Dwanaście księżniczek szło raz korytarzem. Dwanaście księżniczek – a każda z wachlarzem. I weszły do sali. Przed lustrem stanęły i wszystkie się nagle wachlować zaczęły… W serii Portal Qlturka poleca prezentujemy współczesnych autorów książek dla dzieci – debiutujących i tych najbardziej ukochanych, poszukiwanych. Dorota Gellner należy do tej drugiej grupy. Jej wiersze i piosenki znają wszystkie przedszkolaki, nie raz, nie dwa wspominają je też dorośli. Tom „Zaklęta uliczka” ...
Nikt Wam tak nie zagra jak mysia orkiestra! Poznajcie też wielkoluda, smoka, królewnę, czarodzieja i łakomego królika, a także pewien zbuntowany kosz na śmieci i najdziwniejszy na świecie zamek, który urządza rewię mody! Zbzikowani bohaterowie, zwariowane historie, zaskakujące puenty i świetne rymy Doroty Gellner. A do tego niesamowite ilustracje Emilii Dziubak, pełne intrygujących szczegółów dla uważnych czytelników... Pyszna zabawa!
Dorota Gellner nie ma sobie równych w wymyślaniu nietuzinkowych bohaterów, których zabawne perypetie opisuje znakomitą, wpadającą w ucho rymowaną prozą. Historyjki o wścibskich: niani, dziadku, babci, wnuczce, wnuczku, ciotce i kuzynie, a także o psie, kocie i myszy, i tym razem nie zawiodą małych i dużych czytelników: „Wścibscy wszędzie nos wtykają! Podsłuchiwać uwielbiają! Aż na uszach mają dreszcze! Wciąż chcą coś usłyszeć jeszcze! Wścibscy wszystkich podglądają! Z każde...
Było sobie raz dziecko w czepku urodzone. Oprócz szczęścia i rozumu posiadało też apetyt, więc szybko opuściło swój czepek i udało się w świat. Najpierw do przedszkola, gdzie bardzo się starało. Starało się malować na kartce, a nie na stoliku. Starało się śpiewać i tańczyć. Tak jak chciała pani, choć ręce i nogi dziecka chciały zupełnie inaczej. Za to w leżakowaniu podobało mu się absolutnie wszystko! Oprócz leżenia. Dziecko rosło, aż wyrosło z przedszkola i musiało udać się ...
W zamieszkanym przez zwierzęta miasteczku ciągle dzieje się coś niezwykłego. Do hotelu wprowadza się smok, gąska podróżuje dorożką w złote groszki, a kurczaczki nadają paczki dla kaczki. Dorota Gellner – znakomita autorka książek dla dzieci, tekstów piosenek i słuchowisk radiowych – zaprasza do miasteczka z bajki. Melodyjne, napisane rymowaną prozą teksty od razu wpadną w ucho najmłodszym, a pełne szczegółów ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej pozwalają śledzić losy bohate...
Znakomity zbiór utworów Doroty Gellner, autorki wielu książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych i tekstów piosenek.
Pełne humoru, zabaw słownych, ciekawe i nietypowe teksty przypadną do gustu młodszym i starszym. Do tego wspaniałe, oryginalne ilustracje Macieja Szymanowicza. To książka inna niż wszystkie. Polecamy!
Klasyka polskiej literatury, którą kochają pokolenia czytelników!
Najpiękniejsze wiersze i wierszyki dla dzieci autorstwa wielkich polskich poetów, znane i uwielbiane przez małych i dużych czytelników.
Oto historie, które chętnie przeczyta dziecku każdy rodzic. Atrakcyjna szata graficzna wciągnie dzieci w lekturę.
Wesoła, tętniąca serdecznym humorem książka, pełna postaci i sytuacji jak z najlepszej obyczajowej komedii! Dla czytelników w każdym wieku! Do lektury zaprasza dama Orderu Uśmiechu, Dorota Gellner: „W sanatorium ZDROWA MINA właśnie turnus się zaczyna. Pędzą tłumy kuracjuszy płukać nosy, wietrzyć uszy i w kąpielach z borowiny robić coraz zdrowsze miny…”. Pisane rymową prozą historyjki kapitalnie zilustrował Adam Pękalski.
Dorota Gellner tym razem w roli scenarzystki?! Odcinek pierwszy – gadająca kania Kania... i koszyk. Prawdziwe fantasy, a za moment komedia romantyczna, kiedy Frania pozna Frania. Thriller medyczny – odcinki u dentysty i lekarza. Komedia pomyłek – w śmigus-dyngus. I dobre kino familijne z wroną i smokiem w rolach przyjaciół. A w roli gwiazdy – szczera aż do bólu, pełna temperamentu FRANIA! A to wszystko w nowej przezabawnej książce Doroty Gellner, z wdziękiem żonglującej słow...
„To dziwna historia. O pewnym zwierzaku. Początek historii jest gdzie? Na wieszaku. Ten wieszak jest inny niż większość wieszaków. Na tamtych są ciuchy – lecz nie ma zwierzaków”. Cudnie ilustrowana bajka o… No właśnie, domyślacie się, o jakim zwierzaku opowie nam tym razem dama Orderu Uśmiechu Dorota Gellner? Zwierzak jest uparty, ale dobrze wychowany. Zaprzyjaźniony z królewną kot twierdzi, że „To mysz jest przebrzydła! W dodatku przebrana! Na plecach ma skrzydła”. Wszystko...
Dorota Gellner - poetka, prozaik, DAMA ORDERU UŚMIECHU, córka poetki Danuty Gellnerowej. Patronka siedmiu przedszkoli i jednej szkoły podstawowej. Autorka ponad stu książek (Gryzmoł, Wścibscy, Czekoladki dla sąsiadki, Sanatorium) i ponad dwustu tekstów piosenek dla dzieci (Zuzia-lalka nieduża, Ogórek wąsaty, A ja rosnę, Idzie kot), a także słuchowisk radiowych, bajek muzycznych, programów telewizyjnych i sztuki dla teatru lalkowego. Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela M...
Dorota Gellner, autorka wielu książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych i tekstów piosenek, znów zaprasza do zabawy młodszych i starszych.
Poznajcie wszystkie najdziwniejsze i najzabawniejsze duchy, stworki i potworki. Te pełne humoru, zabaw słownych, ciekawe i nietypowe teksty przypadną do gustu każdemu. To książka inna niż wszystkie. Zapraszamy do lektury!
Kochamy książki Doroty Gellner, zwłaszcza tak pięknie ilustrowane! Pisane rymowaną prozą historyjki same wpadają w ucho! No i ten pyszny humor! Autorka nie ma sobie równych w wymyślaniu sympatycznych postaci, zabawnych przygód i niezwykłych miejsc.Tym razem zaprasza nas na zamek... Posłuchajcie tylko: „To jest zamek. Z królem w środku. Z wieżą, która ma sto schodków. I z królewną. Oto ona! Patrzcie! Spadła jej korona! Smok koronę w łapy złapał, przy okazji tron podrapał, nos...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.