Bony podarunkowe na Święta

Natalia de Barbaro Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Książka | Natalia de Barbaro

    Książka znanej psycholożki i felietonistki magazynu „Wysokie obcasy” Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i s...

    Promocja
    okładka Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności, Książka | Natalia de Barbaro

    Autorka „Czułej Przewodniczki”, fenomenu wydawniczego ostatnich lat, powraca z nową inspirującą książką dla kobiet. Ta książka rodzi się we mnie z mieszanki uczuć. Pierwszy jest smutek - bo patrzę z bardzo bliska na kobiety, które trwają w znieruchomieniu, chociaż, paradoksalnie, są w ciągłym ruchu. W rozmowach z przyjaciółkami, w historiach uczestniczek prowadzonych przeze mnie warsztatów, w listach od czytelniczek „Czułej Przewodniczki” wciąż wraca wątek życia w uwikłaniu...

    Promocja
    okładka У пошуках чуйності. Жіночий шлях до себе / Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Książka | Natalia de Barbaro

    „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie. Wersja ukraińska” - Natalia de Barbaro „Czuła Przewodniczka” powstała w pierwszych dniach pandemii, dwa lata przed rosyjską inwazją na Ukrainę. Chciałam, żeby ta książka niosła kobietom jakiś rodzaj światła, ulgi, odsamotnienia. Dzisiaj chcę przynieść tę ulgę i odsamotnienie tobie. Nie znam cię. Jesteś moją siostrą. Oba te zdania są prawdziwe. 22 lutego 2022 zadecydowałam, że, chociaż umowa już miała być podpisywana, zerwę ...

    Promocja
    okładka Krwawnik, mniszek, ułudka, Książka | Natalia de Barbaro

    Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”. Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają niepublikowane dotąd wiersze. Te pierwsze pokazują, jak poszukiwała właściwych sobie środków wyrazu, krążąc wokół tematów, w których to, co drobne, materialne odbija się w tym, co metafizyczne...

    Promocja
    okładka Tkanka, Książka | Natalia de Barbaro

    „Poezja Natalii de Barbaro zajmuje na tle dzisiejszej nowej poezji polskiej miejsce zupełnie osobne — i wysokie. Tkanka to zbiór – zbiór precyzyjnie, wyraziście skomponowany! – świetnych, oryginalnych, mocnych i pięknych wierszy”. Bronisław Maj Tkanka to drugi – po świetnej, nagradzanej Ciemni – tom poetycki Natalii De Barbaro. Trzydzieści pięć wierszy, w których autorka (będąca również cenionym psychologiem społecznym) z niezwykłą precyzją konstruuje świat złożony z chwiejn...

    Promocja
    okładka Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej, Książka | Natalia de Barbaro

    Psycholog i specjalistka od marketingu politycznego pokazuje kulisy kampanii wyborczej i udowadnia, że polityka może być etyczna. Przedstawia mechanizmy wpływu na wyborcę, co z pewnością przyda się podczas nadchodzących wyborów.

Natalia de Barbaro Książki

Natalia de Barbaro to psycholożka społeczna, socjolożka, felietonistka magazynu Wysokie Obcasy, trenerka umiejętności społecznych, poetka a także autorka bestsellerowej „Czułej przewodniczki”. Prowadzi warsztaty dla kobiet „Odejść czy zostać”, „Własny pokój” i sesje coachingowe. Pracuje w firmie House of Skills, w której zajmuje się szkoleniami z przywództwa, współpracy i komunikacji. Pisze między innymi dla Focusa, Tygodnika Powszechnego oraz Wysokich Obcasów. Oprócz „Czułej przewodniczki” wydała dwa tomiki poezji „Ciemnia” i „Tkanka” oraz publikację z zakresu nauk społecznych „Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej”. Jest laureatką Nagrody Zeszytów Literackich im. Konstantego A. Jeleńskiego za debiut poetycki. Natalia de Barbaro prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wyborach prezydenckich w 2006 roku była głównym strategiem kampanii Donalda Tuska.

Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej

Książka „Dojść do głosu” to praktyczny przewodnik, w którym autorka odsłania przed czytelnikami kulisy kampanii wyborczych i pokazuje, że polityka może być zgodna z etyką. Tytuł został wydany w 2005 roku nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Poezja Natalii de Barbaro

Na rynku wydawniczym ukazały się dwa tomiki poezji pióra Natalii de Barbaro – „Ciemnia” z 2010 roku i „Tkanka” z 2017. W drugim z tomików autora prezentuje ponad trzydzieści wierszy, w których niezwykle precyzyjnie tworzy świat oparty na abstrakcyjnych i symbolicznych znaczeniach.

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” to bestsellerowy tytuł, który podbił serca wielu polskich czytelniczek. Natalia de Barbaro, która na co dzień pracuje z kobietami, zastanawia się nad najczęściej zadawanymi przez nie pytaniami: „Kim jestem? Czego chcę? O czym marzę? No co sobie pozwalam?”. Na kartach książki nie udziela jednak jednoznacznych odpowiedzi, a daje impuls do poszukiwania własnych. „Czuła przewodniczka” to pozycja zarazem poetycka, jak i rzetelna, idealna dla tych, w których życiu jest więcej zadań czy obowiązków, a za mało prostych uciech oraz radości. Autorka pisze w niej z brutalną szczerością o drodze, jaką kobiety muszą przejść, aby poznać siebie. Stawia pytania o to, dlaczego tak często odgrywają role, które im nie pasują, czemu pracują ponad własne siły, w jaki sposób dopuścić do świadomości wewnętrzny głos mówiący o potrzebach i marzeniach, a także jak uciszyć nakazy kultury i społeczeństwa. Książka została wzbogacona o ilustracje kolaży Anety Klejnowskiej, artystki młodego pokolenia.

Książki Natalii de Barbaro w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Natalii de Barbaro pt. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” w formie papierowej i „Tkanka” w formie ebooka.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.