Natalia de Barbaro

Natalia de Barbaro to psycholożka społeczna, socjolożka, felietonistka magazynu Wysokie Obcasy, trenerka umiejętności społecznych, poetka a także autorka bestsellerowej „Czułej przewodniczki”. Prowadzi warsztaty dla kobiet „Odejść czy zostać”, „Własny pokój” i sesje coachingowe. Pracuje w firmie House of Skills, w której zajmuje się szkoleniami z przywództwa, współpracy i komunikacji. Pisze między innymi dla Focusa, Tygodnika Powszechnego oraz Wysokich Obcasów. Oprócz „Czułej przewodniczki” wydała dwa tomiki poezji „Ciemnia” i „Tkanka” oraz publikację z zakresu nauk społecznych „Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej”. Jest laureatką Nagrody Zeszytów Literackich im. Konstantego A. Jeleńskiego za debiut poetycki. Natalia de Barbaro prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wyborach prezydenckich w 2006 roku była głównym strategiem kampanii Donalda Tuska.

Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej

Książka „Dojść do głosu” to praktyczny przewodnik, w którym autorka odsłania przed czytelnikami kulisy kampanii wyborczych i pokazuje, że polityka może być zgodna z etyką. Tytuł został wydany w 2005 roku nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Poezja Natalii de Barbaro

Na rynku wydawniczym ukazały się dwa tomiki poezji pióra Natalii de Barbaro – „Ciemnia” z 2010 roku i „Tkanka” z 2017. W drugim z tomików autora prezentuje ponad trzydzieści wierszy, w których niezwykle precyzyjnie tworzy świat oparty na abstrakcyjnych i symbolicznych znaczeniach.

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” to bestsellerowy tytuł, który podbił serca wielu polskich czytelniczek. Natalia de Barbaro, która na co dzień pracuje z kobietami, zastanawia się nad najczęściej zadawanymi przez nie pytaniami: „Kim jestem? Czego chcę? O czym marzę? No co sobie pozwalam?”. Na kartach książki nie udziela jednak jednoznacznych odpowiedzi, a daje impuls do poszukiwania własnych. „Czuła przewodniczka” to pozycja zarazem poetycka, jak i rzetelna, idealna dla tych, w których życiu jest więcej zadań czy obowiązków, a za mało prostych uciech oraz radości. Autorka pisze w niej z brutalną szczerością o drodze, jaką kobiety muszą przejść, aby poznać siebie. Stawia pytania o to, dlaczego tak często odgrywają role, które im nie pasują, czemu pracują ponad własne siły, w jaki sposób dopuścić do świadomości wewnętrzny głos mówiący o potrzebach i marzeniach, a także jak uciszyć nakazy kultury i społeczeństwa. Książka została wzbogacona o ilustracje kolaży Anety Klejnowskiej, artystki młodego pokolenia.

Książki Natalii de Barbaro w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Natalii de Barbaro pt. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” w formie papierowej i „Tkanka” w formie ebooka.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
Wybrane filtry:
  Bestseller
  okładka Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Książka | Natalia de Barbaro
  Bestseller
  okładka Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Książka | Natalia de Barbaro

  Książka znanej psycholożki i felietonistki magazynu „Wysokie obcasy” Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i s...

  okładka Tkanka, Ebook | Natalia de Barbaro
  okładka Tkanka, Ebook | Natalia de Barbaro

  „Poezja Natalii de Barbaro zajmuje na tle dzisiejszej nowej poezji polskiej miejsce zupełnie osobne — i wysokie. Tkanka to zbiór – zbiór precyzyjnie, wyraziście skomponowany! – świetnych, oryginalnych, mocnych i pięknych wierszy”. Bronisław Maj Tkanka to drugi – po świetnej, nagradzanej  Ciemni – tom poetycki Natalii De Barbaro. Trzydzieści pięć wierszy, w których autorka (będąca również cenionym psychologiem społecznym) z niezwykłą precyzją konstruuje świat złożony z...

  okładka Tkanka, Książka | Natalia de Barbaro
  okładka Tkanka, Książka | Natalia de Barbaro

  „Poezja Natalii de Barbaro zajmuje na tle dzisiejszej nowej poezji polskiej miejsce zupełnie osobne — i wysokie. Tkanka to zbiór – zbiór precyzyjnie, wyraziście skomponowany! – świetnych, oryginalnych, mocnych i pięknych wierszy”. Bronisław Maj Tkanka to drugi – po świetnej, nagradzanej Ciemni – tom poetycki Natalii De Barbaro. Trzydzieści pięć wierszy, w których autorka (będąca również cenionym psychologiem społecznym) z niezwykłą precyzją konstruuje świat złożony z chwiejn...

  okładka Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej, Książka | Natalia de Barbaro
  okładka Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej, Książka | Natalia de Barbaro

  Psycholog i specjalistka od marketingu politycznego pokazuje kulisy kampanii wyborczej i udowadnia, że polityka może być etyczna. Przedstawia mechanizmy wpływu na wyborcę, co z pewnością przyda się podczas nadchodzących wyborów.

  okładka Krwawnik, mniszek, ułudka, Książka | Natalia de Barbaro
  okładka Krwawnik, mniszek, ułudka, Książka | Natalia de Barbaro

  Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”. Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają niepublikowane dotąd wiersze. Te pierwsze pokazują, jak poszukiwała właściwych sobie środków wyrazu, krążąc wokół tematów, w których to, co drobne, materialne odbija się w tym, co metafizyczne...