Aya Shouoto Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Malarz Demonów #3, Książka | Aya Shouoto

    Więź łącząca Utę z bogiem Tsukim staje się coraz silniejsza. Tymczasem Malarz Demonów dowiaduje się o spełniającej każde życzenie Świątyni Odpowiedzi i postanawia ją odwiedzić. Nie jest pewien, czy powinien pozbyć się Tsukiego, lecz wciąż ma w pamięci ostrzeżenie: „To związany z tobą bóg. Wyssie z ciebie całe życie i wszystko, co ci pozostało”. Oto ostatni tom opowieści o początkującym malarzu i pewnym bogu.

    Promocja
    okładka Malarz Demonów #2, Książka | Aya Shouoto

    Uta, młody malarz obdarzony dziwną mocą przemieniającą stworzone przez niego obrazy w demony, mieszka w Edo wraz ze związanym ze sobą bogiem Tsukim. Pewnego dnia z powodu bezpodstawnych oskarżeń zostaje aresztowany i doprowadzony do zamku przed oblicze sioguna, który... nazywa goi "braciszkiem".

    Promocja
    okładka Malarz Demonów #1, Książka | Aya Shouoto

    W barwnym, tętniącym życiem Edo mieszka Uta, malarz obdarzony tajemniczym darem: jego obrazy stają się rzeczywistością i ożywają pod postacią potworów. Przez ową zdolność dorobił się przydomku – Malarz Demonów. Towarzyszy mu bóg Tsuki, którego Uta niechcący przywołał do naszego świata. Wspólnie mierzą się z dziwnymi, nadnaturalnymi incydentami, do których dochodzi w feudalnej Japonii. Jakby tego było mało, Tsuki wymógł na Ucie pewną obietnicę. Czy malarz zdoła dotrzymać słowa...

    Promocja
    okładka Strażnik Domu Momochi. Tom 1, Książka | Aya Shouoto

    Przygodowa manga o nastolatce, której życie zmienia się w momencie otrzymania spadku.
    Himari staje się właścicielką starego domu. Ale nie jest to zwykły dom, lecz granica dwóch światów.
    A w tym drugim żyją osobliwi i tajemniczy lokatorzy.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.