Eric Knight Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Lassie, wróć!, Ebook | Eric Knight

  Prawdziwa przyjaźń przezwycięży wszystkie przeszkody. Joe ma szczęśliwe dzieciństwo, dopóki jego rodzice nie wpadają w finansowe tarapaty. Sposobem na wyjście z kłopotów jest sprzedaż Lassie - ukochanego pupila chłopca. Załamany Joe musi pożegnać się z psem, który trafia do posiadłości księcia Rudlinga w dalekiej Szkocji. Czy ogromny dystans zakończy niezwykłą relację między człowiekiem a zwierzęciem? Utwór został wydany jako nowela, ale ze względu na popularność autor napis...

  okładka Lassie wróć!, Ebook | Eric Knight

  Lassie to piękny owczarek szkocki. Najbardziej kocha Joego, dwunastoletniego chłopca. Pewnego dnia Joe dowiaduje się, że jego ojciec stracił pracę i rodzina musi sprzedać ukochanego owczarka. Trudne realia ogarniętego kryzysem miasteczka zmusiły wielu ludzi do dramatycznych decyzji. Psu jednak trudno zrozumieć, czemu musi opuścić ukochany dom, dlatego postanawia wrócić do swojego przyjaciela, Joego. Długa i wyczerpująca wędrówka Lassie jest dowodem na to, że dla ukochanej o...

  okładka Lassie,wróć!, Ebook | Eric Knight

  Powieść amerykańskiego pisarza Erica Knighta Lassie, wróć! należy do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej.Opowiada o przygodach owczarka szkockiego,pięknej suki wabiącej się Lassie. Kiedy ją poznajemy, jest beztroskim psem spędzającym czas na radosnych zabawach ze swoim panem i przyjacielem, dwunastoletnim Joe Carraclough’em. Ale nadchodzi czas próby, w którym słodka Lassie okazuje się najwierniejszym i najbardziej niezłomnym z psów. Trudności finansowe...

Eric Knight Ebooki

Z pewnością znasz kultową powieść Lassie, wróć!, ale czy wiesz, kto stoi za tym tytułem? Poznaj Erica Knighta, brytyjskiego pisarza, który przez niespełna pięćdziesiąt lat swojego życia zdołał zostawić niezwykły dorobek literatury młodzieżowej i dziecięcej. Twórczość Erica Knighta to książki, które możesz czytać w formie papierowej, elektronicznej, a nawet słuchać.

Eric Knight – książki. Krótka bibliografia

 • Invitation to Life (1934)
 • Song on Your Bugles (1936)
 • You Play The Black and The Red Comes Up (pod pseudonimem Richard Hallas; 1940)
 • Now Pray We for Our Country (1940)
 • Sam Small Flies Again / The Flying Yorkshireman (1942)
 • This Above All (1942)
 • Lassie Come-Home (1943) przetłumaczona na język polski jako Lassie, wróć.

Najpopularniejszym tytułem, który cieszy się do dziś międzynarodową rozpoznawalnością, jest ostatnie dzieło autora, czyli dobrze znane Lassie, wróć. Skąd pomysł na tę powieść? Krótki życiorys autora pomoże to zrozumieć.

Jak wyglądało życie autora?

Eric Knight urodził się w Yorkshire (Wielka Brytania). Dzieciństwo spędził głównie w Afryce Południowej, ponieważ jego ojciec handlował diamentami. Później, po śmierci ojca, jako 15-letni chłopiec, przeprowadził się do Massachusetts w USA wraz z matką. W czasie I wojny światowej służył w Armii Kanadyjskiej, a po wojnie studiował sztukę w National Academy of Design w Nowym Jorku. Co ważne, Eric Knight pracował również jako reporter gazety i scenarzysta w Hollywood, współpracując m.in. z Frankiem Caprą.

W 1932 roku Eric Knight i jego żona Jere zakupili farmę w Pensylwanii, gdzie hodowali psy, w tym owczarki collie. Zaowocowało to ogromną miłością do rasy, którą współcześnie dobrze znamy z napisanej przez Erica Knighta książki Lassie, wróć!. Powieść została wydana w 1940 roku, a w 1943 roku nakręcono jej pierwszą adaptację, w której wystąpiła m.in. 10-letnia wówczas Elizabeth Taylor.

Dostępne w Woblink powieści Erica Knighta to audiobooki, ebooki i powieści w wydaniu papierowym, które zachwycają kreatywnością i odwagą pisarza, jednocześnie nie pozostawiając wątpliwości co do jego warsztatu twórczego.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.