Opis treści
Treść: AudioPolityka umożliwia wysłuchanie najlepszych tekstów papierowego wydania Polityki w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym.
W tym wydaniu AudioPolityki:
POLITYKA
1. Czas samotnych wodzów
Bardzo źle znoszą krytykę, usuwają niepokornych kolegów. W praktyce jednoosobowo decydują o listach wyborczych. Na czele największych partii w Polsce – w końcu podstawowych komórek demokracji – stoją nie tyle szefowie, co wodzowie.
Robert Krasowski
KRAJ
2. Mowa zwarto-wybuchowa
Bohater filmowego hitu „Jak zostać królem” z powodu jąkania nie chce zostać monarchą. Z większością dotkniętych tą przypadłością jest odwrotnie: chcą być kimś, ale nie mogą.
Joanna Cieśla
3. Źle odcięty
W Szczecinku samobójca podnosi przed sądem, że życie ocalono mu niestarannie.
Marcin Kołodziejczyk
RYNEK
4. Koniec kapitalizmu
Światowa gospodarka przyspiesza! – taki powiew optymizmu napłynął z Forum Ekonomicznego w Davos. Koniec kryzysu? Niestety, to dopiero początek końca. I nie kryzysu, lecz... kapitalizmu. Co go zastąpi?
Edwin Bendyk
ŚWIAT
5. Za jedzenie jak za zboże
Miliony na ulicach w Kairze są także rewoltą głodnych. Na świecie dzieje się coś złego: żywność, zamiast tanieć, jest dziś najdroższa od 21 lat. ONZ ostrzega, że może być jeszcze drożej. Oto dlaczego.
Jędrzej Winiecki
HISTORIA
6. Jak ORMO czuwało
W szczytowym momencie istnienia ORMO miała ponad 450 tys. członków. Organizacja pomyślana jako obywatelskie wsparcie Milicji, stała się ucieleśnieniem idei państwa policyjnego, w którym obywatele pilnują się sami.
Piotr Osęka
NAUKA
7. Jak się robi dzieci
Czy mężczyzna bez plemników w nasieniu może zostać ojcem? A matką kobieta, której komórki jajowe zniszczyła chemioterapia? Specjaliści od rozmnażania ludzi nie mają wątpliwości: w tej dziedzinie coraz więcej rzeczy niemożliwych staje się faktem.
Olga Woźniak
KULTURA
8. Kraj Koziołka Matołka
Polacy przestali czytać. Jedna trzecia uczących się i studiujących nie miała w ciągu roku kontaktu z żadną książką. Tak wynika z najnowszych badań Biblioteki Narodowej.
Edwin Bendyk
9. Krajewski kontra telegrzanki
Jest ten lepszy Krajewski, świetny twórca piosenek. I ten gorszy, którego melodie banalizują wesela. Kto zmienia jednego w drugiego? Telewizja.
Bartek Chaciński
COŚ Z ŻYCIA
10. Robocze diamenty Zsa Zsy Gabor
Była gwiazdą trzeciorzędnych filmów lat 50. i 60., ale w pamięci pozostanie jako ta, która przetarła szlaki dla współczesnych celebrytów.
Piotr Tarczyński
„AudioPolityka Nr 8 z 16 lutego 2011 roku”, Polityka – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „AudioPolityka Nr 8 z 16 lutego 2011 roku”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).