Andy Weir Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Projekt Hail Mary, Ebook | Andy Weir

    Samotny astronauta musi uratować Ziemię przed katastrofą.Z załogi, która wyruszyła na straceńczą misję ostatniej szansy, przeżył jedynie Ryland Grace. Teraz od niego zależy, czy ludzkość przetrwa.Tylko że on na razie nie ma o tym pojęcia. Z początku nawet nie pamięta, kim jest, więc skąd ma wiedzieć, czego się podjął i jak ma tego dokonać?Na razie wie tylko tyle, że przez bardzo długi czas był pogrążony w śpiączce. A po przebudzeniu znalazł się niewyobrażalnie daleko od ...

    okładka Marsjanin, Ebook | Andy Weir

    Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie. Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze!Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łącznośc...

Andy Weir Ebooki

Andy Weir to amerykański pisarz, autor książek science fiction. Zadebiutował głośnym „Marsjaninem”, który doczekał się adaptacji filmowej w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Weir urodził się 16 czerwca 1972 roku w Davies w Kalifornii i od dzieciństwa lubował w klasyce literackiej science fiction. Studiował informatykę na Uniwersytecie w San Diego, nie skończył jednak studiów. Pracował jako programista, a działalność rozpoczął już w wieku 15 lat. Obecnie mieszka w posiadłości w Kalifornii. Andy Weir jest autorem takich powieści jak „Artemis” czy „Projekt Hail Mary”.

Andy Weir – „Marsjanin”

Debiutancką powieścią Andy’ego Weira jestMarsjanin”. To historia Marka Watney’a, który stał się jednym z pierwszych ludzi, jacy stanęli na Marsie. A teraz może być pierwszym, który zostanie tam już na zawsze. Niespodziewana burza piaskowa zmusza ekspedycję do ucieczki z Marsa. Ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność już po tym, jak wszyscy inni odlecieli. Jest sam w zniszczonym przez wiatr obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i brakiem łączności z Ziemią. W dodatku wszyscy uważają go za martwego, nie może więc liczyć na wyprawę ratunkową. Watney rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, wykorzystując wszystkie swoje zdolności, pomysłowość i wiedzę, a także ogromną determinację… „Marsjanin” stał się hitem, a na jego podstawie powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Literacki pierwowzór, wydany w Polsce przez Wydawnictwo Akurat, znajdziecie na Woblink w formie książki papierowej lub ebooka.

„Projekt Hail Mary” Andy’ego Weira

Najnowszą wydaną w Polsce książką autorstwa Andy’ego Weira jest powieśćProjekt Hail Mary”. To historia Rylanda Grace’a, jedynego ocalałego członka załogi, która wyruszyła z Ziemi na straceńczą misję ostatniej szansy, by ocalić ludzkość. Problem polega na tym, że Ryland nic nie pamięta, łącznie z tym, kim jest. Czy Ziemia jest już zatem skazana na zagładę? Czy wybudzony ze śpiączki astronauta jest w stanie ją uratować? I czy na pewno jest samotny i zdany tylko na siebie? „Projekt Hail Mary” czeka na Was niecierpliwie na Woblink razem z pozostałymi powieściami Andy’ego Weira. Te i inne książki science fiction znajdziecie tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.