Opis treści
Magazyn kryminalny „Detektyw” – tylko prawdziwe historie
Wydanie numer 3 z 2020 roku, a w nim najlepsze teksty do posłuchania:
1. Pozostały tylko puste ramy – Leon Madejski
Złodziei było dwóch. Do muzeum Isabelli Stewart Gardner, w amerykańskim Bostonie, przyszli w środku nocy, 18 marca 1990 roku, przebrani za policjantów. Godzinę później odjechali stamtąd z 13 dziełami sztuki, których wartość szacowano wtedy na pół miliarda dolarów. Właśnie mija 30 lat od tamtego napadu. Za informację o złodziejach czeka 5 mln dolarów nagrody! Po skradzionych artefaktach zaginął wszelki ślad.
2. Bo nie chciał rozwodu – Alicja Majcz
Razy padały na szyję, klatkę piersiową, twarz i uda. Ostrze noża miało długość 10 cm, a niektóre rany były głębokie aż na 13 cm. To pokazuje, z jaką siłą mężczyzna zadawał jej ciosy. Martyna M. miała zaledwie 25 lat. Osierociła 2,5-letnią córeczkę. Wszystko to w momencie, kiedy wydawało jej się, że na nowo zaczyna układać sobie życie…
3. Biznesy obrotnych gliniarzy – Eliza Solska
Z pierwszym delikwentem poszło dość łatwo. Wybrali uczęszczaną trasę, przy której, na odcinku
kilkunastu kilometrów, stało kilka „panienek”. Widząc auto zaparkowane w głębi lasu, podjechali
bliżej. Wewnątrz samochodu zobaczyli mężczyznę w niedwuznacznej sytuacji z kruczoczarną damą. Jedno pstryknięcie i zdjęcie gotowe. Przerażony amator erotycznych uciech nie mógł z wrażenia wydobyć głosu.
4. Zabić żula – Krzysztof Strug
– Przytrzymaj go – powiedział Janusz W. do swej partnerki Jowity C. Ta wykonała polecenie.
Złapała za ramiona leżącego w łóżku kalekę. Pijany i mocno przestraszony mężczyzna próbował błagać o litość.
– Odechce ci się amorów, żulu jeden! – warknął do niego Janusz i wymierzył karę. Ciosy nożem raniły klatkę piersiową, obojczyk, ramiona, twarz. Po chwili prześcieradło i pościel przesiąkły krwią.
5. Dramat na sali sądowej – Patryk Szulc
Przestępczość zorganizowana w Polsce wciąż istnieje i ma się całkiem dobrze. Nie jest to jednak zjawisko tak codzienne i powszechnie widoczne, jak jeszcze dwie dekady temu.
„Detektyw nr 3/2020”, Agencja Prasowa S. A. Polska – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Detektyw nr 3/2020”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).