Arnold Schwarzenegger - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Przydaj się. Siedem zasad lepszego życia, Książka | Arnold Schwarzenegger

  Inspirujący przewodnik po drodze do sukcesu od ikony kina akcji i kulturystyki. Siedem zasad, które pomagają osiągać życiowe cele, opracowanych przez Arnolda Schwarzeneggera. Najsławniejszy kulturysta na świecie. Najlepiej opłacany aktor w dziejach kina. Polityk i jeden z liderów szóstej największej potęgi gospodarczej naszego globu. Brzmi jak początek żartu? Ale to jedna i ta sama osoba – Arnold Schwarzenegger. Uwierzcie, że nic w jego życiu nie stało się przypadkiem. Oszała...

  Promocja
  okładka Pamięć absolutna, Książka | Arnold Schwarzenegger

  Autobiografia najsłynniejszego imigranta w historii współczesnej Ameryki, ikony sukcesu osiągniętego dzięki determinacji, dyscyplinie, pracowitości i wierze w siebie. Urodził się w niezamożnej rodzinie austriackiego żandarma, wychowywał w spartańskich warunkach we wsi niedaleko Grazu. Od najmłodszych lat marzył o zdobyciu sławy jako kulturysta oraz o wyjeździe do Ameryki. W wieku 21 lat, z tytułem Mistera Universe za pasem, zamieszkał w Los Angeles. Pięć lat później był już n...

Arnold Schwarzenegger - książki, ebooki i audiobooki

Arnold Schwarzenegger - któż nie zna tego nazwiska? Ten austriacko-amerykański aktor, przedsiębiorca i filantrop zasłynął przede wszystkim ze swojej roli w serii "Terminator". Schwarzenegger to jednak nie tylko były zawodowy kulturysta i filmowiec, to także wprawny polityk - w latach 2003-2011 był gubernatorem Kalifornii. Kulturystykę zaczął ćwiczyć już w wieku piętnastu lat - tytuł Mr. Universe zdobył mając lat dwadzieścia, siedmiokrotnie wygrywał także konkurs Mr. Olympia. Swoje doświadczenie i spostrzeżenia przekazywał w wielu tekstach i artykułach napisanych na temat tego sportu. Uważany za drugie najważniejsze kulturystyczne wydarzenie na świecie Arnold Sports Festival nosi imię właśnie Schwarzeneggera, powszechnie uważanego za jednego z największych kulturystów wszechczasów, a także niezwykle charyzmatycznego ambasadora tego sportu. Światową sławę przyniosła mu jednak przede wszystkim kariera aktorska w Hollywood. Przełomową była rola Conana Barbarzyńcy - film doczekał się kontynuacji ("Conan Niszczyciel"), a sam Schwarzenegger z czasem stał się rozpoznawalnym aktorem przede wszystkim kina akcji. O jego karierze, a także przekonaniach i wskazówkach, jak żyć możecie przeczytać w książkach "Pamięć absolutna" oraz " Przydaj się. Siedem zasad lepszego życia", dostępnych na Woblink. Arnold Schwarzenegger został odznaczony austriackim Krzyżem Komandorskim I Klasy Odznaki Honorowej za Zasługi, jest także Komandorem Orderu Legii Honorowej, otrzymał również ukraiński Biały Krzyż "Honor et Gloria". W 2018 roku na cześć aktora nazwano gatunek muchówki - stosunkowo duże odnuża przednie owada skojarzyły się jego odkrywcom z ramionami Schwarzeneggera, otrzymał więc nazwę Megapropodiphora arnoldi.

Kariera kulturysty

Arnold Alois Schwarzenegger urodził się 30 lipca w Thal w Austrii jako syn Aurelii (Czeszki) i Gustava Schwarzeneggerów. Już jako chłopiec uprawiał różne dyscypliny sportowe (w dużej mierze pod presją wymagającego ojca) - kulturystyką postanowił zająć się w wieku czternastu lat. Obowiązkową roczną służbę w austriackiej armii odbył w roku 1965 - w tym samym, w którym wygrał zawody kulturystyczne Junior Mr. Europe. W wieku dziewiętnastu lat zdobył tytuł Mr. Europe i wziął udział w zawodach Mr. Universe w Londynie. To tam zauważył go jeden z sędziów, Charles "Wag" Bennett", i ściągnął go do Wielkiej Brytanii na treningi. Swój pierwszy tytuł Mr. Universe Schwarzenegger zdobył w 1967 roku (wygrał konkurs później trzy razy z rzędu) i stał się tym samym najmłodszym zwycięzcą w historii tych zawodów. Po tym wydarzeniu powrócił do Monachium, jako że jednak od dawna marzył także o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, traktował kulturystykę jako przepustkę do tego świata. Marzenie udało się spełnić w wieku dwudziestu jeden lat - we wrześniu 1968 roku Arnold Schwarzenegger przybył do Stanów Zjednoczonych, gdzie niemal natychmiast zaczął lekcje angielskiego, by poprawić swój twardy, austriacki akcent. Wciąż także trenował - pod okiem Joe Weidera szkolił się w Los Angeles. Pierwszy z siedmiu tytułów Mr. Olympia zdobył w wieku dwudziestu trzech lat (w 1970 roku) i zaczął pojawiać się na okładkach wielu kulturystycznych magazynów. Obywatelstwo amerykańskie Schwarzenegger uzyskał w roku 1983.

Kariera aktorska Schwarzeneggera

Arnold Schwarzenegger postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie po raz pierwszy w wieku dwudziestu dwóch lat. Zadebiutował jako głos Herkulesa w 1969 roku w niskobudżetowej parodii "Herkules w Nowym Jorku". Później pojawił się w ekranizacji powieści Raymonda Chandlera "Długie pożegnanie" (1973), a za rolę Joe Santo w komediodramacie "Niedosyt" otrzymał nagrodę Złotego Globu w kategorii "Najbardziej obiecujący nowy aktor". Najważniejszą rolą kinową Schwarzeneggera pozostał android T-800 z dreszczowca science-fiction w reżyserii Jamesa Camerona "Terminator" (1984). Sukces kasowy tego filmu sprawił, że stworzone zostały liczne kontynuacje: "Terminator 2: Dzień sądu" (1991), "Terminator 3: Bunt maszyn" (2003), "Terminator: Genisys" (2015) oraz "Terminator: Mroczne przeznaczenie (2019). Arnold Schwarzenegger stał się rozpoznawalnym aktorem i zagrał między innymi w obrazach "Commando" (1985), "Predator" (1987), "Pamięć absolutna" (1990) czy "Prawdziwe kłamstwa" (1994). Świetnie odnalazł się w komediach, takich jak "Junior" (1994, otrzymał nominację do Złotego Globu), "Bliźniacy" (1988), "Gliniarz w przedszkolu" (1990) czy "Świąteczna gorączka" (1996). Schwarzenegger znany jest także jako dr Victor Fries/Mr. Freeze w filmie "Batman i Robin" (1997). Kulturysta powrócił do kariery aktorskiej po jej zawieszeniu na czas sprawowania urzędu gubernatora Kalifornii z ramienia Partii Republikańskiej (2003-2011). Pojawił się w "Niezniszczalnych 2" (2012) czy kontynuacjach serii Terminator.

Jak Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger jest nie tylko kulturystą, aktorem i politykiem, ale także autorem publikacji książkowych. Na Woblink czekają na Was dwa tytuły jego autorstwa. "Pamięć absolutna" to autobiografia tej hollywoodzkiej ikony kina akcji. Własnymi słowami opowiada w niej o trudnych początkach, przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, świecie kulturystyki oraz filmu amerykańskiego. Z kolei "Przydaj się. Siedem zasad lepszego życia" to napisany po wielu latach doświadczeń swoisty przewodnik po drodze do sukcesu. Arnold Schwarzenegger przedstawia w nim siedem zasad, które według nieco sprawiły, że osiągnął w swoim życiu tak wiele. Są to wyrazista wizja, myślenie bez ograniczeń, ciężka praca, bezpośrednia komunikacja, szybkie rozwiązywanie problemów, otwartość umysłu, ciekawość oraz chęć pracy na rzecz społeczeństwa. W "Przydaj się" Schwarzenegger otwarcie i szczerze opowiada o swoich życiowych doświadczeniach i dokonaniach, by wskazać innym, jak najlepiej tworzyć własną przyszłość. Wszystko to okraszone jest licznymi anegdotami i spostrzeżeniami, z których wiele opowiedzianych zostało po raz pierwszy!