Pewnego dnia Arabelka postanawia odkryć tajemnicę opuszczonego domu. Po wejściu do niego odnajduje ściążkę prowadzącą wprost do... głębokiego lasu. Tam spotyka kobietę, z którą wyrusza w niesamowitą podróż. Poznaje m.in. Miasto z innego świata, Podwodne Miasteczko, Wyspy Makaronowe, Krainę Dłoni, a także Muzeum Osobliwości. Wraz z nowymi przyjaciółmi: Lisią Dziewczynką, Haroldem, Trojaczkami, Edwardem, Karolinką udaje jej się przeżyć niezwykłe przygody. Wyrusz już dziś w fas...
Publikacja poświęcona jest omówieniu zasad modelowania wielopoziomowego z perspektywy analizy danych zlokalizowanych przestrzennie. Wykład dotyczący podstaw budowy i estymacji tradycyjnych modeli wielopoziomowych został uzupełniony prezentacją przestrzennych uogólnień tej klasy modeli. Możliwości wykorzystania modeli wielopoziomowych i ich przestrzennych rozwinięć zaprezentowano, wprowadzając liczne przykłady aplikacyjne, które mogą zostać odtworzone przez czytelnika w środow...
Chciałbyś, aby rzeczy o których marzysz, nagle pojawiały się przed Tobą? Wydaje Ci się to niemożliwe? Poznaj dzieci, podobne do Ciebie, które pewnego dnia trafiają w tajemnicze miejsce. Zapraszamy do Akademii Wyobraźni. Witkoria, Amelia, Mateusz, Latający Chłopiec – to niektórzy szczęśliwcy, którym udaje się wejść do świata ich wyobraźni. Dowiedz się, o czym marzą, dlaczego akurat im udaje się poznać Złotego Pana i Największego Kreatora Wyobraźni i jak to miejsce zmieni ich ż...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.