Opis treści
AudioPolityka umożliwia wysłuchanie dziesięciu najlepszych tekstów papierowego wydania Polityki w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym.
TEMAT TYGODNIA
Pokręceni
„Jak można rządzić krajem, w którym jest 246 gatunków sera?” – pytał rozżalony na Francję gen. Charles de Gaulle. A jak rządzić krajem, w którym jest 20 mln prywatnych ideologii i 20 mln prywatnych religii?
Jacek Żakowski
KRAJ
Wybory podatkowe
Zaczyna się doroczny marketing nieszczęścia. Znów wolno nam wybrać, komu przekażemy 1 proc. podatku. I znów większość pieniędzy trafi do fundacji, które najlepiej się zareklamują. Ale już niekoniecznie – najlepiej spożytkują pieniądze ku dobru wspólnemu. Warto pomyśleć o poszerzeniu kręgu wyborów. Temu właśnie służą nasze propozycje.
Ryszarda Socha
Układ bezprawia
Ten film – fabularna opowieść o prawdziwym zdarzeniu – wywoła debatę o systemie. Ile może prokurator, ile może urzędnik. I jak naprawiać krzywdę obywatelom.
Piotr Pytlakowski
Wolne ptaki
U sporej grupy bezrobotnych na wieść o ofercie pracy w oczach pojawia się strach. Ułożyli życie po swojemu. Paradoksalnie czują się lepiej niż ci, którzy pracy jeszcze szukają.
Ryszarda Socha
RYNEK
Jesień pod uschniętą palmą
Ponad głowami przyszłych emerytów toczy się walka o ich pieniądze. Na wypłatach z II filara zarabiać chce zarówno państwowy ZUS, jak i prywatne towarzystwa. Nie zarobią tylko sami emeryci. Dla nich każdy wariant jest głodowy.
Joanna Solska
ŚWIAT
Ślady na piasku
10 lat temu Amerykanie zaatakowali Irak. Wyprawa miała kosztować miliard dolarów. Pochłonęła biliony.
Łukasz Wójcik
Zmierzch oligarchów
Najpierw zostali czarnymi bohaterami cypryjskiego kryzysu finansowego. Niedługo potem uwagę mediów przykuła śmierć jednego z nich, Borysa Bierezowskiego. O rosyjskich oligarchach mówi dziś cała Europa, ale Rosjanie już o nich prawie zapomnieli.
Katarzyna Kwiatkowska
NAUKA
Władza w sieci
Kto sprawuje realną władzę we współczesnym świecie? Politycy? Szefowie korporacji? Miliarderzy? Społeczeństwa? Władza rozproszyła się w sieci. Co nie oznacza, że straciła swą moc.
Edwin Bendyk
LUDZIE I OBYCZAJE
Rodzimowierca z Taganrogu
Hit ostatnich miesięcy to pochwała słowiańszczyzny, wyrażona za pomocą amerykańskiej muzyki potomków niewolników przywiezionych z Afryki. Łatwiej to zrozumieć, gdy się pozna Donatana, autora płyty „Równonoc”.
Jan Szubrycht
Temat z brodą
Broda przez lata była synonimem męskości. Zakazana wśród bankowców i nielubiana przez polityków, coraz śmielej gości na twarzach artystów, buntowników i przedstawicieli wolnych zawodów.
Agnieszka Mazurczyk
„AudioPolityka Nr 14 z 3 kwietnia 2013”, Polityka – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „AudioPolityka Nr 14 z 3 kwietnia 2013”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).