Fantasmagorie Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Rachel Rising 1 Cień Śmierci, Książka | Moore Terry

    Rachel budzi się w płytkim grobie. Przerażona, wygrzebuje się na zewnątrz i rozpoczyna poszukiwania swojego mordercy w małym miasteczku Manson. Ciągnie się za nią pasmo śmierci i niejeden podejrzany osobnik. Rachel Rising będzie cię nękać za życia… i po śmierci.

    Promocja
    okładka Quantum and Woody 1 Najgorsi superbohaterowie na świecie, Książka | Asmus James

    Dawno, dawno temu, Eric i Woody Hendersonowie byli nierozłączni. Byli adoptowanymi braćmi. Najlepszymi przyjaciółmi. Błyskotliwymi umysłami. Po latach oddalili się od siebie, stali się rywalami. Za sprawą splotu pewnych okoliczności, takich jak śmierć ich ojca oraz niefortunny eksperyment naukowy, zyskali nowe moce, a także doskonały powód do noszenia kostiumów i walki ze zbrodnią. Przygotujcie się, ludzie! Quantum i Woody nadchodzą! (wraz z kozą).

    Promocja
    okładka Kot Krejzol Krazy Kat - paski wybrane 1916-1922, Książka | Herriman George

    Amerykański komiks autorstwa George'a Herrimana, wydawany od 1913 do 1944 roku.

    Bohaterowie Krazy Kata pojawili się po raz pierwszy we wcześniejszym komiksie autora pod tytułem The Dingbat Family.

    Krazy Kat to mieszanka surrealizmu, niewinnej swawolności i specyficznego, poetyckiego języka. Komiks skupia się na relacji łączącej beztroskiego, prostolinijnego kota nieokreślonej płci, zwanego Krazy oraz wybuchowej myszy o imieniu Ignatz.

    Promocja
    okładka Wstrząs, Książka |

    Historie prowokujące do stawiania pytań… o mroczną naturę nas samych. Wstrząs (Flinch) to kolekcja zajmujących historii stworzonych zarówno przez zasłużonych twórców, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką komiksową. Wszyscy oni skupiają się na interpretacji pojęcia „flinch”. Przez zmierzenie się z „innością” w nas samych, aż do garści historii zgłębiających tradycyjne (i nie tradycyjne) przykłady opętania. Antologię stworzyli: Shaun Tan, Justin Randal...

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.