FC Barcelona to więcej niż klub! Czy wiesz, czym charakteryzuje się styl gry tego klubu i jak wygląda kibicowanie w mieście wielkiej piłki? Jacy legendarni piłkarze grali w klubie i co to jest La Masia? Zobacz, jak wygląda stadion FC Barcelona i poznaj legendarnych trenerów klubu.
Tekst w formie pytań i odpowiedzi, a do tego mnóstwo zdjęć z krótkimi komentarzami i ciekawostkami oraz arkusz nalepek. Świetna zabawa dla młodych fanów piłki nożnej!
Zastanawiasz się, jak zostać piłkarzem? Weź przykład z Ronaldo, który od najmłodszych lat ciężko pracował na sukces. Czy wiesz, że dzisiejszy gwiazdor już jako dziecko grał w piłkę? A mało brakowało, by Ronaldo nie został tym, kim dziś jest. Poznaj szczegóły z życia sławnego piłkarza i prześledź najważniejsze spotkania piłkarskie z jego udziałem. Tekst w formie pytań i odpowiedzi, a do tego mnóstwo zdjęć z krótkimi komentarzami i ciekawostkami oraz arkusz nalepek. Świetna z...
Neymar to obok Pelégo, Ronaldo i Ronaldinho kolejny sławny Brazylijczyk, który jest gwiazdą światowego futbolu. Dowiemy się, gdzie się urodził i jak się dokładnie nazywa ten znany sportowiec. Kto w dzieciństwie miał na niego największy wpływ i wpajał miłość do piłki. Poznamy największe sukcesy Neymara na boisku i odkryjemy co robi poza nim. Tekst w formie pytań i odpowiedzi, a do tego mnóstwo zdjęć z krótkimi komentarzami i ciekawostkami oraz arkusz nalepek. Świetna zabawa d...
Real Madryt to królewski klub! Czy wiesz, czym charakteryzuje się styl gry tego klubu? Jak wygląda stadion Santiago Bernabéu? Jacy legendarni piłkarze grali w klubie i co to jest La Fabrica? Poznaj słynnych trenerów klubu i zobacz, jakie sukcesy mają w dorobku Królewscy.
Tekst w formie pytań i odpowiedzi, a do tego mnóstwo zdjęć z krótkimi komentarzami i ciekawostkami oraz arkusz nalepek. Świetna zabawa dla młodych fanów piłki nożnej!
Najlepsi piłkarze sezonu 2017/2018 to wykaz opracowany na podstawie listy najlepszych zawodników, opublikowanej przez dziennik The Guardian. Zestawienie to stworzono na podstawie opinii 169 ekspertów z 63 krajów. W czołówce znalazł się Robert Lewandowski. Pierwsze miejsca nie są dla nas zaskoczeniem. To naprawdę wspaniali sportowcy, obdarzeni cudownym talentem. Może dlatego budzą w kibicach tyle emocji i zainteresowania. Już niedługo będziemy ich podziwiać w zmaganiach druży...
„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.