Agnieszka Lingas-Łoniewska Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Lingas-Łoniewska Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Lingas-Łoniewska to polska autorka powieści obyczajowych łączących w sobie elementy romansu i powieści sensacyjnej, czasem identyfikowanych jako proza kobieca. Urodziła się w 1972 roku w Wałbrzychu, jednak związana jest z Wrocławiem, gdzie na tamtejszym Uniwersytecie ukończyła filologię polską. Zadebiutowała w 2010 roku książką “Bez przebaczenia”, opowiadającą historię pozornie nieprawdopodobnego spotkania dwóch zupełnie różnych osób. Od tego czasu wydała już ponad 40 powieści w takich wydawnictwach jak Novae Res, Replika, Burda Książki czy Filia. Jej czytelnicy nazywają ją Dilerką Emocji.

“Bez przebaczenia” debiutancka książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Zanim Lingas-Łoniewska wydała pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem była twórczynią fanfików, znaną pod pseudonimem AgnesScorpio. Pisała między innymi opowiadania na podstawie sagi “Zmierzch” Stephenie Meyer (w tym na przykład “Brudny świat”). “Bez przebaczenia”, wydane w 2010 roku, było jej pierwszą autorską powieścią, którą określiła charakterystyczne dla niej połączenie romansu, dramatu i sensacji. Bohaterka, Paulina Litwiak pewnego nieszczęsnego dnia traci w wypadku matkę i musi zamieszkać z nieobecnym dotychczas w jej życiu ojcem, który nie jest tym faktem zachwycony. Bez zrozumienia i miłości, za to z ciążącym poczuciem winy za śmierć matki Paulina zamyka się w swoim świecie. Z kolei Piotr Sadowski to matematyk, który właśnie rozpoczyna swoją wojskową karierę w jednostce, gdzie dowodzi ojciec Pauliny. Nie brakuje mu niczego, także rodzicielskiej miłości. Może się wydawać, że różni ich wszystko - jednak to właśnie ich losy splotą się ze sobą. Ta opowiadająca o braku akceptacji, narastających niedomówieniach i niezbywalnej sile miłości książka szybko stała się bestsellerem, a Agnieszka Lingas-Łoniewska nie zamierzała zostać autorką jednego przeboju. Wśród kolejnych zajmujących wysokie miejsca na listach bestsellerów pozycji znalazły się serie “Zakręty losu” oraz “Bezlitosna siła”. Wśród jej najpopularniejszych powieści znajdują się także “Obiad z Bondem”, “Zakład o miłość”, “Kolacja z Tiffanym” oraz “Molly”, wszystkie dostępne na Woblinku zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (ebook oraz audiobook).

“Kolacja z Tiffanym”

Wydana w 2020 roku “Kolacja z Tiffanym” opowiada historię Natalii Lisek, której życie niespodziewanie zaczyna przypominać jedną z filmowych komedii romantycznych, za którymi dziewczyna nie przepada. Natalia jest inteligentna, błyskotliwa, ma oryginalne pomysły i dużo uroku osobistego. Ma też niestety pewien problem - jest trochę roztrzepana, a do tego właśnie straciła pracę. Robi jednak wszystko, by jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy, a przy tym udowodnić rodzicom i wszystkim wokół, że jest samodzielna i bardzo dobrze radzi sobie w życiu ułożonym po swojemu. Los jej sprzyja - znajduje zatrudnienie w firmie Macieja Garnickiego, a tym samym wchodzi w zupełnie nowy dla siebie świat, pełen bogatych klientów, przytłaczająco pięknych klejnotów i sprytnych kradzieży. Do tego między szefem a nową pracownicą wyraźnie iskrzy, a pogoń za zuchwałym złodziejem tylko sprzyja głębszemu wzajemnemu poznaniu się… Powieść ta zapoczątkowała całą serię.

Kolejnym tomem, który ukazał się w ramach cyklu jest „Obiad z Bondem”. Eliza, przyjaciółka znanej czytelnikom z poprzedniej części Natalii, zostaje sama w wielkim mieszkaniu. Nie byłoby to dla niej żadnym problemem, gdyby nie to, że najwyraźniej ktoś się do niej włamał. Na pomoc kobiecie przybywa zabójczo przystojny komisarz o niewyparzonym języku, Jacek Granicki. Para ma za sobą nie najszczęśliwszą historię. Teraz oboje udają, że nie ciągnie ich ku sobie. Jednak kiedy Eliza znajdzie się w niebezpieczeństwie Jacek zrobi wszystko, aby ją uratować.

Pod koniec stycznia 2022 roku ukaże się trzecia część cyklu pt. „Śniadanie z Arsenem”. Tym razem Agnieszka Lingas-Łoniewska przegotowała dla czytelników historię sprytnego złodzieja, którego urokowi trudno się oprzeć i kobiety, która wie, że jego powrót to same kłopoty. Linda, roztrzepana i pełna ciepła dziewczyna stara się poskromić wkradający się w jej życie chaos. W sercu nadal nosi pamiątkę po płomiennej miłości, po której zostało jej coś więcej niż tylko wspomnienia. Christ to zadziorny chłopak, dla którego ważne są wyłącznie honor i rodzina. Nie spodziewa się, że w opuszczonej przed laty Gołdapi czeka na niego bardzo poważne wyzwanie. Czy dawno utracona miłość ma szansę narodzić się na nowo?

“Molly”

Warto wspomnieć także o innej powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, “Molly”, na podstawie której powstał serial audio. Tytułowa Molly to Melania Tarczyńska, której życie dotychczas nie oszczędzało. Jako dziecko wędrowała pomiędzy domami dziecka i rodzinami zastępczymi po tym, jak została osierocona przez matkę, a ojciec wylądował w więzieniu za defraudacje. Trudno się więc dziwić, że dla pełnoletniej już Molly liczy się tylko zabawa i adrenalina. Najbliższą jej osobą pozostaje przyjaciel z domu dziecka, Robson, w którym kiedyś nawet była zakochana, ale chłopak ją zdradził - siła przyjaźni pozwoliła jednak na zaleczenie ran. Melania niczego już nie szuka - jednak los ma wobec niej inne plany i stawia na jej drodze Wiktora Tulę, który jest synem dawnego wspólnika ojca i spadkobiercą rodzinnej fortuny. Znów wydaje się, że te dwie osoby nie mogą się bardziej od siebie różnić - a jednak Molly wprowadza w stateczne i spokojne życie Wiktora dozę szaleństwa i nieznanych mu dotąd emocji. Z kolei on otacza ją kokonem bezpieczeństwa, którego dotąd nie znała, trudno jej jednak wciąż całkowicie mu zaufać. Wiktor jest jednak gotowy stanąć sam przeciwko całemu światu, byle tylko Melania mu zaufała. Lingas-Łoniewska niezmiennie płynnie łączy tu romans, obyczaj i elementy sensacyjne.

Agnieszka Lingas-Łoniewska: nowe powieści

Agnieszka Lingas-Łoniewska to pisarka bardzo płodna – jej czytelnicy nie mogę narzekać na brak nowych powieści pióra autorki. Jednymi z nowszych książek w jej dorobku są pełen napięcia kryminał „Przyjdę, gdy zaśniesz”, zabawny romans z zimą w tle „Zasypani zakochani” oraz opowieść o ludziach niemających do stracenia nic poza miłością pt. „Gdyby jutra miało nie być”.

Działalność Agnieszki Lingas-Łoniewskiej poza pisaniem

Agnieszka Lingas-Łoniewska nie poprzestaje jedynie na pisaniu powieści. Jest założycielką portalu “Czytajmy polskich autorów”, który prowadzi promując polską literaturę. Dostała żelazny glejt Ambasadora Krakowskich Targów Książki w roku 2012, a od 2017 roku należy do kapituły nagrody Literackiego Debiutu Roku. Jest także autorką wielu opowiadań w różnych antologiach, między innymi “Zatrute pióra”, “Książki moja miłość” czy “31.10 Halloween po polsku”. Została również laureatką w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. W plebiscycie “Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa 2016 zajęła II miejsce. Jej działania wykraczają także poza świat literatury - od wielu lat prowadzi akcję “Karma zamiast kwiatka”, w ramach której na swoich spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierząt, przekazywaną potem wrocławskim fundacjom.

Szukacie powieści romantycznej z dreszczykiem? Wszystkie pozycje autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, ebooki, audiobooki oraz książki papierowe znajdziecie na Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!