James Fenimore Cooper Audiobooki

James Fenimore Cooper był amerykańskim powieściopisarzem, twórcą przede wszystkim historii przygodowo-awanturniczych opartych na walkach pomiędzy Indianami a Francuzami, które miały miejsce w XVIII wieku. Jedną z najbardziej znanych książek jest autorstwa jest „Ostatni Mohikanin”. Zarówno ta, jak i inne powieści autorstwa Coopera były wielokrotnie ekranizowane.

James Fenimore Cooper – życiorys

James Fenimore Cooper urodził się 15 września 1789 roku w Burlington w stanie New Jersey. Jego rodzina należała do zamożnego mieszczaństwa. Ojciec Jamesa, William Cooper, był sędzią oraz członkiem amerykańskiego Konkresu. Jego matką była Elizabeth z domu Fenimore. James Cooper rozpoczął naukę na Uniwersytecie Yale już w wieku 14 lat, studiował tam prawo. Został jednak z niego usunięty za nieodpowiednie zachowanie w roku 1806. Kolejne pięć lat spędził w marynarce wojennej, w ramach której dotarł do stopnia oficera. Odszedł ze służby po ślubie i zamieszkał w hrabstwie Westchester w stanie Nowy Jork. Do 1816 roku podróżował po Europie, a także pełnił obowiązki konsula w Lyonie. W 1826 roku James Fenimore Cooper przeniósł się do Paryża, a do Stanów Zjednoczonych powrócił w 1834, by zamieszkać w rodzinnej posiadłości. Podczas swojego pobytu we Francji spotkał się tam z Adamem Mickiewiczem (1830), a także założył Komitet Polsko-Amerykański, który kierował pomocą dla powstania listopadowego (1831).

Twórczość

James Fenimore Cooper tworzył nie tylko powieści, a w jego dorobku znajdują się także eseje polityczne oraz książki historyczne, jednak to właśnie przygodowo-awanturnicze historie przyniosły mu sławę. Literacko Cooper debiutował anonimowo w roku 1820 powieścią „Ostrożność”. Rozgłos przyniosła mu opublikowana rok później książka historyczna „Szpieg”, w której opisywał wojnę o niepodległość USA. W całej swojej karierze napisał ponad sześćdziesiąt dzieł. Wśród najbardziej znanych pozostaje cykl „Opowieści Skórzanej Pończochy”, w Polsce znany jako „Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka”. Składają się na niego: „Pogromca zwierząt”, „Ostatni Mohikanin”, „Tropiciel śladów”, „Pionierowie” oraz „Preria”. Wszystkie zawierają w sobie dość idealistyczny i romantyczny obraz Stanów Zjednoczonych w wieku XVIII, a także zamieszkujących te tereny tubylców oraz osadników. Powieści Coopera cieszą się niezmienną popularnością z racji swoich barwnych opisów, wartkiej akcji, a także wyrazistych postaci głównych bohaterów.

Dzieła Jamesa Fenimore’a Coopera w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele dzieł autorstwa Jamesa Fenimore’a Coopera, zarówno w formatach książek papierowych, jak i ebooków lub audiobooków. Oprócz powieści składających się na „Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka” czekają tu na Was także takie tytuły jak „Krzysztof Kolumb”, „Na dalekim zachodzie. Przygody w puszczach amerykańskich”, „Młody Orzeł” czy „Na dalekim zachodzie”. Dostępne są także angielskie wersje językowe najpopularniejszych powieści Jamesa Fenimore’a Coopera.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Pionierowie, Audiobook | James Fenimore Cooper

  „Pionierowie” to amerykańska powieść przygodowa dla młodzieży. Początki istnienia Stanów Zjednoczonych, trudy życia osadników (tzw. pionierów), walki z Indianami – to temat tej książki. Głównym bohaterem jest Nataniel (Sokole Oko), myśliwy wychowany przez rdzennych mieszkańców Ameryki. Wzbudza nieufność kolonistów, musi ich do siebie przekonać. „Pionierowie” zawierają również wątek miłosny. Jaki? Posłuchajcie sami.

  okładka Mieszkaniec puszczy, Audiobook | James Fenimore Cooper

  „Mieszkaniec puszczy” Jamesa Fenimore’a Coopera to amerykańska powieść przygodowa dla młodzieży. Głównym bohaterem jest wychowany przez Indian myśliwy oraz jego przyjaciel, Mohikanin. Akcja rozgrywa się w drugiej połowie XVIII wieku w Ameryce Północnej. Wartka akcja, barwni bohaterowie, egzotyka i niesamowite przygody – to cechy tej ciekawej powieści.

  okładka Krzysztof Kolumb, Audiobook | James Fenimore Cooper

  Barwny opis pierwszej wyprawy Kolumba w 1492 roku Posłuchajmy niezwykłych i nieco awanturniczych przygód Krzysztofa Kolumba, zanim dotarł do wybrzeży Indii. Żeglarz wyruszył na podbój świata pod banderą korony hiszpańskiej. Izabela Kastylijska, namówiona przez dworzanina Lisa de Santangel, zezwoliła Kolumbowi na zorganizowanie wyprawy. 3 sierpnia 1492 roku trzy statki: Santa Maria, Pinta i Nina podniosły kotwice w porcie Palos. 28 października Kolumb odkrył Kubę, a 6 grudni...

  okładka Krzysztof Kolumb, Audiobook | James Fenimore Cooper

  Fabularyzowana biografia Krzysztofa Kolumba Audiobook z nagraniem biografii podróżnika i odkrywcy, która bardziej przypomina przygodową opowieść z awanturniczym tłem obyczajowym niż klasyczną biografię. Powieść doczekała się ekranizacji. Hiszpania, XV wiek. Luis de Bobadilla stara się o rękę Mercedes de Valverede, ulubienicy królowej Isabelli. Dziewczyna przysięgła, że odda swą rękę tylko temu, kogo zaakceptuje królowa. Luis nie zyskuje tej akceptacji. Jedyną szansę w popr...

  okładka Szpieg. Opowieść o Ziemi Niczyjej, Audiobook | James Fenimore Cooper

  Znakomite nagranie z powieścią awanturniczo-przygodową Czasy wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, czyli rok 1776. Akcja rozgrywa się w malowniczej scenerii stanu Nowy Jork, na tak zwanej "Ziemi niczyjej" i ukazuje podziw i szacunek dla ludzi walczących o wolność kraju, pragnienie uniezależnienia się od wpływów Anglii, a honor jest rzeczą nadrzędną dla wszystkich bohaterów. Harvey Birch, domniemany lojalista, zgadza się na propozycję Georga Washingtona, by informować...

  okładka , Audiobook | James Fenimore Cooper

  During the Seven Years’ War between the French and the British, Cora and Alice Munro are on their way to Fort Henry to join their father, the commander. But their Indian guide, Magua, betrays the group to the Iroquois Indians. This is only the beginning of their many adventures. Adaptacja powieści "Ostatni Mohikanin" . Romantyczna powieść przygodowa, której akcja dzieje się w Ameryce końca XVII wieku dostosowana jest do poziomu średnio zaawansowanego. Walczące armie koloniza...

  okładka Ostatni Mohikanin, Audiobook | James Fenimore Cooper

  Audiobook z nagraniem powieści przygodowo-historycznej Ostatni Mohikanin jedna z Pięciu Ksiąg Przygód Sokolego Oka („Pogromca zwierząt”, ”Tropiciel śladów”, „Pionierowie”, „Preria”) Posłuchajmy wspaniałych przygód białego Mohikanina, walk o tereny Indian, ich godność i szacunek dla tradycji i obyczajów. Autor ukazuje czasy kolonizacji Ameryki Północnej przez białych ludzi. Zwalczanie w brutalny sposób wszystkiego, co było związane z kulturą Indian, zabijanie i unicestwianie ...

  okładka Preria, Audiobook | James Fenimore Cooper

  Ostatnia, piąta powieść z cyklu „Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka” Audiobook z nagraniem westernowej powieści przygodowej, porywająco przeczytany przz Henryka Pijanowskiego. Akcja osadzona jest w realiach Dzikiego Zachodu. Podobnie jak poprzednie części traktuje o przygodach Natty’ego Bumppo, nieustraszonego, starego trapera, zwanego Sokolim Okiem, który bezinteresownie służy potrzebującym, ratując ich z rozmaitych opresji. Natty spotyka na swojej drodze emigrującego wraz ...

  okładka , Audiobook | James Fenimore Cooper

  Angielski dla początkujących Macmillan Readers: beginner level A classic romantic adventure set in North America in the 1750s. The armies of France and England are fighting. Indian tribes are fighting for each army. The Hurons are with the French, and the Mohawks and the Mohicans are with the English. This is the story of the scout, Hawk-Eye, and his two Indian friends - the last of the Mohicans. Powieść "Ostatni Mohikanin" jest romantyczną powieścią przygodową, której ak...

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.