Wirtualne Targi

Freida McFadden Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Pomoc domowa Sekret, Książka | Freida McFadden

  Nowa pomoc domowa w penthousie Douglasa Garricka ma jeden zakaz. Nie może zaglądać do sypialni, w której przebywa obłożnie chora żona pracodawcy. Millie woli dostosować się do tej zasady i nie ryzykować utraty pracy. Ma przecież sekret, który musi zachować. Skupia się na swych zadaniach – sprzątaniu luksusowego apartamentu, gotowaniu wymyślnych posiłków w lśniącej kuchni. W ciszy robi swoje, aż dostanie to, czego chce. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie odgłos płaczu pani Ga...

  Promocja
  okładka Zamknięte drzwi, Książka | Freida McFadden

  Niektóre drzwi są zamknięte z jakiegoś powodu... Podczas gdy jedenastoletnia Nora odrabiała lekcje w swoim pokoju, jej ojciec dokonywał w piwnicy koszmarnych zbrodni. Dramat mordowanych kobiet przerwało pojawienie się w domu policji. Mija dwadzieścia sześć lat. On odsiaduje wyrok, ona odnosi sukcesy w chirurgii, prowadząc spokojne, samotne życie pod nowym nazwiskiem. Nikt nie wie, że jest córką seryjnego mordercy. Któregoś dnia lekarka dowiaduje się, że jedna z jej pacjente...

Freida McFadden Książki

Freida McFadden jest amerykańską pisarką, a także pracującą w zawodzie lekarką z Nowego Jorku, która specjalizuje się w leczeniu urazów mózgu. Swoją wiedzę i doświadczenie skutecznie wykorzystuje na kartach książek - jej thrillery psychologiczne oraz medyczne królują na listach międzynarodowych bestsellerów. Takie powieści jak "Pomoc domowa", "Pomoc domowa. Sekret" czy "Zamknięte drzwi" trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony - sami zresztą sprawdźcie, na Woblink powieści Freidy McFadden znajdziecie jako książki papierowe lub ebooki (epub, mobi, pdf)!

Kariera literacka - "Pomoc domowa"

Swoją pierwszą książkę Freida McFadden wydała w 2013 roku ramach self-publishingu przez Amazon. Później na rynku pojawiło się jeszcze kilka thrillerów jej autorstwa, które zdobyły pewne uznanie - prawdziwym hitem okazała się wydana w 2022 roku "Pomoc domowa". Jej główna bohaterka, Millie, codzienne sprząta wielki, piękny dom Winchesterów, odbiera ze szkoły ich córkę, gotuje dla wszystkich pyszny obiad, po czym znika w swoim małym pokoju na poddaszu, by zjeść coś w samotności. Z całych sił próbuje nie zwracać uwagi na to, że jej pracodawczyni Nina robi bałagan specjalnie tylko po to, by patrzeć, jak Millie go sprząta, po czym opowiada swojej córce dziwne kłamstwa. Millie stara się nie widzieć także, że Andrew, mąż Niny, każdego dnia wydaje się coraz bardziej załamany. Przecież życie Niny jest idealne, po prostu ma wszystko. Millie jeden jedyny raz ośmiela się spróbować, jak to jest żyć jak jej pracodawczyni. Nina jakoś się o tym dowiaduje i drzwi do pokoju na poddaszu zostają zamknięte od zewnątrz. Millie stara się jednak uspokoić - co z tego, że jest uwięziona, Winchesterowie tak naprawdę nic o niej nie wiedzą i nie znają granic tego, do czego jest zdolna. "Pomoc domowa" Freidy McFadden stała się królową list bestsellerów w różnych krajach. Doczeka się także ekranizacji - Lionsgate ogłosiło, że pracuje nad adaptacją filmową powieści. Zanim zobaczycie ją na ekranach kin, przekonajcie się, dlaczego tak wiele osób nie mogło się od niej oderwać! Ebook Pomoc domowa, a także jej kontynuacja, "Pomoc domowa. Sekret", niecierpliwie czekają na Was na Woblink!

"Zamknięte drzwi"

Zanim Freida McFadden doczekała się międzynarodowej sławy za sprawą powieści "Pomoc domowa", stworzyła wiele niemniej trzymających w napięciu książek. Jedną z nich jest thriller "Zamknięte drzwi", po którym nigdy już nie spojrzycie tak samo na drzwi swojej piwnicy. Jedenastoletnia Nora spokojnie odrabiała zadania w swoim pokoju, gdy jej ojciec dokonywał w piwnicy ich domu koszmarnych zbrodni. Dramat porwanych kobiet przerwało dopiero pojawienie się policji. Dwadzieścia sześć lat później on odsiaduje wyrok, a ona jest cenioną chirurżką, która prowadzi spokojne, samotne życie pod innym nazwiskiem. Nikt nawet nie domyśla się, że jest córką seryjnego mordercy. Pewnego dnia Nora dowiaduje się, że jedna z jej pacjentek została zamordowana - w dodatku w ten sam, charakterystyczny dla działań jej ojca sposób. Ktoś zna sekret lekarki i chce, by wzięła na siebie odpowiedzialność za tamtą ogromną zbrodnię. Nora jednak przecież nie jest morderczynią, policja także uznaje ją za wzorową obywatelkę. Wszystko się ułoży, o ile tylko ktoś nie otworzy drzwi jej piwnicy. Zajrzyjcie za nie Wy, jeśli tylko macie odwagę! Na Woblink na szczęście wejść znacznie łatwiej - ebook Zamknięte drzwi i inne książki Freidy McFadden dostępne są tu bez żadnych przeszkód i sekretów w formatach epub, mobi lub pdf.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.