Bony podarunkowe na Święta

Karakter Książki o muzyce - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Co ważne, Ebook | Susan Sontag

    Nietłumaczony dotąd na język polski ostatni tom esejów, który ukazał się za życia amerykańskiej intelektualistki. Teksty powstałe w latach 1982–2001 dotyczą literatury, filmu, teatru, sztuki oraz tańca współczesnego. Sontag porusza się po tych tematach ze znawstwem i dociekliwością. Najwięcej miejsca poświęca literaturze. Przygląda się językowi poezji i prozy, interpretuje dzieła tych, których podziwiała i których zachłannie, choć niebezkrytycznie, czytała (Cwietajewej, Gombr...

Karakter Książki o muzyce - książki, ebooki i audiobooki

Karakter jest polskim wydawnictwem literackim z siedzibą w Krakowie, obecnie jednym z najważniejszych polskich wydawnictw. Powstało ono w 2008 roku z inicjatywy trójki redaktorów - Małgorzaty Szczurek, Magdaleny Hajduk-Dębowskiej i Przemka Dębowskiego. Hasłem oficyny jest "wydajemy, co nam się podoba" - publikuje ona pozycje, które jego redaktorzy uznają za ważne i ciekawe, a także wnoszące do polskiej kultury nowe tematy. Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się zarówno książki polskich autorów, jak i dzieła z różnych części świata. Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się dzieła takich autorów jak: Susan Sontag, Marcin Wicha, Olga Drenda, Filip Springer, Alex Kerr, Alain Mabanckou, Rebecca Solnit czy Didier Eribon. Znajdziecie tutaj literaturę piękną, literaturę faktu, książki poświęcone projektowaniu, a także ambitne eseje poruszające aktualne tematy. Wśród twórców, których książki ukazały się w tej oficynie znajdują się także autorzy rzadko wydawani w Polsce. Wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Karakter współtworzy serię wydawniczą "Mówi muzeum". W 2012 roku oficyna otrzymała nagrodę "Literatury na świecie" w kategorii inicjatywa wydawnicza, a wydane przez nią książki zostały nagrodzone licznymi wyróżnieniami oraz nagrodami literackimi.

Książki wydawnictwa Karakter

Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się książki zarówno autorów i autorek znanych na całym świecie, takich jak Susan Sontag czy Rebecca Solnit, jak i twórców mniej rozpoznawalnych oraz debiutantów. Wśród tych ostatnich znajduje się między innymi Patryk Pufelski, którego "Pawilon małych ssaków" znalazł się na wąskiej liście kandydatów do Nagrody Nike 2023. Ważnym polskim współczesnym pisarzem, którego książki wydaje Karakter jest także Marcin Wicha. Jego "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", zbiór esejów poświęconych niełatwej relacji z matką, dla których punktem wyjścia jest konieczność posprzątania mieszkania po jej śmierci, otrzymał w 2018 roku Paszport "Polityki" w kategorii literatura, Nagrodę Nike oraz Nike Czytelników, a także Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza. Wszystkie wydane przez Karakter książki Marcina Wichy, a więc "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", "Jak przestałem kochać design", "Nic drobniej nie będzie" oraz "Kierunek zwiedzania" na Woblink dostępne są także jako ebooki - w formatach epub, mobi lub pdf. Wydawnictwo Karakter ma w swoich zbiorach także dzieła Olgi Drendy, której "Wyroby" i "Duchologia polska" spotkały się z dużym uznaniem, a najnowsza książka, "Słowo humoru", także zbiera świetne recenzje. W ich portfolio znajdziecie również "Grę w rasy" Przemysława Wielgosza, "Języcznych" Jagody Ratajczak czy dzieła Filipa Springera - "13 pięter", "Miedzianka", "Mein Gott, jak pięknie" oraz "Miasto Archipelag". Wszystkie czekają na Was na Woblink również jako ebooki!

Różne części świata w książkach

Wśród dzieł wydanych przez Karakter znajduje się także wielka liczba światowych bestsellerów, uznanej beletrystyki i pozycji poruszających ważne, aktualne tematy. To dzięki nim możecie zapoznać się z kolejnymi tytułami Susan Sontag - jej "Przeciw interpretacji", "Pod znakiem Saturna", "O fotografii" lub "Myśl to forma odczuwania" czekają na Was na Woblink jako ebooki (epub, mob, pdf). Karakter wydało także eseje Rebecci Solnit ("Mężczyźni objaśniają mi świat", "Matka wszystkich pytań", "Róże Orwella"), "Niewidzialne kobiety" Caroline Criado Perez czy "Mniej znaczy lepiej" Jasona Hickela. Głośnym echem odbiła się na świecie i w Polsce książka "Powrót do Reims" Didiera Eribona - ona także ukazała się w naszym kraju dzięki Karakterowi. A może bardziej interesują Was zagadnienia związane z Azją? Sięgnijcie po "Palestyńskie wędrówki" Raji Shehadeh, "Japonię utraconą" Alexa Kerra, "Tysiąc lat radości i trosk. Wspomnienia" Ai Weiwei czy "Zapiski dla zabicia czasu" Yoshidy Kenko. W Karakterze ukazały się także ważne książki związane z historią i dyskusją wokół rasizmu - "Czarna skóra, białe maski" Franza Fanona, "Zapiski syna tego kraju" Jamesa Baldwina czy "Kobiety, rasa, klasa" Angeli Y. Davies. Może wolicie fantastyczną beletrystykę? Kryminały noir Raymonda Chandlera (m. in. "Żegnaj laleczko" i "Wysokie okno"), "Lord Nevermore" Agnety Pleijel, "Nadepnęłam na węża" Kawakami Hiromi czy "Zwierzenia jeżozwierza" Alaina Mabanckou to tylko kilka z wielu propozycji, dostępnych także na Woblink!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o muzyce

W księgarni internetowej Woblink czekają na Was zarówno podręczniki obejmujące podstawy historii muzyki, jak i opracowania na temat różnych gatunków muzycznych i instrumentów muzycznych. Być może zainteresuje Was książka Davida W. Barbera "Bach, Beethoven i inne chłopaki, czyli historia muzyki wyłożona wreszcie jak należy"? To znakomity, pełen humoru przewodnik po historii muzyki - jej kontynuację stanowi ebook "Zygzakiem przez muzykę, czyli następna historia muzyki wyłożona wreszcie jak należy".

Ciekawi Was świat muzyki tworzonej przez polskich twórców? Adam Zamoyski opowiada o życiu wybitnego polskiego kompozytora w książce "Chopin. Artysta. Człowiek". Polska muzyka nie zamyka się rzecz jasna w dawnych wiekach. Filip Kalinowski odkrywa przed czytelnikami świat polskiego rapu w książce "Niechciani, nielubiani. Warszawski rap lat 90". Twoje ulubione muzyczne książki już tu są i czekają na Ciebie jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki! Bez względu na to, czy jesteś wielbicielem muzyki rozrywkowej, muzyki klasycznej, muzyki elektronicznej czy polskiego jazzu na Woblink na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Najlepsze książki muzyczne

Co tak naprawdę dzieje się, gdy słuchamy muzyki? Dowiedzcie się tego dzięki książce "Zasłuchany mózg. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki" autorstwa Daniela J. Levitina. Na Woblink znajdziecie także niejeden reportaż skupiający się na disco polo, zjawisku bez którego polska scena muzyczna nie wyglądałaby dziś tak samo. Sięgnijcie po ebook "Polski bajer. Disco polo i lata 90." Moniki Borys, audiobook "Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo" Judyty Sierakowskiej lub "Cesarz Disco Polo. Bayer Full, polskie wesela i podbój Chin" Sławomira Świerzyńskiego i Katarzyny Sielickiej.

Interesują Was zupełnie inne rodzaje muzyki? Na przykład jazz? Wśród książek zajmujących się tym gatunkiem muzycznym, zdecydowanie wyróżnić należy autobiografię Milesa Daviesa czy autobiograficzną i równie poruszającą "Lady Day śpiewa bluesa" autorstwa Billie Holiday. Polski jazz świetnie reprezentują reportaż Magdaleny Grzebałkowskiej "Komeda. Osobiste życie jazzu", "Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego" Andrzeja Makowieckiego czy "Był jazz. Krzyk jazz-bandu w międzywojennej Polsce" Krzysztofa Karpińskiego.

Książki przybliżające historię muzyki

Jak powstały instrumenty muzyczne? Kim były najważniejsze postaci muzyki współczesnej? Jeśli chcesz lepiej zrozumieć muzykę, sięgnij po najlepsze książki o muzyce dostępne na Woblink! Znajdziesz tu wyjątkowe reportaże i publikacje poświęcone twórcom, nurtom oraz gatunkom muzycznym. Wśród nich warto wyróżnić:

  • "Grunge. Bękarty z Seattle" Piotra Jagielskiego - fascynujący obraz sceny muzycznej Seattle,
  • "Please kill me. Punkowa historia punka" Gilliana McCaina i Legsa McNeila - prawdziwe spojrzenie na źródła punk rocka,
  • "Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993" Rafała Księżyka - opis polskiej sceny muzycznej w czasach przemian,
  • "Janis. Życie i muzyka" Holly George-Warren – poruszająca biografia Janis Joplin,
  • "Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl" Sary Marcus – historia feministycznego ruchu muzycznego.

To także inne niesamowite opowieści zawarte na kartach skupiającej się na scenie muzycznej lat 70. XX wieku "W bocznej ulicy. Historia muzyki niegranej 1968-1976" czy "Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk" Piotra Mulawki. Tak wiele jest jeszcze do poznania i usłyszenia!

Książki o teorii muzyki

Książki o muzyce to nie tylko reportaże, dzieła historyczne czy encyklopedyczne, ale także tytuły skupiające się na teorii muzyki. Polecamy szczególnie publikację Holly Day oraz Michaela Pilhofera "Teoria muzyki dla bystrzaków". Dzięki temu nie tylko szybko nauczycie się odczytywać nuty i wystukiwać odpowiedni rytm, ale także przewidywać dalszy ciąg utworu. Pozwoli to na jeszcze bardziej pogłębione spojrzenie na dzieła innych osób - a także, kto wie, na skomponowanie własnych?

Książki muzyczne dla dzieci

Warto już od najmłodszych lat wprowadzać dzieci w świat muzyki. Chodzi rzecz jasna przede wszystkim o zaznajamianie ich z różnymi utworami - warto jednak sięgnąć także po książkowe wsparcie. Szczególnie polecamy pozycję "Historia muzyki dla dzieci", która wprowadza najmłodszych w świat kompozytorów, wykonawców i muzyki z całego świata. Na Woblink znajdziecie także wiele podręczników pozwalających poznać podstawy historii muzyki oraz ułatwiających zrozumienie teorii muzyki, takich jak "Historia muzyki 1. Podręcznik dla szkół muzycznych" Danuty Gwizdalanki.

Mamy także coś dla najmłodszych pociech - w poznawaniu muzyki chętnie wesprze ich lubiany Pucio w książce "Pucio poznaje kolory i dźwięki". Polecamy także "Poznaję dźwięki! Mozart. Książeczka z dźwiękami" oraz "Poznaję dźwięki! Bach. Książeczka z dźwiękami", dzięki którym od małego Wasi milusińscy mogą w przystępny dla nich sposób zapoznawać się z twórczością tych wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej. Kultura słuchania muzyki w dużej mierze wynika z przyswojonych w dzieciństwie wzorców - nie ma więc na co czekać!