Co znalazło się w nowym wydaniu?
Uprościliśmy wiele zadań oraz te zagadnienia, które sprawiały uczniom kłopot. Dodaliśmy Minisprawdziany, które można wykorzystać jako materiał do przygotowań przed klasówką z danego działu.
Podręcznik jest dostosowany do wymogów znowelizowanej ustawy oświatowej oraz podstawy programowej obowiązującej od 2017 r.
Nowy podręcznik jest zgodny z podstawą programową obowiązującą w roku szkolnym 2012/2013 i uwzględnia zmiany wprowadzone w podstawie programowej dla gimnazjum.
Publikacja została także lepiej dopasowana do nowych wymagań maturalnych obowiązujących
od 2010 roku i zawiera m.in. więcej ćwiczeń na dowodzenie oraz zadania testowe.
Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka mieści dużo zadań różnego typu i o różnym poziomie trudności, które z pewnością będą odpowiadać ambicjom uczniów i sprostają potrzebom nauczycieli uczących w klasach ze zwiększoną lic...
Co znalazło się w nowym wydaniu?
Uprościliśmy wiele zadań oraz te zagadnienia, które sprawiały uczniom kłopot. Dodaliśmy Minisprawdziany, które można wykorzystać jako materiał do przygotowań przed klasówką z danego działu.
Podręcznik jest dostosowany do wymogów znowelizowanej ustawy oświatowej oraz podstawy programowej obowiązującej od 2017 r.
Ćwiczenia podstawowe dla liceum i technikum nie są zwykłym zeszytem ćwiczeń. Z nimi od początku roku szkolnego wszystko i wszystkim dobrze się układa. Zawarte w publikacji ćwiczenia do każdego rozdziału podręcznika pozwalają uczniom dobrze opanować elementarne umiejętności i nadrobić możliwe braki w wiedzy. Nauczyciele pracujący z Ćwiczeniami nie muszą martwić się o poziom klasy – tu nikt nie zostanie z nauką z tyłu. Ćwiczenia podstawowe można też wykorzystywać do zadań domow...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.