Michael Schmidt-Salomon - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Jak Jeżyk z Prosiaczkiem Boga szukali i co z tego wynikło, Książka | Michael Schmidt-Salomon

    Prosiaczek i Jeżyk byli przekonani, że mają w życiu wszystko, dopóki pewnego dnia nie zauważyli na ścianie swojej chatki plakatu z napisem: „Kto nie zna Boga, temu czegoś brakuje!”. Postanowili więc poszukać Boga i wyruszyli w drogę... Frajda dla małych i dużych – dla wszystkich, którzy mają własne zdanie.

    Promocja
    okładka Jak Jeżyk z Prosiaczkiem Boga szukali i co z tego wynikło, Książka | Michael Schmidt-Salomon, Nyncke Helge

    Książka przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mądra i dowcipna przypowieść o tym, jak największe światowe religie zamiast wprowadzać miłość i pokój czynią nas nietolerancyjnymi i nieszczęśliwymi. W Niemczech - superbestseller!

    Promocja
    okładka Poza dobrem i złem, Książka | Michael Schmidt-Salomon

    Moralność jest tym, co czyni z nas ludzi cywilizowanych – tak przynajmniej zakłada większość z nas. A gdyby się okazało, że to właśnie podział świata na dobry i zły jest przyczyną wszystkich naszych nieszczęść…? Zdaniem autora „zło” i „dobro” to pojęcia abstrakcyjne, niemające realnych odpowiedników w pozaziemskich sferach, istniejące jedynie w ludzkiej wyobraźni. Nie oznacza to, że w doczesnym życiu nie doświadczamy stanów negatywnych, nazywanych przez większość z nas złymi...

    Promocja
    okładka Humanizm ewolucyjny Dlaczego możliwe jest dobre życie w złym świecie, Książka | Michael Schmidt-Salomon

    Humanizm ewolucyjny to rozprawa, w której czytelnik z wielką satysfakcją odnajdzie wszystkie elementy nowoczesnego humanizmu.
    Mamy bowiem w tym wypadku do czynienia z książką pasjonującą dla każdego poszukującego swojego światopoglądu, sensu życia czy po prostu możliwości racjonalnego, wnikliwego i nowoczesnego rozumienia świata.
    Profesor Jerzy Kochan,
    redaktor naczelny czasopisma filozoficznego "Nowa Krytyka"