Akcja Czytaj na okrągło

Cressida Cowell Ebooki

Cressida Cowell to brytyjska autorka książek dla dzieci i młodzieży, a także twórczyni powieści fantasy oraz ilustratorka. Znana przede wszystkim ze swojej popularnej serii „Jak wytresować smoka” oraz serii mini książeczek dla najmłodszych o przygodach rodzeństwa Drzewodomskich (powstałych zresztą na zamówienie McDonald’s). Ten pierwszy cykl doczekał się także animowanej adaptacji filmowej. Trylogia „Jak wytresować smoka” została wyprodukowana przez DreamWorks Animations. Cowell jest laureatką wielu nagród literackim, w tym Nestle Children’s Book Prize (2006) oraz Blue Peter Book Award (2018).

Cressida Cowell – kariera

Pisarka urodziła się 15 kwietnia 1966 roku w Londynie w rodzinie arystokratycznej – jej ojciec, Michael John Hare, był drugim wicehrabią Blakenham. Cressida Cowell jest absolwentką anglistyki Uniwersytetu Oksfordzkiego, St Martin’s School of Art (studia licencjackie) oraz Uniwersytetu w Brighton (studia magisterskie). Prywatnie jest żoną Simona Cowella, z którym ma troje dzieci – dwie córki (Maisie i Clementine) oraz syna (Alexandra).

Seria „Jak wytresować smoka” Cressidy Cowell

Najpopularniejszym dziełem Cressidy Cowell pozostaje jej cykl książek zatytułowany „Jak wytresować smoka”. Składa się na niego sześć części: „Jak wytresować smoka”, „Jak zostać piratem”, „Jak mówić po smoczemu”, „Jak złamać smoczą klątwę”, „Jak odwrócić smoka ogonem” oraz „Drapieżne smoki dla początkujących”. To historia początkującego wikinga, Halibuta Straszliwej Czkawki Trzeciego (dla znajomych po prostu Czkawki), który nie zamierza poddawać się tradycyjnemu starciu z groźnym smokiem, by udowodnić swoją odwagę. Szuka więc innego sposobu, by uchronić swój honor, a przy tym życie. Przede wszystkim swoje, ale z czasem także smoka. Kolejne tomy kontynuują opowieść o zmaganiach Czkawki i jego przyjaciół oraz najbliższych. Na podstawie serii autorstwa Cressidy Cowell powstały trzy filmy animowane wytwórni DreamWorks Animations. Pierwsza część miała swoją premierę w roku 2010, druga w 2014, a trzecia w 2019. Ich literackie pierwowzory, wydane w Polsce przez Wydawnictwo Znak, znajdziecie wszystkie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Książki Cressidy Cowell w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was przede wszystkim wszystkie części cyklu „Jak wytresować smoka” Cressidy Cowell. Znajdziecie tutaj także jej powieść „Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę”, za którą autorka otrzymała Blue Peter Book Award. Te i inne książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie tutaj jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami, Ebook | Cressida Cowell

  Wiedźmy sieją spustoszenie, a niebezpieczeństwo czai się za każdym drzewem…Wish znajduje Księgę zaklęć i uczy się panować nad swoją magiczną mocą. Czasami jej to nawet wychodzi. Tymczasem wiedźmia plama na dłoni Xara niebezpiecznie się powiększa. A to oznacza tylko jedno – Xar ma coraz mniej czasu, żeby pozbyć się złej magii. Razem wyruszają po magiczne składniki do zaklęcia, które pozwoli im ostatecznie unicestwić Wiedźmy. Ale Xara i Wish dzieli najwyższy mur, jaki można sob...

  okładka Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować Wiedźmę (wznowienie 2022), Ebook | Cressida Cowell

  Kiedyś istniała magia, która wypełniała ciemne lasy. Dopóki nie przybyli Wojownicy…Xar to Czarodziej, który nie ma czarodziejskiej mocy i zrobi wszystko, aby ją zdobyć. Wish, córka królowej Wojowników, brzydzi się magią i kiedy odkrywa, że przedmioty zaczynają magicznie ożywać w jej rękach, robi wszystko, aby to ukryć.Od dziecka wpajano im, żeby nienawidzić siebie nawzajem. Czarodzieje i Wojownicy byli tak bardzo zajęci walką między sobą, że nie zauważyli powrotu Pradawnego ...

  okładka Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę, Ebook | Cressida Cowell

  W świecie, gdzie plemię Wojowników tępi magię i Czarodziejów, przeznaczenie wrzuca na siebie parę... niezdarnych bohaterów.Niepozorna, ale bardzo nieposłuszna księżniczka Nadziejka odkrywa, że zwykłe przedmioty magicznie ożywają w jej rękach.Nastoletni Xar, w którym jeszcze nie obudziła się magia, zrobi wszystko, żeby zasłużyć na miano Czarodzieja.Z jaką tajemną siłą i rodzinnymi sekretami przyjdzie się zmierzyć Nadziejce?  Na co zdobędzie się Xar, żeby sięgnąć...

  okładka Jak zostać piratem, Ebook | Cressida Cowell

  Przeklęty będzie ten, kto naruszy spokój doczesnych szczątków Srogobrodego Upiora, największego pirata, jaki kiedykolwiek siał terror na Wyspach Wewnętrznych.Ups! Tak się składa, że Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci jest mistrzem naruszania spokoju...Choć wcale mu się to nie uśmiecha, nie ominą go pirackie pojedynki na miecze, spotkanie z krwiożerczym czaszkowcem (cechy szczególne: zjada wszystko, co napotka), poszukiwanie skarbu Srogobrodego Upiora i odkrycie, co znajduje si...

  okładka Jak wytresować smoka, Ebook | Cressida Cowell

  Każdy początkujący wiking musi stawić czoła śmiertelnie groźnemu smokowi, by dowieść swej nieprzeciętnej odwagi. Momencik… To ma być jakiś żart?!  Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci (dla przyjaciół po prostu Czkawka) nie ma najmniejszej ochoty czegokolwiek udowadniać. Zwłaszcza jeśli ma to związek ze szponami jak brzytwy i paszczami ziejącymi ogniem! Będzie musiał coś wymyślić, żeby poskromić smoka po swojemu, ocalić honor, no i ujść z życiem. ...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.