Beth O'Leary Ebooki

Beth O’Leary jest brytyjską pisarką, autorką książek, które trafiły na listę bestsellerów „Sunday Times” i zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków. O’Leary tworzy przede wszystkim powieści obyczajowe, takie jak „Zamiana” czy „Współlokatorzy”.

Beth O’Leary – początki kariery

Beth O’Leary urodziła się w 1993 roku w Anglii. Jest absolwentką filologii angielskiej, a po ukończeniu studiów pracowała w wydawnictwie zajmującym się publikacją książek dla dzieci. O’Leary od zawsze jednak marzyła, by móc samej pisać i publikować. W wieku lat 17 zaczęła wysyłać zgłoszenia do agentów literackich, jednak dopiero osiem lat później otrzymała wyczekiwaną wiadomość. Pisarka miała już wtedy napisane pięć ukończonych oraz wiele rozpoczętych powieści. To wtedy zgłosiła się do niej agentka Tanera Simons z Darley Andersson zachwycona jej dziełem „Współlokatorzy”.

„Współlokatorzy”

Debiutancka powieść Beth O’Leary powstała w trakcie jej codziennych podróży do pracy i z powrotem, które pisarka odbywała podmiejskim pociągiem. „Współlokatorzy” oparci są na osobistym doświadczeniu Brytyjki. Przez pewien okres czasu mieszkała ona ze swoim chłopakiem, młodym lekarzem pracującym na nocne zmiany. Choć pozornie żyli wspólnie, tak naprawdę przez wiele dni nie spotykali się ze sobą. W podobnej sytuacji znajdują się Tiffy Moore, która pilnie potrzebuje jakiegoś taniego lokum, oraz Leon Twomey, który rozpaczliwie potrzebuje funduszy, więc bierze nocne zmiany. Ich pomysł wydaje się szalony, ale dla tej dwójki jest idealny. Wynajmują ciasną kawalerkę, w której w dzień Leon odsypia, a pozostała część doby należy do Tiffy. Kobieta właśnie rozstała się z toksycznym chłopakiem i próbuje jakoś wiązać koniec z końcem, pracując w niszowym wydawnictwie. Mężczyzna nocami opiekuje się starszymi osobami w domu opieki, a wszystko odkłada na prawnika, który ma pomóc wyciągnąć jego niesłusznie skazanego brata z więzienia. Na przekór opiniom otoczenia tych dwoje staje się z czasem najlepszym dowodem na to, że zapominając o konwencjonalnych zasadach, można stworzyć coś nowego i ciepłego. „Współlokatorów” Beth O’Leary, wydanych przez Wydawnictwo Albatros, znajdziecie na Woblink jako audiobook oraz ebook.

Inne książki Beth O’Leary w księgarni internetowej Woblink

Sukces debiutanckich „Współlokatorów” sprawił, że Beth O’Leary mogła na poważnie zająć się pisaniem. Na język polski zostały przetłumaczone także jej kolejne powieści, dzięki temu bestsellerowe „W drogę!” czy „Zamiana” możecie znaleźć na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka W DROGĘ!, Ebook | Beth O'Leary

  To miała być miła podróż do Szkocji na ślub przyjaciółki. Trochę długa, bo licząca 600 kilometrów, ale Addie i Deb dobrze się do niej przygotowały, miały zapas przekąsek i specjalnie na tę okazję przygotowaną playlistę. Kiedy jednak dzień wyjazdu zaczął się od stłuczki z samochodem, który prowadził Dylan, były partner Addie, stało się jasne, że ta podróż nie będzie należała do udanych. Zwłaszcza że w dalszą drogę na ślub muszą ruszyć wspólnie.Co może być gorszego od utknięcia...

  okładka ZAMIANA, Ebook | Beth O'Leary

  Leena, która kompletnie nawaliła podczas ważnej prezentacji, jest zmuszona do dwumiesięcznego urlopu. Choć od dawna skupiała się wyłącznie na pracy, perspektywa wolnego czasu wcale jej nie cieszy.Jej porzucona przez męża babcia, Eileen, postanawia znaleźć sobie towarzysza. Niekoniecznie na całe życie – zadowoli się wieczorami… czy raczej nocami. Niestety, w najbliższej okolicy nie ma odpowiednich kandydatów.Leena wpada na genialny pomysł: zamienią się na dwa miesiące. Babcia ...

  Promocja
  okładka POSZUKIWANY UKOCHANY, Ebook | Beth O'Leary

  Rollercoaster emocji – komedia romantyczna o niepewności uczuć i pułapkach, jakie zastawia na nas miłość, kiedy najmniej się tego spodziewamy.Najbardziej ambitna jak dotąd powieść autorki, która bawi i wzrusza do łez!TRZY KOBIETY. TRZY RANDKI. JEDEN NIEOBECNY MĘŻCZYZNA.Godzina 8:52Siobhan niecierpliwie czekała na wspólne śniadanie z Josephem. Była zaskoczona, że je zaproponował, bo zazwyczaj spotykają się późnym wieczorem w jej pokoju hotelowym. Śniadanie z Josephem w Dzień Ś...

  okładka Współlokatorzy, Ebook | Beth O'Leary

  Tiffy Moore pilnie potrzebuje taniego lokum. Leon Twomey bierze nocne zmiany, bo rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Choć ich przyjaciele sądzą, że to szaleństwo, oni znajdują idealne rozwiązanie: w ciągu dnia Leon będzie w ciasnej kawalerce odsypiał noce zmiany, dzięki czemu Tiffy będzie miała to samo mieszkanie wyłącznie dla siebie przez resztę doby.Ona właśnie zerwała ze swoim zazdrosnym chłopakiem i ledwo wiąże koniec z końcem, pracując w niszowym wydawnictwie, on bar...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.