Opis treści
Treść: AudioPolityka umożliwia wysłuchanie najlepszych tekstów papierowego wydania Polityki w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym.
W tym wydaniu AudioPolityki:
KRAJ
1.Szkoły przetrwania
Liczba uczniów w szkołach podstawowych przez 10 lat spadła prawie o połowę. Ale zamknięcie jakiejkolwiek szkoły to gehenna.
Joanna Cieśla
2.Klatki z łabędziami
Izolacja, poniżanie, kopanie, zastrzyki za karę. Za murami szpitali psychiatrycznych panują porządki więzienne.
Ryszarda Socha
3.Co widać ze słupka
Przed wyborami znowu zaleje nas fala sondaży – jednym spadnie poparcie, drugim wzrośnie. Czy suche liczby oddają rzeczywisty stan nastrojów? Warto nauczyć się czytać wyniki takich ankiet.
Michał Jasieński
KULTURA
4.Romantyzm trzydziestolatków
Z boomu na młodą polską dramaturgię z początku XXI w. zostało kilka nazwisk. Wśród nich Michał Walczak – jeden z najczęściej dziś wystawianych rodzinnych autorów teatralnych.
Aneta Kyzioł
5.Jeż Jerzy od A do Ż
Jeśli film „Jeż Jerzy” przekonana publiczność, to z tysięcy czytelników obrazkowej serii zrobi setki tysięcy widzów. Oto alfabet najbardziej znanego nowego bohatera polskich komiksów ostatniego dwudziestolecia.
Bartek Chaciński
6.Będziesz śmiał się każdego dnia
Z Ignacym Karpowiczem, laureatem Paszportu Polityki w dziedzinie literatury, rozmawialiśmy niedawno, przy okazji premiery powieści „Ballady i romanse”. Teraz prezentujemy krótki przewodnik po jego całkiem obfitej już twórczości.
Justyna Sobolewska
ŚWIAT
7.Odmienni na jednej ziemi
Państwo włoskie przypomina nigdy nieskonsumowane małżeństwo, w dodatku zawarte pod przymusem. Oto smutna refleksja na 150-lecie zjednoczenia.
Piotr Kowalczuk z Rzymu
8.Wyklikane rewolucje
Wolności Internetu bronić będziemy jak niepodległości – zadeklarowała Hilary Clinton. Bo Internet to więcej niż tylko medium, którym posługują się dwa miliardy ludzi. W XXI w. stał się bronią o strategicznym znaczeniu.
Co ś z życia
9.Nie zgwałcił, nie rozebrał, nie dotykał
Ania wychuchana, Krystian z dobrej rodziny. Na pierwszej randce-nierandce Krystian zamordował Anię. Do dzisiaj nikt nie wie dlaczego.
Barbara Pietkiewicz
10. Dzieci Pana Samochodzika
Pomysł był taki: zobaczyć, co i gdzie ocalało na Kresach. Dzięki niemu cała stawka krakowskich młodych naukowców przeżyła niezapomnianą przygodę pokoleniową.
Manula Kalicka
„AudioPolityka Nr 11 z 9 marca 2011 roku”, Polityka – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „AudioPolityka Nr 11 z 9 marca 2011 roku”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).