Chciałbym, abyście wiedzieli, że chronimy skarby przyrody, gdy zbieramy osobno, czyli segregujemy, papier, plastik i metale, szkło, a także resztki kuchenne. Nowe rzeczy zostaną wyprodukowane nie z tych cennych skarbów, lecz z naszych śmieci. Świetnie, że nieznośna kwoka zmieniła swoje zachowanie!
Opowiem Wam o Panu Minutce, aby Was przekonać, że w pewnym sensie możemy zatrzymać czas. To nie żart! Wcale nie musimy się szybko starzeć i chorować. Zdrowy rozwój fizyczny, sprawność umysłu, a także dobra odporność organizmu zależy przede wszystkim od zdrowej diety. Przekonajcie się o tym, tak samo jak przekonali się mieszkańcy baśniolandii.
O tym, jak ważne jest korzystanie z ekologicznych środków transportu, przekonała się wiedźma Hogata, która na przekór innym wiedźmom postanowiła polatać na miotle spalinowej. Opowiem Wam, co z tego wynikło oraz jaki wpływ na nasze środowisko mają spaliny, które wydobywają się z rur wydechowych pojazdów.
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego na widok kominiarza ludzie łapią się za guziki? Zapewne powiecie, że ma to przynieść szczęście. Owszem, jest w tym ziarnko prawdy. Na przykład w zeszłym tygodniu chwyciłem guzik na widok osmolonego kominiarza i od razu przeszła mi czkawka. Jednak z punktu widzenia kominiarza nie chodzi tylko o szczęście...Dlatego opowiem Wam o pewnej zmorze z komina. Nazywa się smog i jest bardzo groźna.
Kolejna w serii zielona bajka Elizy Piotrowskiej. O Słońcu, a przy okazji - o kosmosie, o wschodach i zachodach, o tęczy, o dobrej energii, o słonecznych kaprysach, humorach, zagrożeniach i dobrodziejstwach.Ekologia dla najmłodszych w najlepszym literackim gatunku: zabawna, magiczna, pasjonująca.
Dla dzieci w wieku od 3 lat.
Przepiękna opowieść o otaczającym świecie i jego przemianach, poezja natury, ujmująca ciepłem i prostotą, z pewnością zachwyci, rozbawi i wiele nauczy najmłodszych czytelników. Ta i kolejne Zielone Bajki w niebanalny sposób łączą elementy magiczne, ekologiczne i humorystyczne. Drzewo uczy cierpliwości (Zanim drzewo dotknie nieba, to poczekać trochę trzeba.), przypomina o szlachetnym pięknie natury (A gdy ptak je śpiewem wzrusza, czuje jak mu rośnie dusza.), symbolizuje dost...
Ludzie potrzebują na co dzień wielu urządzeń wymagających elektryczności. Jednak jej wytwarzanie nie jest łatwe. Z tej książki dowiesz się, skąd pochodzi energia i jak się ją przetwarza. Nauczysz się także, jak unikać jej marnowania. Książka z edukacyjnej serii dla dzieci (5+) , ich rodziców i nauczycieli o tematyce ekologicznej Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami! , jedynej tego typu serii na polskim rynku wydawniczym. W ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiedzę...
Powietrze jest niezbędne do życia ludzi, roślin i zwierząt. Dlatego musimy o nie dbać. Z tej książki dowiesz się, dlaczego jest tak ważne i co możesz zrobić, by powietrze, którym oddychamy, było coraz czystsze. Książka z edukacyjnej serii dla dzieci (5+) , ich rodziców i nauczycieli o tematyce ekologicznej Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami! , jedynej tego typu serii na polskim rynku wydawniczym. W ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiedzę o otaczającym nas św...
Bez wody nie byłoby życia na Ziemi. Potrzebują jej ludzie, zwierzęta i rośliny, więc musimy o nią dbać. Z tej książki dowiesz się, dlaczego woda jest tak ważna i co możesz zrobić, by rzeki, jeziora i morza stały się czystsze i pełne życia. Książka z edukacyjnej serii dla dzieci (5+) , ich rodziców i nauczycieli o tematyce ekologicznej Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami! , jedynej tego typu serii na polskim rynku wydawniczym. W ciekawy i przystępny sposób, łącząc ...
Kolejna w serii zielona bajka Elizy Piotrowskiej. O Słońcu, a przy okazji - o kosmosie, o wschodach i zachodach, o tęczy, o dobrej energii, o słonecznych kaprysach, humorach, zagrożeniach i dobrodziejstwach. Ekologia dla najmłodszych w najlepszym literackim gatunku: zabawna, magiczna, pasjonująca. Dla dzieci w wieku od 3 lat.
Literatura dla dzieci to zarówno książki pisane z myślą o najmłodszych czytelnikach, jak i literatura najczęściej przez nich wybierana. Treść publikacji dla dzieci jest tworzona tak, aby odpowiadała nie tylko ich gustom, ale i potrzebom. Autorzy książek dla dzieci muszą zwracać uwagę nie tylko na walory literacko-artystyczne, ale również na to, by tworzone przez nich treści pełniły funkcje wychowawcze, a przede wszystkim edukacyjne. Konflikty między bohaterami tego typu literatury są często zarysowane w oparciu o wyraźny podział na cechy pozytywne i negatywne. Taki sposób ukazania postaci i ich wzajemnych relacji ma na celu kształtowanie w dziecku zdolności rozpoznawania oraz odróżniania dobra i zła. W przeważającej części literatury dziecięcej zło jest pokonywane przez dobro. Początki literatury dla najmłodszych sięgają XVIII wieku. Wcześniej nie pisano tego typu książek – nawet baśnie czy bajki tworzono z myślą o dorosłym odbiorcy. Zalążki literatury dziecięcej to opracowywanie książek dla dorosłych w sposób pozwalający na lekturę także młodszym czytelnikom: skracano tekst, usuwano opisy, wycinano niestosowne fragmenty. W kategorii „Dla dzieci” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się wzruszające historie dla najmłodszych czytelników, jak „Historia Mademoiselle Oiseau” oraz „Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości” wzbogacone o przepiękne ilustracje przypominające te z francuskich katalogów mody. Obie książki to niebanalne opowieści o sile przyjaźni i mocy marzeń. Nie zabrakło tu również powieści kultowego Roalda Dahla, takich jak „Matylda”, „Charlie i fabryka czekolady”, „BFO” czy też „Wiedźmy” oraz klasycznych powieści dla dzieci – „Kopciuszek”, „Pippi Pończoszanka”, „Opowiadania z Doliny Muminków” oraz „Przygody Tomka Sawyera”. Jednak literatura dla dzieci to nie tylko fikcja. W tej kategorii mieszczą się również tytuły skupiające się na roli kobiet w historii, takie jak „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli i Francesci Cavallo oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” Anny Dziewit-Meller, a także książki podróżnicze („Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i tajemnice oceanów”).