Marzena Rogalska Romans

Czasem mamy pomysł na nasze życie i wydaje nam się, że jest to najlepszy pomysł, ale życie nam pokazuje coś innego.” - Marzena Rogalska

Marzena Rogalska jest kobietą wielu talentów. To nie tylko znana i lubiana polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, aktorka (także dubbingowa), ale również autorka i współautorka książek. Prywatnie związana z Adamem Kuną, wielbicielem sztuki i designu. Kocha rozmawiać z ludźmi i podróżować, gdyż są to dwie rzeczy, dzięki którym dużo się uczy.

Kariera akademicka Rogalskiej

Urodzona 13 kwietnia 1970 roku w Przasnyszu dziennikarka, dorastała w Chełmku, niewielkim mieście w województwie małopolskim. Po ukończeniu oświęcimskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego postanowiła zrealizować swoje marzenie i zostać aktorką śpiewającą. Niestety wszystkie z trzech podjętych przez nią prób dostania się do PWST w Krakowie zakończyły się fiaskiem. Rogalska jednak nie straciła ducha i z zaprzyjaźnionym kabaretem “Potem” występowała na Festiwalach Artystycznych Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu. Namówiona przez swoich przyjaciół z kabaretu, rozpoczęła studia na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa na WSP w Zielonej Górze (Uniwersytet Zielonogórski). Przerwała je jednak zaledwie po roku, by móc występować w musicalu “Metro”. Dalsze studia postanowiła kontynuować w Krakowie (Uniwersytet Jagielloński).

Dziennikarka telewizyjno-radiowa

Kariera telewizyjna autorki rozpoczęła się w 1995 roku w Telewizji Kraków, gdzie zaproponowano jej funkcję pogodynki i prezenterki. Nie było to w smak kreatywnej duszy. Postanowiła wyjść z własną propozycją i poprowadzić wraz z dwójką znajomych program “Przepraszam, pomyłka”. Na jego planie spędziła 3 lata.

Od 1997 do 2002 roku Marzenę Rogalską można było usłyszeć w radiu RMF FM, gdzie prowadziła audycje: “Na językach”, “Weekend bez granic”, “Halo to ja” czy “Świąteczne Marzenie”. Pracowała także przy programach “Apteka Marzenie”, “Pałac Kultury” i “Słoneczny Patrol” (z Tomkiem Olbratowskim). Po zakończeniu współpracy z RMFem, rozpoczęła nowy rozdział w kultowym Radiu Kolor, prowadząc audycję o wdzięcznej nazwie “Zagraj swojej Marzenie”. Sześć lat później, w kwietniu 2008 roku, wraz z Witoldem Odrobiną poprowadzili poranny program Antyradia “kurANTY”, a już zaledwie kilka miesięcy później, w październiku, Rogalska rozpoczęła również współpracę z Radiem Złote Przeboje. Tam prowadziła audycje; “Między słowami”, “Rodzinne śniadanie”, “Co mi powiesz jak Cię złapię?!”, “Co nas kręci, co nas podnieca!”, “Fajne przez poufne!”, “Rogalska od kuchni”, gdzie dzieliła się ze słuchaczami nowinkami z życia gwiazd i trwającą do dziś piątkową audycję “Piątek jak marzenie”.

Prezenterka telewizyjna

Jako prezenterka telewizyjna Marzena Rogalska zaczęła się realizować już w 1995 roku, gdy w Telewizji Polskiej poprowadziła magazyn filmowy. Cztery lata później wraz z Piotrem Goćkiem współprowadziła program pt. “Do kina czy na film”. W latach 2004-2008 była gospodynią “Miasta kobiet”, popularnego talk-show wyprodukowanego przez TVN Style. W 2008 roku dziennikarka zadebiutowała na antenie TV Puls prowadząc program “Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?”. Od września 2009 roku mogliśmy ją spotkać głównie na antenie telewizyjnej Dwójki. Na początku jako prowadzącą poranny program TVP2 “Pytanie na śniadanie”, następnie gospodynię teleturnieju “Dzieciaki górą”, a w latach 2009-2011 jako kapitana drużyny w show “Kocham Cię, Polsko”. Prowadziła również programy “Przygarnij mnie” (2015), “Domy przyszłości”(2016), teleturniej “To był rok!”(2019), “Zacznij od nowa”(2021). Ostatni z tytułów okazał się dla niej proroczy gdyż po dwunastu latach współpracy z TVP2 postanowiła odejść ze stacji. Swoją decyzję ogłosiła na Facebooku w lutym.

Doświadczenia aktorskie i dubbingowe

Choć, jak wcześniej wspomniano, Marzenie Rogalskiej nie udało się dostać do upragnionej szkoły aktorskiej, nie poddała się i próbowała swoich sił w filmach i serialach jako amatorka. Mogliśmy zobaczyć ją w “Zakochanych”, polskiej komedii romantycznej w reżyserii Piotra Wereśniaka, “Testosteronie” czy w serialach “Magda M.”, “Niania” i “Barwy Szczęścia”. Obecnie jest związana z Teatrem Capitol, gdzie do objęcia roli w spektaklu “Czy to ty” zaprosiła ją Daria Widawska. Pomimo stresującego startu, któremu towarzyszyły ataki paniki, Rogalska z czasem, dzięki pomocy kolegów aktorów, nauczyła się traktować grę w teatrze jako dobrą zabawę.

Dziennikarka spełnia się również w roli aktorki dubbingowej w filmach, grach i serialach. Najczęściej użycza głosu postaciom z bajek i filmów dla dzieci i młodzieży. Do tej pory można ją było usłyszeć m.in. w “Harrym Potterze i Zakonie Feniksa” (Mafalda Hopkirk), “Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć” (Madam Ya Zhou), “Happy Feet: Tupot małych stóp 2” (Ms. Viola), “Psach i kotach: Odwecie Kitty”, “Przygodach Sary Jane” (Carrie Metcalf), “Edku Debeściaku” (Panna Pusia), czy w grze “Neverwinter Nights 2” (Zhjaeve).

Niewielu wie, że Marzena Rogalska ma także talent wokalny - to właśnie ona zaśpiewała piosenkę “Supertwarz” na płycie “Code” Matta Kowalsky’ego. Ma również na koncie gościnny występ na płycie zespołu Raz Dwa Trzy. W 2005 roku pojawiła się w teledysku do piosenki “Prócz Ciebie Nic” duetu Kiljański i Kayah.

W ramach ciekawostki można wspomnieć, że w 2013 roku dziennikarka wystąpiła w kampanii reklamowej sieci sklepów Biedronka.

Marzena Rogalska to również autorka książek

Marzena Rogalska jest autorką czterech powieści. Zadebiutowała w 2016 roku powieścią obyczajową “Wyprzedaż snów”, będącą jednocześnie pierwszą z trzech książek opowiadających historię Agaty. Główna bohaterka wraca do Krakowa po ośmiu latach nieobecności, załamana i zrozpaczona, niepewna tego, co czeka ją w rodzinnym mieście i czy ma jeszcze przyjaciół. Zaczyna układać życie od nowa.

Druga książka - “Gra w kolory” kontynuuje opowieść o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty, która po bolesnej stracie, szuka swojego miejsca na Ziemi. Dziewczyna uczy się, że by być szczęśliwym, trzeba najpierw zrozumieć samego siebie, a uciekanie przed przeszłością niczego nie rozwiązuje.

Ostatnia część trylogii, “Druga miłość” przynosi nam optymistyczne wezwanie - nie należy rezygnować z miłości! Główna bohaterka, Agata, nareszcie uporała się ze swoją przeszłością. Nigdy nie układało się jej lepiej. Ma przyjaciół, prosperujący biznes i oddanych pracowników, a w domu czeka na nią ukochany… kot. Życie jednak, jak wiadomo, nie znosi przestoju. Co wydarzy się na wakacjach w Prowansji? Czy Agata odnajdzie upragnioną miłość?

Najnowszą powieścią autorstwa Marzeny Rogalskiej jest wydana nakładem Wydawnictwa Znak powieść “Czas tajemnic”(2021). To pierwsza część pełnej tajemnic sagi opowiadającej o perypetiach Karli Linde, młodziutkiej, ślicznej i błyskotliwej dziewczynki z dobrego domu, która wkracza na salony i w fascynujący, ale skomplikowany świat dorosłych. Przeżywa także swoją pierwszą miłość, o którą będzie musiała zawalczyć.

Marzena Rogalska jest także jedną z autorek opowiadań wchodzących w skład wydanej przez wydawnictwo Filia książki “Lato w Pensjonacie pod Bukami”. Oprócz opowiadania Rogalskiej, znajdziemy tam także teksty Magdaleny Witkiewicz, Agnieszki Lis, Karoliny Wilczyńskiej, Agnieszki Krawczyk,Doroty Gąsiorowskiej, Joanny Szarańskiej, Magdaleny Majcher, Doroty Milli oraz Anny H. Niemczynow. Opowiadania przenoszą nas do starego pensjonatu w Bieszczadach, który prowadzi dystyngowana, starsza Pani Róża. To właśnie tu bohaterowie będą szukać nowej ścieżki w życiu, tu będą zakochiwać się i leczyć rany po różnych perypetiach życiowych. W tym właśnie miejscu czytelnicy mogą być świadkami magii.

Dziennikarka była również współautorką publikacji “Być kobietą biznesu”. Książka jest wartościowym kompendium zawierającym wiele praktycznych wskazówek dla kobiet, mających pomóc im w budowaniu swojego wizerunku oraz pozycji w firmie, doskonaleniu umiejętności kierowania i motywowania zespołu. W publikacji znajdziemy również sześć wywiadów z kobietami, które odniosły sukces w sferze biznesu, a które mogą być inspiracją dla tych, które wciąż szukają swojej drogi.

Książki, ebooki oraz audiobooki autorstwa Marzeny Rogalskiej są dostępne do kupienia na Woblinku.

Źródło zdjęcia: wirtualnemedia.pl

Typ publikacji

Cena

Serie wydawnicze

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
Wybrane filtry:
  Promocja
  okładka Gra w kolory, Ebook | Marzena Rogalska
  Promocja
  okładka Gra w kolory, Ebook | Marzena Rogalska

  Po dotkliwej stracie Agata dochodzi do siebie pod troskliwą opieką najbliższych. Kiedyś podzieliła się z nimi swoimi snami. Ale czy pojawi się ktoś, kto zechce dzielić z nią życie? I czy ona, targana wątpliwościami, będzie na to gotowa? Aby być szczęśliwym, trzeba zrozumieć siebie. Marzena Rogalska poruszająco opowiada o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty, odkrywa jej rodzinne tajemnice i pokazuje, że każdy może zmierzyć się z demonami zapomnianej i wypartej przeszłości. Trzeba ty...

  Promocja
  okładka Wyprzedaż snów, Ebook | Marzena Rogalska
  Promocja
  okładka Wyprzedaż snów, Ebook | Marzena Rogalska

  Agata, zraniona i złamana, po ośmiu latach powraca do miasta, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości. Nie wie, co pozostało z jej dawnych przyjaźni, jak bardzo zmienił się świat i życie ludzi, którzy ją kochali, a których porzuciła. Czy czas może zniszczyć prawdziwą przyjaźń? Czy Agata, która nie ma nic i sama potrzebuje pomocy, może pomóc innym? Tak, jeśli magia spełniających się snów zadziała... 

  Promocja
  okładka Gra w kolory, Książka | Marzena Rogalska
  Promocja
  okładka Gra w kolory, Książka | Marzena Rogalska

  Po dotkliwej stracie Agata dochodzi do siebie pod troskliwą opieką najbliższych. Kiedyś podzieliła się z nimi swoimi snami. Ale czy pojawi się ktoś, kto zechce dzielić z nią życie? I czy ona, targana wątpliwościami, będzie na to gotowa? Aby być szczęśliwym, trzeba zrozumieć siebie. Marzena Rogalska poruszająco opowiada o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty, odkrywa jej rodzinne tajemnice i pokazuje, że każdy może zmierzyć się z demonami zapomnianej i wypartej przeszłości. Trzeba ...

  Promocja
  okładka Druga miłość, Książka | Marzena Rogalska
  Promocja
  okładka Druga miłość, Książka | Marzena Rogalska

  Historia, dzięki której uwierzysz, że nie wolno rezygnować z miłości. Agata wreszcie uporała się z demonami przeszłości. Otaczają ją wierni przyjaciele, firma odnosi spektakularne sukcesy, współpracownicy ją uwielbiają, a w domu zawsze czeka na nią piękny rudy kot. Dlaczego więc jej myśli wciąż wracają do tego, co kilka miesięcy wcześniej zdarzyło się w Londynie, do tajemniczego Patricka Reeda i do niespodziewanego spotkania z Markiem? Czy pojawi się w jej życiu ktoś, w kim...

  Promocja
  okładka Lato w Pensjonacie pod Bukami, Książka | Dorota Gąsiorowska, Marzena Rogalska, Magdalena Witkiewicz, Krawczyk Krawczyk, Dorota Milli, Aga Lis
  Promocja
  okładka Lato w Pensjonacie pod Bukami, Książka | Dorota Gąsiorowska, Marzena Rogalska, Magdalena Witkiewicz, Krawczyk Krawczyk, Dorota Milli, Aga Lis

  Czy istnieją miejsca, które mają magiczną moc czarowania rzeczywistości? I których urok spływa na gości jak ciepły, letni deszcz, obiecujący ukojenie i nowy początek? Stary, ale odrestaurowany bieszczadzki Pensjonat pod Bukami kryje w sobie magiczną moc przyciągania wszystkich zagubionych dusz. Prowadzi go atrakcyjna i dystyngowana starsza pani, Róża. Każdego roku przyjeżdżają tu osoby, które szukają swojego miejsca w życiu i czekają na swoją szansę, dzięki której odnajdą w k...

  Promocja
  okładka Wyprzedaż snów, Książka | Marzena Rogalska
  Promocja
  okładka Wyprzedaż snów, Książka | Marzena Rogalska

  Jak długo można uciekać przed samym sobą, ile razy układać sobie na nowo życie? Agata, zraniona i złamana, po ośmiu latach powraca do miasta, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości. Nie wie, co pozostało z jej dawnych przyjaźni, jak bardzo zmienił się świat i życie ludzi, którzy ją kochali, a których porzuciła. Czy czas może zniszczyć prawdziwą przyjaźń? Czy Agata, która nie ma nic i sama potrzebuje pomocy, może pomóc innym? Tak, jeśli magia spełniających się s...

  Promocja
  okładka Wyprzedaż snów, Książka | Marzena Rogalska
  Promocja
  okładka Wyprzedaż snów, Książka | Marzena Rogalska

  Jak długo można uciekać przed samym sobą, ile razy układać sobie na nowo życie? Agata, zraniona i złamana, po ośmiu latach powraca do miasta, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości. Nie wie, co pozostało z jej dawnych przyjaźni, jak bardzo zmienił się świat i życie ludzi, którzy ją kochali, a których porzuciła. Czy czas może zniszczyć prawdziwą przyjaźń? Czy Agata, która nie ma nic i sama potrzebuje pomocy, może pomóc innym? Tak, jeśli magia spełniających się s...

Co znajdziesz w kategorii: Romans

Publikacje w kategorii „Romans / Erotyka” oscylują wokół tematyki miłosnej – kładzie się w nich szczególny nacisk na zmysłową, fizyczną miłość, uczucia oraz pasję. Romans jest bardzo popularnym gatunkiem, który skupia się na ukazaniu romantycznej miłości dwojga ludzi i budowanej przez nich relacji. Romans powinien posiadać szczęśliwe zakończenie – na zakochanych, którzy walczą o swój związek, czeka bezwarunkowa miłość. Ten typ literatury odznacza się dużą różnorodnością. Romanse często są powiązane z innymi gatunkami literackimi – doprowadziło to do powstania kilku odmian, takich jak romans współczesny, historyczny, kryminalny, paranormalny, fantastyczny, religijny czy erotyczny. Jako gatunek romans rozwinął się w XIX wieku za sprawą Jane Austen, która uważana jest za mistrzynię tego gatunku. W jej powieściach (m.in. „Duma i uprzedzenie”, „Emma”, „Rozważna i romantyczna”) do dzisiaj zaczytują się rzesze oddanych fanów. W kategorii tej umieszczone zostały również powieści erotyczne, które są bardziej związane ze sferą seksu i seksualności, ale które jednocześnie nie są też pozbawione tematyki miłosnej. To zmysłowa i namiętna literatura pełna nieraz skrajnych emocji i uczuć. Czytelnicy zainteresowani powieścią erotyczną w księgarni internetowej Woblink.com odnajdą zarówno bestsellerową serię brytyjskiej pisarki E.L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, jak i popularny cykl o braciach Slater autorstwa L.A. Casey czy „Twardziela” Laurelin Paige – namiętną opowieść rozgrywającą się w dzisiejszym Hollywood. Nie zabrakło tu również takich publikacji jak „Tylko twój” Vi Keeland, „Bez lęku” Mii Sheridan oraz książki „Zły Romeo” Leisy Rayven.