Karakter Książki o rzeźbiarstwie i rzemiośle - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Sztuka, feminizm i rewolucje w Ukrainie XXI wieku, Ebook | Jessica Zychowicz

    Frapujące studium zwrotu obywatelskiego, który dokonał się w Ukrainie na początku XXI wieku. W centrum swojej analizy autorka stawia działalność ruchów kobiecych i kolektywów artystycznych, które nie tylko współtworzyły kolejne zrywy – pomarańczową rewolucję i rewolucję godności – ale także przyczyniły się do wypracowania nowego języka feministycznej emancypacji. Szczególną uwagę poświęca kulturowym napięciom dotyczącym symboliki religijnej i narodowej, stosunku do postradzie...

    Promocja
    okładka Tysiąc lat radości i trosk, Ebook | Ai Weiwei

    W dniu, w którym chciał wyjechać z Chin, Ai Weiwei został zatrzymany przez tajną policję. Podczas trzymiesięcznego pobytu w areszcie uświadomił sobie, jak niewiele wie o losach swojego ojca, Ai Qinga, niepokornego poety, uznanego w czasie rewolucji kulturalnej za wroga ludu. Tak zrodziła się książka będąca piękną, intymną opowieścią o dwóch artystach poszukujących wolności i ich relacjach z opresyjnym reżimem. Śledząc życie Ai Qinga, przenosimy się z Chin początku XX wieku ...

Karakter Książki o rzeźbiarstwie i rzemiośle - książki, ebooki i audiobooki

Karakter jest polskim wydawnictwem literackim z siedzibą w Krakowie, obecnie jednym z najważniejszych polskich wydawnictw. Powstało ono w 2008 roku z inicjatywy trójki redaktorów - Małgorzaty Szczurek, Magdaleny Hajduk-Dębowskiej i Przemka Dębowskiego. Hasłem oficyny jest "wydajemy, co nam się podoba" - publikuje ona pozycje, które jego redaktorzy uznają za ważne i ciekawe, a także wnoszące do polskiej kultury nowe tematy. Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się zarówno książki polskich autorów, jak i dzieła z różnych części świata. Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się dzieła takich autorów jak: Susan Sontag, Marcin Wicha, Olga Drenda, Filip Springer, Alex Kerr, Alain Mabanckou, Rebecca Solnit czy Didier Eribon. Znajdziecie tutaj literaturę piękną, literaturę faktu, książki poświęcone projektowaniu, a także ambitne eseje poruszające aktualne tematy. Wśród twórców, których książki ukazały się w tej oficynie znajdują się także autorzy rzadko wydawani w Polsce. Wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Karakter współtworzy serię wydawniczą "Mówi muzeum". W 2012 roku oficyna otrzymała nagrodę "Literatury na świecie" w kategorii inicjatywa wydawnicza, a wydane przez nią książki zostały nagrodzone licznymi wyróżnieniami oraz nagrodami literackimi.

Książki wydawnictwa Karakter

Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się książki zarówno autorów i autorek znanych na całym świecie, takich jak Susan Sontag czy Rebecca Solnit, jak i twórców mniej rozpoznawalnych oraz debiutantów. Wśród tych ostatnich znajduje się między innymi Patryk Pufelski, którego "Pawilon małych ssaków" znalazł się na wąskiej liście kandydatów do Nagrody Nike 2023. Ważnym polskim współczesnym pisarzem, którego książki wydaje Karakter jest także Marcin Wicha. Jego "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", zbiór esejów poświęconych niełatwej relacji z matką, dla których punktem wyjścia jest konieczność posprzątania mieszkania po jej śmierci, otrzymał w 2018 roku Paszport "Polityki" w kategorii literatura, Nagrodę Nike oraz Nike Czytelników, a także Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza. Wszystkie wydane przez Karakter książki Marcina Wichy, a więc "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", "Jak przestałem kochać design", "Nic drobniej nie będzie" oraz "Kierunek zwiedzania" na Woblink dostępne są także jako ebooki - w formatach epub, mobi lub pdf. Wydawnictwo Karakter ma w swoich zbiorach także dzieła Olgi Drendy, której "Wyroby" i "Duchologia polska" spotkały się z dużym uznaniem, a najnowsza książka, "Słowo humoru", także zbiera świetne recenzje. W ich portfolio znajdziecie również "Grę w rasy" Przemysława Wielgosza, "Języcznych" Jagody Ratajczak czy dzieła Filipa Springera - "13 pięter", "Miedzianka", "Mein Gott, jak pięknie" oraz "Miasto Archipelag". Wszystkie czekają na Was na Woblink również jako ebooki!

Różne części świata w książkach

Wśród dzieł wydanych przez Karakter znajduje się także wielka liczba światowych bestsellerów, uznanej beletrystyki i pozycji poruszających ważne, aktualne tematy. To dzięki nim możecie zapoznać się z kolejnymi tytułami Susan Sontag - jej "Przeciw interpretacji", "Pod znakiem Saturna", "O fotografii" lub "Myśl to forma odczuwania" czekają na Was na Woblink jako ebooki (epub, mob, pdf). Karakter wydało także eseje Rebecci Solnit ("Mężczyźni objaśniają mi świat", "Matka wszystkich pytań", "Róże Orwella"), "Niewidzialne kobiety" Caroline Criado Perez czy "Mniej znaczy lepiej" Jasona Hickela. Głośnym echem odbiła się na świecie i w Polsce książka "Powrót do Reims" Didiera Eribona - ona także ukazała się w naszym kraju dzięki Karakterowi. A może bardziej interesują Was zagadnienia związane z Azją? Sięgnijcie po "Palestyńskie wędrówki" Raji Shehadeh, "Japonię utraconą" Alexa Kerra, "Tysiąc lat radości i trosk. Wspomnienia" Ai Weiwei czy "Zapiski dla zabicia czasu" Yoshidy Kenko. W Karakterze ukazały się także ważne książki związane z historią i dyskusją wokół rasizmu - "Czarna skóra, białe maski" Franza Fanona, "Zapiski syna tego kraju" Jamesa Baldwina czy "Kobiety, rasa, klasa" Angeli Y. Davies. Może wolicie fantastyczną beletrystykę? Kryminały noir Raymonda Chandlera (m. in. "Żegnaj laleczko" i "Wysokie okno"), "Lord Nevermore" Agnety Pleijel, "Nadepnęłam na węża" Kawakami Hiromi czy "Zwierzenia jeżozwierza" Alaina Mabanckou to tylko kilka z wielu propozycji, dostępnych także na Woblink!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o rzeźbiarstwie i rzemiośle

Książki o rzeźbiarstwie i rzemiośle pozwalają bliżej poznać mniej znane, ale zachwycające dziedziny sztuki. Wśród nich można znaleźć albumy wprowadzające w życie i twórczość najlepszych artystów polskich i światowych, historie niszowych nurtów i twórców, a także pozycje, które pozwolą wam samodzielnie wkroczyć w świat rzemiosła artystycznego. Jak patrzeć na dzieła wybitnych rzeźbiarzy? Jakie idee stoją za światem współczesnego rzemieślnika? Jak tworzyć swoje własne miniaturowe rzeźby i inne dzieła sztuki? Odpowiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć na Woblink w książkach papierowych, audiobookach oraz ebookach.

Hasior, Abakanowicz, Kędziora - polska rzeźba współczesna

Jak najprościej zapoznać się z twórczością wybitnych rzeźbiarzy? Mini-albumy wydawnictwa Bosz od lat przybliżają sylwetki polskich artystów, prezentując ich najważniejsze dzieła, biografie, oraz inspiracje. Nie inaczej jest w przypadku twórców rzeźby. Album „Hasior. Rzeźba i asamblaż” przedstawia Władysława Hasiora, tworzącego na granicy malarstwa, rzeźbiarstwa i rzemiosła artystycznego. Opatrzona wieloma fotografiami pozycja pozwala szczegółowo zgłębić jego prace, łączące tradycję i nowoczesność w pełnym wyrazu, a często również i kontrowersyjnym stylu. Twórczość Magdaleny Abakanowicz opisuje natomiast „Abakanowicz. Rzeźba”. Od czasu zdobycia Grand Prix na Międzynarodowym Biennale Sztuki w São Paulo w 1965 roku za swoje monumentalne kompozycje (nazywane zresztą od jej nazwiska abakanami) artystka utrzymywała się w centrum zainteresowania świata artystycznego. W książce znaleźć można tak znane realizacje jak „Czerwony Abakan”, „Plecy”, „Embriologia” czy „Nierozpoznani”, stanowiące punkt wyjścia do przemyśleń nad miejscem człowieka we współczesnym świecie. Równie zajmujące są prace Jerzego Kędziory, które opisuje mini-album „Jerzy Kędziora. Rzeźba”. Dzieła artysty znane są z dynamicznych póz, wydających się balansować na granicy upadku. Przy pomocy zawieszeń i ledwie widocznych podpór powstają niezwykłe rzeźby, wydające opierać się grawitacji. Pozycja stanowi przegląd najważniejszych dzieł tego wybitnego rzeźbiarza. Te i inne książki ilustrowane wydawnictwa Bosz znaleźć można na Woblink w znakomitych cenach.

Najlepsze książki o rzeźbiarstwie i rzemiośle

Książki o rzeźbie i rzemiośle artystycznym to nie tylko albumy najbardziej znanych polskich artystów współczesnych – to także pozycje poświęcone nieco bardziej niszowym, ale równie wartościowym twórcom. „Zadanie: forma” Marii Anny Rudzkiej opisuje historię Pracowni Rzeźby prowadzonej w latach 1923-1939 na warszawskiej ASP przez prof. Tadeusza Breyera. Ten wybitny rzeźbiarz i pedagog nauczał kilka pokoleń polskich twórców i twórczyń, w tym Alfonsa Karnego, Józefa Gosławskiego czy Ludwikę Nitschową. Autorka dociera do dokumentów, archiwalnych zdjęć, oraz członków rodzin osób związanych z pracownią, odtwarzając jej program nauczania oraz odsłaniając niezwykłą historię jej twórców i wychowanków. Losy innej grupy artystów, choć będących bliżej sztuki ludowej, znaleźć można w „Czarodzieju z Łysej Góry” Bożeny Kostuch, opowiadającej o spółdzielni „Kamionka" i jednym z jej najwybitniejszych członków – Bolesławie Książku. Ten wybitny ceramik dołączył do działającego w strukturach „Cepelii" zakładu w 1951 roku i poświęcił mu niemal 20 lat życia, tworząc nowe techniki i wzory naczyń, rzeźb i płyt ceramicznych. Autorka przybliża bogatą biografię artysty, którego twórczość można wciąż spotkać w naszych domach i miastach. Sztuka ludowa i wykorzystywane w niej techniki stanowią także temat „Ciesielstwa polskiego” Franciszka Kopkowicza. Po ponad 50 latach od pierwszego wydania książka doczekała się reprintu nakładem wydawnictwa Arkady, dzięki czemu nowe pokolenia czytelników może zapoznać się ze specyfiką architektury drewnianej w Polsce, metodami konstrukcji oraz przykładami tradycyjnego zdobnictwa ciesielskiego – to prawdziwa gratka dla historyków sztuki i pasjonatów rzemiosła.

Własna sztuka i rzemiosło

Czy rzeźba i rzemiosło artystyczne są dostępne dla każdego? Oczywiście! W ofercie księgarni Woblink znaleźć można wiele pozycji wprowadzających w tajniki tworzenia własnych dzieł sztuki. „Warsztat ceramika. Jak tworzyć piękne rzeczy z gliny” to podręcznik ceramiki dla każdego, napisany przez znany z Instagrama duet Trzask Ceramics. Autorzy dzielą się w nim swoją pasją, omawiając podstawowe i zaawansowane techniki pracy z gliną, opisując potrzebne sprzęty i materiały, zarówno specjalistyczne, jak i wykorzystujące przedmioty codziennego użytku. Książka zawiera także szczegółowe instrukcje wykonania kilku przedmiotów, w tym miniaturowych rzeźb, pomagając własnoręcznie zapoznać się z omawianymi metodami pracy. Podróż w głąb bardziej niszowej twórczości można rozpocząć dzięki „Japońskiej sztuce odnajdywania piękna w kamieniu”. Książka stanowi dogłębny wstęp do suiseki – powszechnie stosowanej w bonsai sztuce eksponowania kamieni o wyjątkowym naturalnym pięknie. Pozycja wprowadza w tajniki odpowiedniego doboru materiałów, przybliża historię suiseki oraz stanowi kompletny przewodnik dla kolekcjonerów. Kompleksowe wprowadzenie w projektowanie książek znaleźć można natomiast w „Typografii książki” Michaela Mitchella i Susan Wightman. Stanowi ona niezbędnik każdego, kto chciałby poznać kroki niezbędne przy składzie pozycji drukowanych i cyfrowych, takie jak dobór krojów, dopasowanie czytelności testu oraz praca z ilustracjami. Pozycja obowiązkowa dla redaktorów i grafików, ale także dla wszystkich miłośników książek, pragnących poznać ich tworzenie od podszewki!