Arnold Schwarzenegger Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Be Useful. Seven tools for life wer. angielska, Książka | Arnold Schwarzenegger

    THE INSTANT NUMBER ONE BESTSELLERThe seven rules to follow to realise your true purpose in life-distilled by Arnold Schwarzenegger from his own journey of ceaseless reinvention and extraordinary achievement, and available for absolutely anyone. The world's greatest bodybuilder. The world's highest paid movie star.The leader of the world's sixth largest economy. That these are the same person sounds like the setup to a joke. But this is no joke.This is Arnold Schwarzenegger. A...

    Promocja
    okładka Pamięć absolutna, Książka | Arnold Schwarzenegger

    Autobiografia najsłynniejszego imigranta w historii współczesnej Ameryki, ikony sukcesu osiągniętego dzięki determinacji, dyscyplinie, pracowitości i wierze w siebie. Urodził się w niezamożnej rodzinie austriackiego żandarma, wychowywał w spartańskich warunkach we wsi niedaleko Grazu. Od najmłodszych lat marzył o zdobyciu sławy jako kulturysta oraz o wyjeździe do Ameryki. W wieku 21 lat, z tytułem Mistera Universe za pasem, zamieszkał w Los Angeles. Pięć lat później był już n...

    Promocja
    okładka Przydaj się. Siedem zasad lepszego życia, Książka | Arnold Schwarzenegger

    Inspirujący przewodnik po drodze do sukcesu od ikony kina akcji i kulturystyki. Siedem zasad, które pomagają osiągać życiowe cele, opracowanych przez Arnolda Schwarzeneggera. Najsławniejszy kulturysta na świecie. Najlepiej opłacany aktor w dziejach kina. Polityk i jeden z liderów szóstej największej potęgi gospodarczej naszego globu. Brzmi jak początek żartu? Ale to jedna i ta sama osoba – Arnold Schwarzenegger. Uwierzcie, że nic w jego życiu nie stało się przypadkiem. Oszała...

Arnold Schwarzenegger Książki

Arnold Schwarzenegger - któż nie zna tego nazwiska? Ten austriacko-amerykański aktor, przedsiębiorca i filantrop zasłynął przede wszystkim ze swojej roli w serii "Terminator". Schwarzenegger to jednak nie tylko były zawodowy kulturysta i filmowiec, to także wprawny polityk - w latach 2003-2011 był gubernatorem Kalifornii. Kulturystykę zaczął ćwiczyć już w wieku piętnastu lat - tytuł Mr. Universe zdobył mając lat dwadzieścia, siedmiokrotnie wygrywał także konkurs Mr. Olympia. Swoje doświadczenie i spostrzeżenia przekazywał w wielu tekstach i artykułach napisanych na temat tego sportu. Uważany za drugie najważniejsze kulturystyczne wydarzenie na świecie Arnold Sports Festival nosi imię właśnie Schwarzeneggera, powszechnie uważanego za jednego z największych kulturystów wszechczasów, a także niezwykle charyzmatycznego ambasadora tego sportu. Światową sławę przyniosła mu jednak przede wszystkim kariera aktorska w Hollywood. Przełomową była rola Conana Barbarzyńcy - film doczekał się kontynuacji ("Conan Niszczyciel"), a sam Schwarzenegger z czasem stał się rozpoznawalnym aktorem przede wszystkim kina akcji. O jego karierze, a także przekonaniach i wskazówkach, jak żyć możecie przeczytać w książkach "Pamięć absolutna" oraz " Przydaj się. Siedem zasad lepszego życia", dostępnych na Woblink. Arnold Schwarzenegger został odznaczony austriackim Krzyżem Komandorskim I Klasy Odznaki Honorowej za Zasługi, jest także Komandorem Orderu Legii Honorowej, otrzymał również ukraiński Biały Krzyż "Honor et Gloria". W 2018 roku na cześć aktora nazwano gatunek muchówki - stosunkowo duże odnuża przednie owada skojarzyły się jego odkrywcom z ramionami Schwarzeneggera, otrzymał więc nazwę Megapropodiphora arnoldi.

Kariera kulturysty

Arnold Alois Schwarzenegger urodził się 30 lipca w Thal w Austrii jako syn Aurelii (Czeszki) i Gustava Schwarzeneggerów. Już jako chłopiec uprawiał różne dyscypliny sportowe (w dużej mierze pod presją wymagającego ojca) - kulturystyką postanowił zająć się w wieku czternastu lat. Obowiązkową roczną służbę w austriackiej armii odbył w roku 1965 - w tym samym, w którym wygrał zawody kulturystyczne Junior Mr. Europe. W wieku dziewiętnastu lat zdobył tytuł Mr. Europe i wziął udział w zawodach Mr. Universe w Londynie. To tam zauważył go jeden z sędziów, Charles "Wag" Bennett", i ściągnął go do Wielkiej Brytanii na treningi. Swój pierwszy tytuł Mr. Universe Schwarzenegger zdobył w 1967 roku (wygrał konkurs później trzy razy z rzędu) i stał się tym samym najmłodszym zwycięzcą w historii tych zawodów. Po tym wydarzeniu powrócił do Monachium, jako że jednak od dawna marzył także o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, traktował kulturystykę jako przepustkę do tego świata. Marzenie udało się spełnić w wieku dwudziestu jeden lat - we wrześniu 1968 roku Arnold Schwarzenegger przybył do Stanów Zjednoczonych, gdzie niemal natychmiast zaczął lekcje angielskiego, by poprawić swój twardy, austriacki akcent. Wciąż także trenował - pod okiem Joe Weidera szkolił się w Los Angeles. Pierwszy z siedmiu tytułów Mr. Olympia zdobył w wieku dwudziestu trzech lat (w 1970 roku) i zaczął pojawiać się na okładkach wielu kulturystycznych magazynów. Obywatelstwo amerykańskie Schwarzenegger uzyskał w roku 1983.

Kariera aktorska Schwarzeneggera

Arnold Schwarzenegger postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie po raz pierwszy w wieku dwudziestu dwóch lat. Zadebiutował jako głos Herkulesa w 1969 roku w niskobudżetowej parodii "Herkules w Nowym Jorku". Później pojawił się w ekranizacji powieści Raymonda Chandlera "Długie pożegnanie" (1973), a za rolę Joe Santo w komediodramacie "Niedosyt" otrzymał nagrodę Złotego Globu w kategorii "Najbardziej obiecujący nowy aktor". Najważniejszą rolą kinową Schwarzeneggera pozostał android T-800 z dreszczowca science-fiction w reżyserii Jamesa Camerona "Terminator" (1984). Sukces kasowy tego filmu sprawił, że stworzone zostały liczne kontynuacje: "Terminator 2: Dzień sądu" (1991), "Terminator 3: Bunt maszyn" (2003), "Terminator: Genisys" (2015) oraz "Terminator: Mroczne przeznaczenie (2019). Arnold Schwarzenegger stał się rozpoznawalnym aktorem i zagrał między innymi w obrazach "Commando" (1985), "Predator" (1987), "Pamięć absolutna" (1990) czy "Prawdziwe kłamstwa" (1994). Świetnie odnalazł się w komediach, takich jak "Junior" (1994, otrzymał nominację do Złotego Globu), "Bliźniacy" (1988), "Gliniarz w przedszkolu" (1990) czy "Świąteczna gorączka" (1996). Schwarzenegger znany jest także jako dr Victor Fries/Mr. Freeze w filmie "Batman i Robin" (1997). Kulturysta powrócił do kariery aktorskiej po jej zawieszeniu na czas sprawowania urzędu gubernatora Kalifornii z ramienia Partii Republikańskiej (2003-2011). Pojawił się w "Niezniszczalnych 2" (2012) czy kontynuacjach serii Terminator.

Jak Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger jest nie tylko kulturystą, aktorem i politykiem, ale także autorem publikacji książkowych. Na Woblink czekają na Was dwa tytuły jego autorstwa. "Pamięć absolutna" to autobiografia tej hollywoodzkiej ikony kina akcji. Własnymi słowami opowiada w niej o trudnych początkach, przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, świecie kulturystyki oraz filmu amerykańskiego. Z kolei "Przydaj się. Siedem zasad lepszego życia" to napisany po wielu latach doświadczeń swoisty przewodnik po drodze do sukcesu. Arnold Schwarzenegger przedstawia w nim siedem zasad, które według nieco sprawiły, że osiągnął w swoim życiu tak wiele. Są to wyrazista wizja, myślenie bez ograniczeń, ciężka praca, bezpośrednia komunikacja, szybkie rozwiązywanie problemów, otwartość umysłu, ciekawość oraz chęć pracy na rzecz społeczeństwa. W "Przydaj się" Schwarzenegger otwarcie i szczerze opowiada o swoich życiowych doświadczeniach i dokonaniach, by wskazać innym, jak najlepiej tworzyć własną przyszłość. Wszystko to okraszone jest licznymi anegdotami i spostrzeżeniami, z których wiele opowiedzianych zostało po raz pierwszy!

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.