Opis treści
Cykl „O prawach kobiet” porusza trudny i wciąż tak aktualny temat równouprawnienia kobiet, ich emancypacji, walki o własne prawa, własną godność i o siebie.
Mimo tak ogromnego postępu w kwestii równouprawnienia w krajach wysoko rozwiniętych, wciąż mierzymy się ze stereotypami i z dyskryminacją płciową zarówno na rynku pracy, jak i w życiu prywatnym. W Polsce kobiety nie mogą samodzielnie decydować o własnym ciele i zdrowiu. Zaś w krajach słabo rozwiniętych równowaga płciowa prawie nie istnieje (w niektórych krajach do dziś wymienia się kobietę na krowę, albo bezkarnie dokonuje się morderstw honorowych).
Tym zbiorem kilku jakże ważnych książek, chcielibyśmy przedstawić punkt widzenia pierwszych polskich działaczek feministycznych, które walczyły i tworzyły w czasach, gdy w Polsce kobiety m.in. nie miały praw wyborczych.
„Z dziejów krzywdy kobiet” Cecylii Walewskiej (1908r.) nie bez powodu otwiera ten ważny cykl. Jak możemy przeczytać w przedmowie, „Pragnąc przyczynić się do zapoznania ogółu naszego ze sprawą kobiecą jako z jednym z palących zagadnień nowoczesnego życia, wydajemy szereg prac mających na celu omówienie z różnych punktów widzenia istoty i rozwoju ruchu kobiecego oraz jego stosunku do całokształtu zjawisk społecznych. W wydawnictwie naszym dajemy głos zwolennikom zupełnego uprawnienia kobiety, niezależnie od panujących wśród nich różnic w poglądach na poszczególne czynniki ruchu kobiecego, na jego drogi i cele najbliższe.”
„Z dziejów krzywdy kobiet”, Walewska Cecylia – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Z dziejów krzywdy kobiet”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).