznego ruchu muzycznego.

To także inne niesamowite opowieści zawarte na kartach skupiającej się na scenie muzycznej lat 70. XX wieku "W bocznej ulicy. Historia muzyki niegranej 1968-1976" czy "Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk" Piotra Mulawki. Tak wiele jest jeszcze do poznania i usłyszenia!

Książki o teorii muzyki

Książki o muzyce to nie tylko reportaże, dzieła historyczne czy encyklopedyczne, ale także tytuły skupiające się na teorii muzyki. Polecamy szczególnie publikację Holly Day oraz Michaela Pilhofera "Teoria muzyki dla bystrzaków". Dzięki temu nie tylko szybko nauczycie się odczytywać nuty i wystukiwać odpowiedni rytm, ale także przewidywać dalszy ciąg utworu. Pozwoli to na jeszcze bardziej pogłębione spojrzenie na dzieła innych osób - a także, kto wie, na skomponowanie własnych?

Książki muzyczne dla dzieci

Warto już od najmłodszych lat wprowadzać dzieci w świat muzyki. Chodzi rzecz jasna przede wszystkim o zaznajamianie ich z różnymi utworami - warto jednak sięgnąć także po książkowe wsparcie. Szczególnie polecamy pozycję "Historia muzyki dla dzieci", która wprowadza najmłodszych w świat kompozytorów, wykonawców i muzyki z całego świata. Na Woblink znajdziecie także wiele podręczników pozwalających poznać podstawy historii muzyki oraz ułatwiających zrozumienie teorii muzyki, takich jak "Historia muzyki 1. Podręcznik dla szkół muzycznych" Danuty Gwizdalanki.

Mamy także coś dla najmłodszych pociech - w poznawaniu muzyki chętnie wesprze ich lubiany Pucio w książce "Pucio poznaje kolory i dźwięki". Polecamy także "Poznaję dźwięki! Mozart. Książeczka z dźwiękami" oraz "Poznaję dźwięki! Bach. Książeczka z dźwiękami", dzięki którym od małego Wasi milusińscy mogą w przystępny dla nich sposób zapoznawać się z twórczością tych wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej. Kultura słuchania muzyki w dużej mierze wynika z przyswojonych w dzieciństwie wzorców - nie ma więc na co czekać!