Colleen Hoover Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Colleen Hoover Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Colleen Hoover jest amerykańską autorką romansów, której powieści wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na listach bestsellerów “New York Timesa”. Urodziła się w Sulphur Springs w Teksasie. Była pracownikiem socjalnym, jednak porzuciła tę pracę na rzecz pisania. Do tej pory opublikowała trzy serie książek („Slammed”, „Hopeless”, „Maybe”) oraz wiele powieści jednotomowych, w tym „Ugly Love”, „Confess”, „It Ends With Us” bądź „Layla”.

Debiut literacki Colleen Hoover – Seria „Slammed”

Colleen Hoover zadebiutowała w 2011 roku książką “Slammed” (W potrzasku), wydaną metodą self-publishingu, która okazała się być jej przepustką do popularności. Seria “Slammed” opowiada o losach Layken, która niedługo po ukończeniu osiemnastego roku życia traci ojca. Wraz z ukochaną matką i młodszym bratem postanawiają zostawić przeszłość w Teksasie za sobą i rozpoczynają nowe życie w Michigan. Każde z nich wyrusza na północ z wielkimi obawami, jednak również z nadzieją na lepsze życie. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem zwiastuje drastyczne zmiany w rodzinnych relacjach, a to dopiero początek emocjonalnej oraz zabawnej historii rodziny Cohen i Cooperów. Colleen Hoover w serii “Slammed” porusza trudne tematy związane z utratą bliskich. Pisze o nowych początkach, które bywają niezwykle ciężkie. „Slammed” to również historia zakazanej miłości oraz opowieść o trudnych relacjach międzyludzkich, które wpływają znacząco na otaczającą nową rzeczywistość.

Pierwszy tom serii zdobył tytuł bestsellera “New York Timesa” już w roku wydania. Udawało się go również zdobywać kolejnym częściom cyklu. W skład serii Slammed wchodzą: „Slammed”, „Point of Retreat” oraz „This Girl”.

Wielki sukces - Seria „Hopeless”

Pierwszy tom serii został opublikowany za granicą na początku 2013 roku i już pod koniec stycznia zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów “New York Timesa”. Co więcej, utrzymał się tam przez trzy tygodnie! W skład serii Hopeless wchodzą książki „Hopeless”, „Losing Hope” oraz nowela „Szukając Kopciuszka”.

„Hopeless” opowiada o relacji siedemnastoletniej Sky oraz chłopaka o nienajlepszej reputacji - Deana Holdena. Dziewczyna w jego obecności odczuwa strach oraz fascynację. Budzą się w niej wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Próbuje zachować wobec niego dystans, ponieważ wie, że Holden oznacza tylko jedno: kłopoty. On natomiast pragnie wiedzieć o niej wszystko.Wraz kolejnymi stronami, okazuje się, że początkowo niewinna historia relacji dwóch osób może przerodzić się w opowieść o poznawaniu siebie samego. W kolejnym tomie, „Losing Hope”, czytelnik poznaje wszystkie wydarzenia z perspektywy Holdena, co pozwala nam zobaczyć obie strony opowieści.

Seria „Maybe”

Colleen Hoover w serii „Maybe” opowiada o przezwyciężaniu własnych niepewności, otwieraniu się na innych oraz o potrzebie posiadania empatii względem drugiego człowieka. W jej skład wchodzą dwie książki: „Maybe Someday” oraz „Maybe Now. Maybe Not”. Pierwszy tom został wydany za granicą w 2013 roku i błyskawicznie znalazł się na liście bestsellerów. „Maybe Now” to kontynuacja historii, która została opublikowana przez autorkę w formie opowiadania na platformie Wattpad. W polskim wydaniu nowela „Maybe Not” oraz jej kontynuacja „Maybe Now” zostały wydane przez wydawnictwo Otwarte w jednej książce pod tytułem “Maybe Now. Maybe Not”.

W „Maybe Someday” historię poznajemy z perspektywy Sydney, która ma poukładane życie - studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Ridge’a. Chłopak gra na gitarze tak, że jest w stanie poruszyć każdego, ale jego utworom brakuje pewnego ważnego elementu, a mianowicie tekstów. Ridge w swojej twórczości muzycznej skupia się jedynie na muzyce, a dla Sydney to właśnie teksty są najważniejsze. Gdy poznają się bliżej, na jaw wychodzą sekrety i tajemnice, którymi nie chcieli dzielić się ze światem. „Maybe Someday” to historia o złamanych sercach. O bohaterach rozdartych między „może kiedyś”, a „właśnie teraz”. Colleen Hoover skupia się tu na emocjach, które ukrywają się między słowami, a także na muzyce, którą można odczuć całym swoim ciałem.

Nagrody za książki Colleen Hoover

Colleen Hoover była kilkakrotnie nominowana do nagrody Goodreads Choice Awards. Otrzymała ją za książkę „Confess”(2015) oraz „It Ends With US”(2016). Zdobyła również nagrodę UtopYA ConAwards (2014) za książkę „Maybe Someday”. Pisarka była wielokrotnie nominowana i nagradzana w plebiscycie organizowanym przez portal Lubimy Czytać.

Czytelnicy pokochali Colleen Hoover za jej zdolność do kreowania bohaterów z krwi i kości, którzy tak jak każdy człowiek borykają się ze swoimi problemami. Autorka posiada niezwykle lekki oraz romantyczny styl pisania, mimo że na kartach powieści porusza niejednokrotnie ciężkie tematy. Emocjonalni bohaterowie oraz niespodziewane zwroty akcji to coś, co sprawiło, że powieści Hoover to nie tylko książki dla młodzieży, ale również interesująca literatura kobieca na miarę XXI wieku. Książki autorstwa Colleen Hoover w formie ebooka oraz papierowej znajdziecie na Woblinku.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!