Opis treści
Treść: AudioPolityka umożliwia wysłuchanie najlepszych tekstów papierowego wydania Polityki w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym. W tym wydaniu AudioPolityki (nr 10/2012 rok):
POLITYKA
1.Chłopska bida
Gdyby Waldemar Pawlak prowadził firmę, a nie partię, pewnie myślałby teraz o ogłoszeniu upadłości. PSL naprawdę cienko przędzie.
Joanna Solska
KRAJ
2.To my, te szare
Niesłyszalne w życiu publicznym, niewidzialne dla najbliższych. Takie, co to zupę mają zawsze na gazie, męża muszą oprać, dzieci wyprawić do szkoły. Zmaterializowały się za sprawą książki Danuty Wałęsy.
Ryszarda Socha, współpraca Edyta Gietka
3.Depresanci
Coraz więcej młodych, przebojowych sięga po antydepresanty. Jedni, bo przygniótł ich sukces. Drudzy, żeby osiągnąć jeszcze większy. Nie boją się ich brać, traktują niczym suplement diety. Boją się odstawić.
Juliusz Ćwieluch
RYNEK
4.Rozmień się na drobne
Lepiej odsprzedać drobne polskie monety w punkcie skupu złomu, niż płacić nimi za towar w sklepie. Na kilogramie jednogroszówek możemy w ten sposób zarobić 9,40 zł.
Marek Henzler
ŚWIAT
5.Gdzie ten arbeit?
W odróżnieniu od Francuzów, którzy nie zamierzają pracować do 62 roku życia, Niemcy przełknęli o wiele dalej idące zmiany. Zaczęli już podnosić wiek emerytalny do 67 lat, choć wciąż nie wiadomo, kto zatrudni seniorów.
Anna Tyszecka z Duisburga
HISTORIA
6.Kuchennymi schodami
Kasie, Basie, Mademoiselles – bez nazwisk. Co wiadomo dzisiaj o życiu służby domowej w Polsce międzywojennej?
Klara Rościszewska
NAUKA
7.Zwoje się dwoją i troją
Czy gry komputerowe to dobra gimnastyka dla naszego mózgu? Czy regularnie w nie grając możemy rozwinąć szare komórki jak kulturysta mięśnie na siłowni?
Maksymilian Bielecki
KULTURA
8.Z daleka i bliska
Rozmowa Zdzisława Pietrasika z Rafaelem Lewandowskim, laureatem Paszportu POLITYKI w dziedzinie film
9. Pamiętajmy o Osieckiej
15 lat temu umarła Agnieszka Osiecka. Dla mojego pokolenia, w znacznym stopniu wychowanego na jej piosenkach, była jedną z tych osób, dzięki którym w czasach PRL istniały, tak przecież zawsze potrzebne, enklawy radości i piękna.
Stefan Niesiołowski
COŚ Z ŻYCIA
10. Lepiej dla źle urodzonych?
Plebiscyt na najpiękniejsze i najszpetniejsze budynki w architekturze (POLITYKA 5 i 8) daje szanse rozmowy o stosunku do powojennego modernizmu w Polsce. Może wyburzenie dworca w Katowicach było ostatnim aktem tragedii, jaka dotyka obiekty wzniesione w tym stylu?
Filip Springer
„AudioPolityka Nr 10 z 7 marca 2012 roku”, Polityka – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „AudioPolityka Nr 10 z 7 marca 2012 roku”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).