Piękna Tamila walczy o mężczyznę swoich marzeń i wolność, której tak bardzo pragnie. Czy kiedykolwiek będzie mogła publicznie pocałować kogoś, kogo pokocha? Czy uda jej się pokonać przeciwności losu i pozostać w nowym domu?
"Perska żona" to urzekająca opowieść o rodzinie i miłości, wywołująca śmiech, łzy i dreszcze.
Anjali Banerjee
Irańskiej dziewczynie nie wolno marzyć – to zbyt niebezpieczne. Jednak Tami postanawia zawalczyć o swój los: ma trzy miesiące, aby znaleźć męża. Kogo spotka na swojej drodze i jak wykorzysta daną szansę?
Zabawna, romantyczna i skłaniające do przemyśleń debiutancka powieść bardzo obiecującej autorki
Booklist
Minaret to przejmujący portret kobiety, która dostaje nową szansę w życiu, a także niepowtarzalne spojrzenie na sytuację muzułmanek w Anglii. Napisany z niezwykłą lekkością, przystępnie, a jednocześnie z wielką siłą, jest pasjonującą i poruszającą lekturą. W swoim muzułmańskim hidżabie, ze spuszczonym wzrokiem, Najwa jest niewidzialna dla większości, szczególnie dla bogaczy, których domy sprząta. Dwadzieścia lat wcześniej. Najwa, studiująca na uniwersytecie w Chartumie nie pr...
Życie, jakie zna Zeba, wkrótce może się zmienić…
Zeba jest zwyczajną szesnastolatką, lubi się bawić, czeka na wyniki egzaminów i marzy o tym, żeby się zakochać. Podczas letniego wyjazdu do rodzinnego Pakistanu rodzice angażują jej małżeństwo. Nie będzie to życie, o jakim marzyła Zeba.
Czy sprzeciwi się rodzinie? Czy zostanie żoną starszego kuzyna?
Przejmująca opowieść o niezgodnych z prawem aranżowanych małżeństwach.
Japońska okupacja, młoda dziewczyna i wyspa pełna duchów.
Cassandra jest zmuszona opuścić wraz z rodziną Szanghaj i przenieść się na Wyspe Dusz , brytyjską kolonia na indonezyjskim archipelagu.
Wyspę nawiedzaną przez duchy, które tylko Cassandra może widzieć…
Z czasem dziewczyna staje się samotną i tajemniczą kobietą, uwięzioną na wyspie przez ciemne moce.
Poruszająca historia o tęsknocie, walce i miłości.
Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.