Akcja Czytaj na okrągło

Artur Kawka Książki

Artur Kawka to polski pisarz, autor powieści „Niebezpieczne sąsiedztwo”. Razem z Moniką Wysocką, miłośniczką literatury i historii, napisał trzy książki: „Nawrócony”, „Śmierć przyjdzie ze Wschodu” i „Usta mordercy”. Prywatnie Kawka jest właścicielem rodzinnej firmy handlowej. Jego idolem jest szkocki pisarz tworzący powieści sensacyjne, kryminalne oraz wojenne, Alistair MacLean.

Debiut Kawki – „Niebezpieczne sąsiedztwo”

Artur Kawka zadebiutował w 2017 roku powieścią „Niebezpieczne sąsiedztwo”. To pełna napięcia i dynamicznej akcji powieść, która pełna terroryzmu, walki mocarstw o wpływy, a także sporów o gazociąg Nord Stream 2, wydaje się nad wyraz aktualna.

Polska mafia bezkarnie korumpuje urzędników, policję, prokuraturę i sądy. Jej wpływy sięgają daleko poza granice kraju – szczególne relacje wiążą ją z Rosją. Potężny niegdyś kraj jest coraz bardziej dociskany sankcjami państw zachodnich. Do czego posunie się, aby odzyskać dawną moc? Jej narzędziami są między innymi skorumpowani dyplomaci, doskonale wyszkoleni agenci czy pokaźny lobbing.

Artur Kawka i Monika Wysocka

Wszystkie pozostałe książki Artur Kawka napisał w duecie z Moniką Wysocką, wielbicielką historii i literatury. Wysocka jest autorką tekstów o Halinie Poświatowskiej, laureatką konkursów poetyckich, która doskonale odnajduje się także w literaturze sensacyjnej. Na swoim wspólnym profilu facebookowym piszą, że Artur lepiej radzi sobie w kreowaniu wciągających intryg, a Monika w tworzeniu interesujących charakterów i miejsc akcji.

Na ten moment wspólnie napisali trzy książki – „Nawrócony”, „Śmierć przyjdzie ze Wschodu” oraz „Usta mordercy”.

Pierwsza z nich, „Nawrócony”, ukazała się w 2019 roku i jest pełnym dynamicznej akcji political thrillerem z pogranicza rzeczywistości oraz fikcji. Akcja powieści rozgrywa się w czasach przełomu politycznego. Główny bohater, emerytowany oficer wywiadu PRL pułkownik Piotr Mróz, oferuje CIA tajemnicze archiwum. Ma świadomość, że jego oferta rozpocznie ciąg zdarzeń, które wpłyną na polski wywiad i nie tylko. Mróz nie może się już jednak wycofać. Stawia na szali życie swoje i najbliższych, a czas biegnie coraz szybciej.

W drugiej książce zatytułowanej „Śmierć przyjdzie ze Wschodu” świat stworzony przez autorów to odbicie rzeczywistych wydarzeń, do jakich dochodzi na granicy biznesu, polityki i służb specjalnych. Autorzy mierzą się tu ze skomplikowaną historią między Ukrainą a Polską.

„Usta mordercy” to z kolei połączenie powieści sensacyjnej z emanującym napięciem kryminałem o seryjnym mordercy, wielkich pieniądzach i tajnych służbach. Eks-komandos o polskich korzeniach, Tom Wilmowski, pracuje nad sprawą zaginięcia swojego młodszego brata. Jego zniknięcie intryguje też policjantów podejrzewających, że jest on związany z tajemniczymi zabójstwami kilku kobiet. Na jaw zaczynają wychodzić kolejne mroczne zbrodnie…

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Usta mordercy, Książka | Artur Kawka, Monika Wysocka

  Seryjny morderca, tajne służby i wielkie pieniądze Były amerykański komandos o polskich korzeniach, major Tom Wilmowski, prowadzi nad Wisłą śledztwo w sprawie zaginięcia swojego młodszego brata. Zniknięcie Franka niepokoi też policjantów podejrzewających go o związek z dziwnymi zabójstwami kilku kobiet. Z cienia wychodzą kolejne mroczne postacie i ich zbrodnicze działania. I nic nie jest takie, jakie się zdaje na pierwszy rzut oka....

  Promocja
  okładka Nawrócony, Książka | Artur Kawka, Monika Wysocka

  Pasjonująca powieść akcji z pogranicza fikcji i rzeczywistości Pułkownik Piotr Mróz, emerytowany oficer wywiadu PRL, oferuje CIA pewne archiwum. Wie, że ta propozycja wywoła lawinę zdarzeń, które wstrząsną nie tylko polskim wywiadem. Nie może się jednak cofnąć. Na szali stawia więc życie swoje i swoich bliskich. A czas biegnie nieubłaganie… "Precyzyjnie splecione wątki powieści, wyraziste postaci i spora wiedza autora na temat działalności służb specjalnych zbudowały wciągaj...

  Promocja
  okładka Niebezpieczne sąsiedztwo, Książka | Artur Kawka

  Polska mafia miewa się świetnie, bezkarnie korumpując lokalnych urzędników, decydentów, policję, prokuraturę i sądy. Jej kontakty i wpływy sięgają znacznie wyżej i daleko poza polskie granice. Szczególnie silne relacje wiążą ją z potężnym niegdyś wschodnim sąsiadem – Rosją. Coraz bardziej dociskaną amerykańskimi i unijnymi sankcjami, coraz biedniejszą i bardziej zdesperowaną. Do czego się posunie, by odzyskać niedawną świetność i wpływy? Wielomilionowy lobbing, skorumpowani d...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.