Opis treści
Dla osób zainteresowanych kulturą Japonii, w której opowieści te są głęboko zakorzenione, a aluzje do nich znaleźć można w rozmaitych współczesnych mediach, znajomość tego kanonu japońskich podań jest po prostu nieodzowna.
Spis baśni:
Zbieracz bambusa i księżycowe dziecię; Momotarō – chłopiec zrodzony z brzoskwini; Urashima Tarō; Przygody Kintarō, „Złotego chłopca”; Zdolny myśliwy i zręczny rybak; Biały zając z Inaby i krokodyle; Przygody księcia Yamato Take; Opowieść o księżniczce Hase; Tawara Tōda, „Mój pan od worka ryżu”; Demon z bramy Rashōmon; Demon z Adachigahary; Jak pewien staruszek pozbył się narośli; Baśń o człowieku, który nie chciał umrzeć; Baśń o staruszku, który ożywiał uschnięte drzewa; Wróbelek z odciętym języczkiem; Rolnik i jenot; Roztropna małpa i dzik; Małpa i meduza; Zemsta kraba; Pięciobarwne kamienie i chińska cesarzowa Jōka; Shinansha, czyli powóz wskazujący południe; Zwierciadło z Matsuyamy.
„Baśnie japońskie. Tom 1”, Yei T. Ozaki – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Baśnie japońskie. Tom 1”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).