Marek Kozubal Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Operacja Retea, Ebook | Marek Kozubal, Marcin Faliński

  Warszawa, 2014. Jeden z wysoko postawionych oficerów Agencji Wywiadu trafia do szpitala tuż po tym, jak na jaw wychodzi, że współpracował z Rosjanami. Zanim zostaje przesłuchany, umiera. Pielęgniarka twierdzi, że przed śmiercią odwiedził go brat – problem polega na tym, że mężczyzna był jedynakiem. Bukareszt, 1939. Major Sorin Dumitru razem z żoną i córeczką ucieka z Rumunii. Wojna pokrzyżowała mu szyki, ale teraz najważniejsze jest dotarcie do bezpiecznego schroni...

  Promocja
  okładka Milusha, Ebook | Marek Kozubal

  Rok 2022. Polski geolog zostaje porwany w Iraku, a następnie przerzucony przez grupę bojowników szyickich do Iranu. Bojówka, za którą stoją irańskie służby specjalne za jego uwolnienie żąda przekazania konkretnych typów uzbrojenia.Polskie służby wojskowe podejmują grę, aby w tajemnicy przed sojusznikami uwolnić zakładnika. Uczestniczy w tym Antoni Cydejko handlarz bronią związany w przeszłości z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. W sprawę angażuje się Milusha – agentka polsk...

  okładka Operacja Singe, Ebook | Marek Kozubal, Marcin Faliński

  Wenezuela, rok 2013. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu wspólnie z CIA mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Sytuacja komplikuje się, gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka natykają się na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb. Amerykanie podejrzewają, że wpływy Rosjan sięgać mogą nawet samej Centrali na Miłobędzkiej. Łodyna musi sprawdzić jeszcze jeden trop. Wszystko wskazuje na to, że na jednej z wysp ukryte zostały ma...

  okładka Operacja Rafael, Ebook | Marcin Faliński, Marek Kozubal

  "Wciągająca powieść szpiegowska z bezcennym obrazem w tle." Vincent V. Severski Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji Portretu młodzieńca Rafaela Santi. Zaginione arcydzieło, wywiezione z Polski w trakcie II wojny światowej, miało zostać skradzione w 1990 roku przez irackich żołnierzy. Na miejscu bardzo szybko okazuje się, że informator nie żyje, a Łodyna trafia w sam ...

Marek Kozubal Ebooki

Marek Kozubal to polski pisarz, dziennikarz i politolog. Jest współautorem bestsellerowego cyklu szpiegowsko-historycznego z Marcinem Łodyną w roli głównej. Razem z Marcinem Falińskim napisali cykl powieści wydany przez Wydawnictwo Czarna Owca, na który składają się książki „Operacja Rafael”, „Operacja Singe” i „Operacja Reta”.

Życiorys Marka Kozubala

Marek Kozubal ukończył politologię na Uniwersytecie Warszawskim. Z zawodu jest dziennikarzem. Publikował m.in. w „Głosie Nauczycielskim”, „Życiu Warszawy”, „Gazecie Wyborczej”. Od kilkunastu lat stale współpracuje z „Rzeczpospolitą”. Wiele lat pisał na tematy kryminalne. Jego najważniejsze teksty dotyczyły przestępczości zorganizowanej. Wśród jego najważniejszych zainteresowań warto wyróżnić historię, zwłaszcza historię wojskowości i militariów oraz wszystko, co wiąże się z poszukiwaniem zaginionych dzieł sztuki. Odzwierciedlenie jego pasji można znaleźć w powieściach, które pisze wspólnie z byłym oficerem polskiego wywiadu Marcinem Falińskim. Do tej pory ten duet stworzył trzy powieści.

Operacja Rafael

Pierwsza z nich to „Operacja Rafael”, która ukazała się w 2019 roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Głównym bohaterem powieści jest oficer polskiego wywiadu Marcin Łodyna. Mężczyzna otrzymuje tajną misję – zostaje oddelegowany do Bagdadu, gdzie ma zweryfikować informacje na temat miejsca ukrycia „Portretu młodzieńca”, obrazu namalowanego przez Rafaela Santi. Już na wstępie widać, że fabuła jest wypadkową zainteresowań Kozubala i doświadczenia zawodowego Falińskiego.

Arcydzieło Rafaela zostało wywiezione z Polski w trakcie II wojny światowej. Chodzą słuchy, że w latach 90. XX wieku obraz ukradli iraccy żołnierze. Po dotarciu do Bagdadu Łodyna dowiaduje się, że jego informator zginął. Polski oficer zostaje wciągnięty w sam środek gry wywiadowczej rozgrywającej się na Bliskim Wschodzie. W tej śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce Marcin Łodyna ma znaczną przewagę. Posiada bowiem list, który może doprowadzić go do celu przed innymi.

Operacja Singe

Druga część trylogii pt. „Operacja Singe” ukazała się w 2020 roku również nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Akcja powieści przenosi się w zupełnie inne rejony świata. Oficerowie Agencji Wywiadu podejmują współpracę z CIA. Ich celem jest odnalezienie i zbadanie tajnych obiektów znajdujących się na Wyspach Karaibskich. Sytuacja wymyka się spod kontroli, bowiem Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka wpadają na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskiego wywiadu. Polscy agenci podejrzewają, że rosjanie mogą mieć wpływ na ich przełożonych w Centrali w Polsce. Mimo to nie poddają się. Za wszelką cenę chcą sprawdzić trop, który prowadzi na wyspę, gdzie podobno zostały schowane materiały przetransportowane przez żołnierza armii Andersa. Tajne akta, które zaginęły w 1939 roku, były niegdyś ważnym elementem szpiegowskiej rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Wszystko wskazuje na to, że w paczce znajdują się także bezcenne ryciny Albrechta Dürera. W „Operacji Singe” Marek Kozubal kolejny raz wykorzystuje swoje zainteresowania związane z kradzieżami ważnych dzieł sztuki. Tym razem duet Faliński/Kozubal stworzył szalenie wciągającą, obfitującą w historyczne i polityczne wątki opowieść, w której zabierają czytelników do Wenezueli, Austrii, Rumunii i na Bliski Wschód.

Operacja Retea

Trzecia część cyklu pt. „Operacja Retea” ukazała się w czerwcu 2021. „Operacja Retea” zamyka powieściowy cykl sensacyjno-historyczno-szpiegowski autorstwa duetu Marcin Faliński i Marek Kozubal. Autorzy, jak to zwykle bywa w rasowych powieściach szpiegowskich, wciągają czytelnika w opowieść, która skacze po całym świecie z miejsca na miejsce. Akcja „Operacji Retea” rozgrywa się m.in. w Polsce, Rumunii i Austrii. Tym razem podpułkownik Marcin Łodyna we współpracy z Amerykanami ma rozpracować rzekomy punkt kontaktowy rosyjskich służb wywiadowczych. W stolicy Austrii agenci trafiają na ślady, które łączą obecną sprawę z tajną operacją z czasów II wojny światowej. Amerykański i polscy agenci będą musieli dowiedzieć się, czy nieistniejące od przeszło pół wieku NKWD nadal ma realny wpływ na współczesną politykę Rosji.

Książki Marka Kozubala na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marka Kozubala we wszystkich formatach (ebooka, audiobook, papierowa). Dostępne są tytuły „Operacja Rafael”, „Operacja Singe” i „Operacja Reta”. Wszystkie trzy tomy są dostępne w wersji audiobookowej w znakomitej interpretacji Wojciecha Żołądkowicza.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.