Opis treści
Magazyn „Detektyw Extra” – Kryminalny świat PRL-u
Wydanie numer 1 z 2018 roku, a w nim najlepsze teksty do posłuchania:
Gdy się Chrystus rodził, oni mordowali – Wojciech Gantowski
To była jedna z najgłośniejszych zbrodni kryminalnych w PRL-u. Przy szosie z Połańca do pobliskiego Zrębina (wówczas województwo tarnobrzeskie) w wigilijną noc 1976 roku z premedytacją zamordowano trzy osoby, w tym dziecko i kobietę̨ w ciąży. wszystkiemu przyglądało się 30 świadków, którzy zgodnie milczeli. O tej zbrodni napisano wiele książek, nakręcono film, a proces morderców zaliczono do najsłynniejszych na świecie.
Polowanie „na jelenia” – Leon Madejski
Na początku wakacji 1988 roku warszawą wstrząsnęła śmierć́ 69-letniego docenta Jana Strzeleckiego. mężczyzna nie był znany z pierwszych stron gazet, niemniej z powodu jego zaangażowania w działalność́ polityczną stosunkowo szybko pojawiły się̨ sugestie, że komuś́ zależało na jego śmierci. Przypadek strzeleckiego porównywano nawet do zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Kiedy wyszły na jaw okoliczności śmierci naukowca, wielu początkowo nie chciało w nie uwierzyć́!
Na tropie Pluty – Małgorzata Lipczyńska
Robert wolski czasy PRL-u pamiętał słabo. dziecko zupełnie inaczej patrzy na otaczający je świat. Czasem smuciły go przerwy w dostawie prądu. Szczególnie wtedy, gdy zamiast wieczornej dobranocki mógł tylko popatrzeć́ na czarny ekran telewizora. z okresu tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego jako dzieciak w wieku szkolnym, doskonale zapamiętał strach, jaki wzbudzała wtedy historia Pluty. tak o nim mówiono, nie wymieniając imienia, tylko krótkie, charakterystyczne nazwisko Pluta. Opowieści o czarnej wołdze były niegroźną̨ bajką w porównaniu z tym tajemniczym bandytą.
Krwawy rejestr „wampira z Warszawy” – Anna Pacuła
Kiedy dotarli już̇ nad brzeg jeziora, kazał jej się̨ rozebrać́. Groził śmiercią̨. Wykonała jego polecenie. była bez szans. W okolicy nie było żywego ducha. tylko ona i on. Właściwie była przygotowana na najgorsze. Mężczyzna rzucił się na nią̨, zaczął gryźć́ po całym ciele i walić́ pięściami z całej siły, gdzie popadnie. Potem ponownie ją zgwałcił. Po wszystkim usiadł obok i dyszał jak zwierzę̨. Była pewna, że to jeszcze nie koniec, ale że to już̇ ostatnie minuty jej życia.
Salwy nieszczęścia – Ewelina Kolanowska
Pomysł wydawał się doskonały. Oto szczecińscy notable postanowili uatrakcyjnić Dni Morza - ogromną plenerową imprezę - wystrzałami z zabytkowych armat, znajdujących się na dziedzińcu zamku. Tragedii nikt - co naturalne - się nie spodziewał. tymczasem w wyniku detonacji zginęło dwóch wojskowych, a czternaści osób zostało rannych.
Obława na gwałciciela – Mariusz Lubieniecki
Przełom sierpnia i września 1980 roku to pamiętny okres w najnowszej historii Polski. najpierw, niemal w całym kraju trwały strajki, w czasie których, oprócz postulatów typowo ekonomicznych, pojawiło się̨ zadanie utworzenia niezależnych, samorządnych związków zawodowych. Oczy nie tylko naszego kraju, ale i całego świata skierowane były na Gdańsk, gdzie Lech Wałęsa podpisywał słynne porozumienia sierpniowe. w tym samym czasie Łódź była sparaliżowana strachem z powodu grasującego w miesicie mordercy, który polował na nastoletnie dziewczyny i młode kobiety. Choć nie pisały o tym gazety, szybko rozeszła się wieść, że na obrzeżach miasta pojawił się wampir.
„Detektyw Extra nr 1/2018”, Agencja Prasowa S. A. Polska – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Detektyw Extra nr 1/2018”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).