Majówkowy Maraton Czytelniczy

Muchomor Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Sieciaki Jest nas więcej, Książka | Łukasz Wojtasik

    Internet zalewa fala hejtu. To sprawka złych Sieciuchów, które kolejny raz chcą zaszkodzić dzieciom. Na szczęście Netka, Ajpi, Spociak i Kompel, czyli drużyna Sieciaków, są gotowi do działania. Przed nimiprzeprawa przez krainę Minecrafta, spotkanie z Bełkotem i … sterta pomarańczowych sznurówek. Trzecia część przygód Sieciaków poświęcona jest problemowi hejtu. Zachęca dzieci do szacunku oraz sprzeciwu wobec przemocy online. Książka może inicjować rodzinne rozmowy o bezpi...

    Promocja
    okładka Ludzie, Książka | Spier Peter

    Peter Spier, wybitny amerykański ilustrator stworzył niezwykłą książkę pokazującą bogactwo i różnorodność kultur, ras , religii i zwyczajów ludzi żyjących na świecie ilustrator, zabiera nas w zapierającą dech w piersiach trasę po całym świecie

    Promocja
    okładka Dolep mi ogon śnieżyco, Książka | Magdalena Gutowska

    Co może się wydarzyć na ośmiodniowym obozie narciarskim w Alpach? Szesnastoletnia Łucja liczy na poznanie nowych osób, ale niespodziewanie dostaje też szansę poznania na nowo osób całkiem starych. Zaskakujące wydarzenia nadchodzą jedno po drugim, od chwili zbiórki przed wyjazdem do Włoch aż do ostatniej strony książki. Międzynarodowa grupa obozowiczów rządzi się swoimi, na bieżąco powstającymi prawami, do których należy dogryzanie opiekunom i trenerom. Czy ta zgrana drużyna p...

    Promocja
    okładka Bałtycka syrena Historia Konstancji Czirenberg, Książka | Anna Czerwińska-Rydel

    Biografia napisana specjalnie dla młodych czytelników. Konstancja Czirenberg żyła w Gdańsku , w XVII wieku. Była utalentowaną śpiewaczką, malarką , hafciarką. Grała na wielu instrumentach. Legendy dotyczące jej wyjątkowej urody i talentów docierały do wielu krajów Europy. Nazywano ją Bałtycką Syreną.
    Książka ukazuje się w serii biografii słynnych gdańszczanek, po książce o pierwszej kobiecie - astronom, Elżbiecie Heweliusz.

    Promocja
    okładka Sto tysięcy kartek Opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim., Książka | Anna Czerwińska-Rydel

    Co łączy grę Assasin's Creed z powieściami Józefa Ignacego Kraszewskiego?

    Czy nastolatek może zaprzyjaźnić się z profesorem literatury?

    Opowieść o słynnym pisarzu z perspektywy nastolatka.

    Promocja
    okładka Sieciaki Twarzozmieniacz i wielka gala fejmu, Książka | Łukasz Wojtasik

    Sieciuchy powracają! Po niespodziewanej ucieczce z więzienia Sieciuchy pod wodzą Czystego Zła chcą porywać dzieci do sieci i tworzyć z nich sieciuchowe trolle. Liczą na ich śłepą pogoń za lajkami i fascynację Youtubem. Czy Sieciakom uda się ich powstrzymać? Drugi tom przygód Sieciaków.

    Promocja
    okładka Bajki filozoficzne, Książka | Piquemal Michel

    Niezwykła książka. 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu, mitologii. Do kazdej dołączyliśmy komentarz, który wprowadzi Cię do pracowni filozofa. A tam... Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Mozesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi. możesz dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia, Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę...

    Promocja
    okładka Historie Mona Lizy, Książka | Barsony Piotr

    Francuski artysta Piotr Bransony stworzył niezwykłe muzeum z portretami Mona Lizy namalowanymi w stylu słynnych artystów - Van Gogha, Moneta, Picassa, Pollocka, Warhola i wielu inny. W ten wyjątkowo oryginalny sposób Bransony opowiada dzieciom , na czym polegają poszczególny kierunki w malarstwie nowoczesnym i współczesnym. Książka dla dzieci i młodzieży od 10 roku życia.

    Promocja
    okładka Bajki filozoficzne Jak żyć razem, Książka | Piquemal Michel

    Drugi tom Bajek filozoficznych Michela Piquemala, które od wielu lat cieszą się nieustającą popularnością wśrod naszych czytelników, małych i dużych.
    Tym razem opowieści i bajki z różnych stron świata, różnych mędrców i filozofów, koncentrują się wokół problemów relacji międzyludzkich i relacji człowiek - natura.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).