Alain De Botton - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Sztuka podróżowania, Książka | Alain De Botton

  "Sztuka Podróżowania" to niezwykła relacja z wojaży w czasie i w przestrzeni – bliskich i dalekich, rzeczywistych i wyobrażonych. Wybierając za przewodników artystów (m.in. Baudelaire’a, Flauberta, van Gogha czy Hoppera), de Botton dostrzega w podróżowaniu problem filozoficzny, ściśle związany z ludzkim pragnieniem pełni i dążeniem do szczęścia. Alain de Botton (1969) zdobył światową sławę jako twórca błyskotliwych, odkrywczych i dowcipnych książek eseistycznych określanych...

  Promocja
  okładka Prawdziwa historia miłości, Audiobook | Alain De Botton

  Książka, która z powodzeniem zastępuje wszystkie poradniki świata! Wszyscy znamy oszołomienie i ekscytację towarzyszące pierwszym dniom miłości. Ale co dzieje się później? Oto Kirsten i Rabih – poznają się w Edynburgu i zakochują w sobie po uszy. Biorą ślub, rodzą im się dzieci – ale przecież żaden długoletni związek nie sprowadza się do prostego „żyli długo i szczęśliwie”. Czytelnik wraz z Rabihem i Kirsten doświadcza pierwszego zauroczenia, łatwości romantycznego zakochania...

  Promocja
  okładka Prawdziwa historia miłości Opowieść, która zastapi wszystkie poradniki świata, Książka | Alain De Botton

  Książka, która z powodzeniem zastępuje wszystkie poradniki świata! Wszyscy znamy oszołomienie i ekscytację towarzyszące pierwszym dniom miłości. Ale co dzieje się później? Oto Kirsten i Rabih – poznają się w Edynburgu i zakochują w sobie po uszy. Biorą ślub, rodzą im się dzieci – ale przecież żaden długoletni związek nie sprowadza się do prostego „żyli długo i szczęśliwie”. Czytelnik wraz z Rabihem i Kirsten doświadcza pierwaszego zauroczenia, łatwości romantycznego zakochani...

  Promocja
  okładka Jak Proust może zmienić twoje życie, Książka | Alain De Botton

  Książka JAK PROUST MOŻE ZMIENIĆ TWOJE ŻYCIE to niekonwencjonalne studium poświęcone cyklowi powieściowemu W poszukiwaniu straconego czasu. Zafascynowany postacią Marcela Prousta de Botton proponuje, by dzieło francuskiego pisarza odczytywać jak zbiór praktycznych, uniwersalnych wskazówek, dzięki którym możemy lepiej określać swe życiowe priorytety, położyć kres roztrwanianiu czasu, czerpać więcej z przyjaźni i miłości oraz nauczyć się doceniać piękno spraw codziennych.

  Promocja
  okładka Architektura szczęścia, Książka | Alain De Botton

  Alain de Botton (1969) - autor znakomicie przyjętej w Polsce Sztuki podróżowania - zdobył światową sławę jako twórca błyskotliwych, odkrywczych i dowcipnych książek eseistycznych określanych jako "filozofia życia codziennego", które zainspirowały powstanie cyklu filmów dokumentalnych i stały się bestsellerami w wielu krajach. W swych rozległych intelektualnych poszukiwaniach autor dotyka najistotniejszych niepokojów współczesnego człowieka - w fascynujący, osobisty sposób pis...

  Promocja
  okładka Lęk o status, Książka | Alain De Botton

  Książka „Lęk o status” z erudycją i humorem opowiada o powszechnej, a zarazem nieco wstydliwej dolegliwości współczesnego człowieka, jaka jest nieustanny niepokój o posiadanie odpowiednio wysokiej pozycji społecznej, prestiżu i wartości w oczach świata. Odwołując się do dzieł sztuki oraz refleksji wybranych historyków, ekonomistów, filozofów czy polityków autor szuka przyczyn tego lęku i skutecznych sposobów kuracji.

  Promocja
  okładka O pocieszeniach, jakie daje filozofia, Książka | Alain De Botton

  Książka "O pocieszeniach, jakie daje filozofia" opiera się na kuszącym założeniu, że wielcy filozofowie mogą być nam realnie pomocni w trudach i smutkach codziennego życia. Alain de Botton zachęca do niekonwencjonalnego spojrzenia na dzieła sześciu wybitnych myślicieli; warto samemu sprawdzić, czy Montaigne pocieszy w obliczu ułomności, Epikur wesprze w ubóstwie, a Schopenhauer pomoże zmierzyć się z miłosnym zawodem.

  Promocja
  okładka Religia dla ateistów Poradnik dla niewierzących, jak korzystać z religii, Książka | Alain De Botton

  W RELIGII DLA ATEISTÓW deklarujący pełną szacunku niewiarę autor sprawdza – z właściwym sobie przewrotnym humorem – w jaki sposób doświadczenia różnych religii mogą się przydać świeckiemu umysłowi w tak rozmaitych dziedzinach jak kształtowanie więzi społecznych, tworzenie nowych koncepcji studiów wyższych i muzeów, wzbogacanie oferty turystycznej czy zachowywanie należytego dystansu wobec własnych ułomności. „Niniejsza książka jest próbą wydobycia z religii, przede wszystkim...

  Promocja
  okładka Jak myśleć więcej o seksie, Książka | Alain De Botton

Alain De Botton - książki, ebooki i audiobooki

Alain de Botton urodził się w 1969 roku. To brytyjski filozof i pisarz pochodzenia szwajcarskiego. Jest autorem popularnonaukowych poradników i książek o współczesnym świecie. W swoich publikacjach podkreśla znaczenie filozofii w życiu codziennym. Ponadto de Botton zajmuje się eseistyką oraz publicystyką. Pisarz prowadzi również panele dyskusyjne, często wypowiada się w radiu oraz telewizji. Wielokrotnie gościł na panelach konferencji TED. Alain de Botton światową sławę zyskał dzięki odkrywczym, błyskotliwym i dowcipnym esejom, które określa się jako „filozofia życia codziennego”. Autor w fascynujący sposób pisze o filozofii, sztuce, karierze, o literaturze i miłości. Jego najpopularniejszymi książkami, przetłumaczonymi na kilkadziesiąt języków są „Sztuka podróżowania” i „Architektura szczęścia”.

Alain de Botton - jeden z założycieli Szkoły Życia

Alain de Botton jest jednym z założycieli Szkoły Życia. Obecnie Szkoła Życia funkcjonuje na całym świecie. Swoje siedziby ma m.in. w Londynie, Paryżu, Stambule, Tel Awiwie, Berlinie, Melbourne i Amsterdamie. Jej założeniem jest oferowanie ludziom edukacji emocjonalnej, która skupia się głównie wokół życia zawodowego, duchowego oraz relacji międzyludzkich – przede wszystkim związków. Paneliści, wykładowcy i terapeuci czerpią z dorobku kultury, głównie filozofii. Rzucają wyzwanie tradycyjnym uniwersytetom i kierują skumulowaną wiedzę ku praktycznej pomocy. Jak mówi de Botton, „[Szkoła Życia] to instytucja, która stara się dać ludziom to, co moim zdaniem uczelnie powinny im zawsze dawać: poczucie kierunku i mądrość w życiu za pomocą kultury”.

Living Architecture

Alain de Botton jest również pomysłodawca projektu „Living Architecture”. De Botton współpracuje ze znanymi architektami, m.in. z Peterem Zumthorem czy Michaelem i Patti Hopkinsami. Jego celem jest poprawa jakości i wyglądu współczesnej architektury mieszkaniowej. De Botton buduje, a następnie wynajmuje domy, które zostały stworzone z dużą dbałością o detale – głównie materiały i wygląd.

Dorobek literacki Alaina de Bottona

Do tej pory w Polsce ukazało się jedenaście książek Alaina de Bottona – „Prawdziwa historia miłości”, „Jak Proust może zmienić twoje życie”, „Religia dla ateistów. Poradnik dla niewierzących”, „Sztuka podróżowania”, „Jak myśleć więcej o seksie”, „Lęk o status”, „O pocieszeniach, jakie daje filozofia”, „Architektura szczęścia”, „Podchody miłosne”, „W stronę Isabel”, „Wszystko o miłości”.

Jedną z najważniejszych książek de Bottona jest „Sztuka podróżowania”. To wyjątkowa relacja z podróży w czasie i przestrzeni. Autor pisze zarówno o bliskich, jak i dalekich, rzeczywistych i wyobrażonych wojażach. W „Sztuce podróżowania” za przewodników wybrał sobie m.in. Baudelaire'a, Flauberta, van Gogha i Hoppera. Dla de Bottona podróżowanie jest problemem filozoficznym, związanym ściśle z ludzkimi pragnieniami i chęcią osiągnięcia szczęścia.

Kolejną wartą uwagi książką jest „Prawdziwa historia miłości”, wydaną w Polsce w tłumaczeniu Magdaleny Sommer przez W.A.B. De Botton napisał książkę, która z powodzeniem mogłaby zastąpić setki innych poradników dotyczących miłości i życia codziennego. Narrację o związku Kirsten i Rabiha autor przeplata komentarzami filozoficznymi i socjologicznymi. De Botton opowiada o pierwszych zauroczeniach, romantycznym zakochaniu oraz budowaniu długoletniej relacji. Autor przekonuje jednak, że związek nie powinien opierać się tylko na prostej koncepcji „żyli długo i szczęśliwie”. Filozof tłumaczy, na czym polega umacnianie uczucia i że pozostanie ze sobą jest swego rodzaju sztuką.

W książce „Religia dla ateistów” Alain de Botton w przewrotny sposób opowiada o tym, w jaki sposób doświadcza różnych religii. Choć jest niewierzący, to podchodzi do swoich deklaracji z dużym dystansem i szacunkiem do duchowości. Autor tłumaczy, jak religie mogą służyć ateistom do samorozwoju i spełnienia. De Botton udowadnia, że religie mogą przydać się każdemu świeckiemu umysłowi w takich dziedzinach jak kształtowanie więzi społecznych, tworzenie nowych teorii, wymyślanie modeli edukacyjnych oraz zachowywanie dystansu do własnych słabości.

W książce „Jak Proust może zmienić twoje życie” Alain de Botton bazuje na fascynacji autorem „W poszukiwaniu straconego czasu”. Brytyjski filozof proponuje, by dzieło Prousta odczytywać jako zbiór wartościowych i praktycznych wskazówek, dzięki którym ludzie mogą lepiej określać swoje codzienne priorytety.

Książki Alain de Botton na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Alain de Botton we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa). Dostępne są tytuły „Prawdziwa historia miłości”, „Jak Proust może zmienić twoje życie”, „Religia dla ateistów. Poradnik dla niewierzących”, „Sztuka podróżowania”.