Kto wymyślił grę w koszykówkę? Jak się gra w dziada lub w świnię? Czy szczypiorniak ma coś wspólnego ze szczypiorkiem? W jakim kraju są organizowane zawody dla dorosłych w zbijaka? Co łączy palanta z baseballem? W co grali Twoi rodzice, a w jakie nowoczesne gry będą bawić się dzieci w przyszłości? Wszystkiego dowiesz się z tej książki. Oprócz mnóstwa ciekawostek i zdjęć znajdziesz w niej informacje, które nie tylko są interesujące, ale również mogą się przydać w życiu....
Za co lubimy rower? Kto go wynalazł? Jak się jeździ na drewnianym celeryferze? Do czego służą amortyzatory? Czym się różni enduro od downhilla i co to jest ostre koło? Jaki rower dostarcza najwięcej adrenaliny? Czy rowery mogą latać? Wszystkiego dowiesz się z tej książki. Znajdziesz w niej mnóstwo ciekawostek o rowerach i innych pojazdach napędzanych siłą mięśni, a także atrakcyjne zdjęcia i wiele przydatnych rad.
Skąd pochodzi nordic walking? Co łączy surfing ze skateboardingiem? Kim jest traceur? Czy można latać na spadochronie za motorówką? Czym się różnią rolki od wrotek? Czy w hokeja można grać pod wodą? Wszystkiego dowiesz się z tej książki. Oprócz mnóstwa ciekawostek i zdjęć znajdziesz w niej informacje, które są nie tylko interesujące, ale również mogą się przydać w życiu.
Skąd się wziął teatr? Czym się zajmuje reżyser? Jakie wyróżniamy widowiska teatralne? Gdzie odbywają się spektakle? Czy teatr bez warstwy słownej jest możliwy? Wszystkiego dowiesz się z tej książki. Oprócz mnóstwa ciekawostek i zdjęć znajdziesz w niej informacje, które są nie tylko interesujące, ale również przydatne.
Jaromír Nohavica jest czeskim pieśniarzem, kompozytorem i poetą, którego piosenki są szeroko znane polskiej publiczności. Twórczość Nohavicy jest bardzo zróżnicowana, wykonuje zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Książka, tłumaczona na język polski z czeskiego, przybliża sylwetkę tego niezwykłego barda.
„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.