Barbara Wysoczańska Audiobooki

Barbara Wysoczańska jest polską pisarką, a także historyczką, autorką takich powieści jak “Siła kobiet” czy “Rozdzieliła nas wojna”. Ta pasjonatka historii, dobrej literatury, muzyki i kina zadebiutowała w 2021 roku powieścią “Narzeczona nazisty” wydaną nakładem Wydawnictwa Filia. Od tego czasu tworzy kolejne historie rozgrywające się w XX wieku i skupiające się na kobiecych postaciach próbujących poradzić sobie z przeciwnościami właściwymi tym trudnym czasom.Na Woblinkowym blogu znajdziecie nie tylko wywiad z Barbarą Wysoczańską, ale także fragment jej powieści “Siła kobiet”.

Debiutancka “Narzeczona nazisty” Barbary Wysoczańskiej

W swojej pierwszej powieści Barbara Wysoczańska opowiada historię Polki Hani Wolińskiej, studentki germanistyki, która w końcu sierpnia 1938 roku próbuje wieść w miarę normalne życie jako dama do towarzystwa pewnej zamożnej niemieckiej hrabiny. Podczas jednego ze spotkań w posiadłości von Richterów w Monachium poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richtera. Wzajemna fascynacja obydwojga rozwija się równolegle z hitlerowskim nazizmem, który powoli obejmuje całe Niemcy, a następnie niechybnie rozlewa się po Europie. Hania zostaje narzeczoną Johanna i w tej roli wkracza na niemieckie salony, gdzie poznaje najwyższych przywódców III Rzeszy. Takiej okazji nie mogą przegapić polskie władze, które werbują Hanię do misji przekazywania im tajnych planów Hitlera. Zarówno Hania, jak i Johann zmuszeni są walczyć o swoją miłość, która przekracza wojenne barykady…

“Siła kobiet” Barbary Wysoczańskiej

W swojej drugiej książce Barbara Wysoczańska umieszcza swoją historię w dwudziestoleciu międzywojennym. Trzy różne kobiety i jeden mężczyzna - co zgotował im los? Jedna z nich to Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, która na nowo układa sobie życie po okresie małżeńskiego piekła. Pewnego dnia otrzymuje list z błaganiem o pomoc. Jej nadawczynią jest kochanka zmarłego męża Rozalii, która prosi za swoją córką. Równocześnie do Warszawy przybywa siostra dwóch szanowanych w tym czasie braci, Ada Lubowidzka, która chce zawalczyć o swoje wyższe wykształcenie. Wszystkie trzy bohaterki łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na Sejm II Rzeczypospolitej, który pewnej nocy zginął tragicznie w wyniku zamachu. Czy uda im się odwrócić swój los i pokonać przeszkody?

Barbara Wysoczańska - “Rozdzieliła nas wojna”

W najnowszej powieści Barbary Wysoczańskiej utracone marzenia, nadzieje i przerwane koleje losu splatają się z niegasnącą miłością i ciepłem ostatnich dni sierpnia 1939 roku. Jeszcze przez chwilę wydawało się, że wszystko jest możliwe, a nadmorskie kurorty tętniły życiem. Tylko nad Sopotem zawisła jakaś chmura, jakby napięcie w oczekiwaniu przed nieuchronną tragedią… Początek września zmienia wszystko, a plany i sny ustępują strachowi, cierpieniu i obawie o najbliższych. Czy w tych warunkach może nadal rozkwitać miłość, która nie podda się okrucieństwu wojny? Czy przetrwa pomimo otaczającego ją bólu?

Książki Barbary Wysoczańskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was wszystkie wydane przez Wydawnictwo Filia książki autorstwa Barbary Wysoczańskiej. Dostępne są we wszystkich formatach - książek papierowych, ebooków lub audiobooków, a także pakietów składających się z poszczególnych dzieł.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Narzeczona nazisty, Audiobook | Barbara Wysoczańska

  Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia? Czy miała prawo się z niej cieszyć, podczas gdy tylu straciło życie? Jest koniec sierpnia 1938 roku. Polka Hania Wolińska, na co dzień studentka germanistyki, jest damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richter. W młodych rodzi się wzajemna fascynacja. W rodzinnej posiadłości von Richterów w Monachium, Polka naocznie styka się z hi...

  okładka Siła kobiet, Audiobook | Barbara Wysoczańska

  Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie? GENIALNA POWIEŚĆ O WIELKIEJ MIŁOŚCI, DETERMINACJI I ODWADZE. Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, próbuje odbudować swoje życie po małżeństwie, które było dla niej piekłem. Otrzymuje list od kochanki swojego męża, z błaganiem o pomoc jej chorej córce. Tymczase...

  Promocja
  okładka Świat na nowo, Audiobook | Barbara Wysoczańska

  Historia wyłaniającej się z gruzów Polski, wielkich uczuć, troski i zrozumienia, które miały zbudować świat na nowo. Kończy się II Wojna Światowa, a w Polsce zaczyna się czas powojennej odbudowy i podnoszenia kraju z gruzów. Porucznik Szczepan Andryszek, służący podczas wojny w Wojsku Polskim pod rozkazami Sowietów, zostaje funkcjonariuszem podległym Urzędowi Bezpieczeństwa. Przez przełożonych zostaje oddelegowany do niewielkiej Nowej Soli na Ziemiach Odzyskanych. Tymczasem d...

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.