To książka dla każdego. Także dla tych, którym wydaje się, że 60 minut niedzielnej Mszy to czas kompletnie stracony. O. Jędrzejewski trafia z Ewangelią i do młodzieży „grzecznej”, i do „niegrzecznej”. Trafia, bo jest wiarygodny. Świeżość jego języka zmusza do osobistej refleksji. Wojciech Jędrzejewski OP, wieloletni katecheta i duszpasterz młodzieży. Współtwórca witryny internetowej www.mateusz.pl oraz autor „Ewangeliarza” w Radio Plus, książek: Tęsknota, która rozszerza ser...
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
Nie istnieje jeden idealny wzorzec modlenia się. Jest za to wiele inspiracji pogłębiania relacji z Bogiem, jak choćby eliminowanie zbędnych gestów, ćwiczenie uważności oraz otworzenie się na stanięcie przed Jego obliczem ze swoim gniewem, radością i łzami.
W obliczu problemów alkoholowych czy innych uzależnień oraz dramatycznych sytuacji w życiu osobistym, małżeńskim czy rodzinnym, stajemy często wobec konieczności podjęcia radykalnych decyzji, w których nikt z ludzi nas nie zastąpi. W takich chwilach doświadczamy własnej bezradności i niepewności. Szukamy pomocy u przyjaciół, specjalistów, kierowników duchowych. Najlepszą dla nas pomocą staje się wtedy modlitwa. To najbardziej niezawodny punkt wyjścia w sytuacji, gdy wszyscy i...
Chciałbym poruszyć w tej książce temat skłonności, które pojawiają się w każdym człowieku w kontekście jego relacji z Bogiem, drugim człowiekiem i sobą samym. Mam na myśli budzącą się w każdym z nas tendencję do poruszania się po łuku - życia nieświętą skłonnością, która powoli i niepostrzeżenie, ale nieuchronnie oddala nas od jedynego i ostatecznego celu naszego istnienia: wieczności w ramionach Pana.
Książka o. Wojciecha Jędrzejewskiego to zbiór homilii, które wygłosił jako duszpasterz młodzieży w Warszawie. Mówiąc do młodych ludzi, w prostych słowach pokazuje na najwyższą wartość miłości, która pochodzi od samego Boga. Tej, która nie pozwala nam zgodzić się na powierzchowność, wygodnictwo i egoizm. Takiej, która daje pokój grzesznikom, wyprowadza z kryzysów i uczy żyć z godnością dziecka Bożego.
Ta książka jest o bliskości. Głosząc rekolekcje i kazania, bardzo często poruszam ten temat. Czemu? Chyba dlatego, że mnie zawsze bliskości brakowało. Zwłaszcza w domu. I chyba właśnie dlatego w dzieciństwie i w młodości, począwszy już od przedszkola, cały czas się zakochiwałem. Było tych miłości mnóstwo. W drugiej klasie szkoły podstawowej tak się zadurzyłem, że uciekłem z domu i pojechałem do wybranki serca aż 40 kilometrów. Te zakochania były jakąś próbą, namiastką szukani...
To książka o wrażliwości serca i zdolności działania w obliczu cudzej krzywdy, biedy i cierpienia. Autor zachęca do pochylenia się ze współczuciem nad sobą, nad tym, co rodzi w nas, często głęboko skrywany, smutek i lęk i zaprasza do otwarcia się na miłość naszego Boga, który jest Bogiem tęskniącym za człowiekiem i współczującym, szczególnie w osobie Jezusa.
Nowoczesny modlitewnik, przeznaczony dla nastolatków O. Wojciech Jędrzejewski, znany duszpasterz i katecheta, umie mówić językiem młodych i trafiać do ich serc. Modlitewnik zawiera m.in. podstawowe prawdy wiary, medytacje ewangeliczne, modlitwy mądrości życiowej, modlitwy w różnych okolicznościach, a także oryginalne modlitwy napisane przez samą młodzież.
Doskonały prezent dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
Istnieje powiedzenie: Na głupotę nie ma lekarstwa. Przysłowia są nie tylko, jak zwykło się mawiać, "skarbnicą narodów", ale często również złomowiskiem bezmyślnie przyjmowanych sloganów. Prawdopodobnie człowiek, który pierwszy powiedział: na głupotę nie ma lekarstwa, miał na myśli jakąś konkretną osobę. Po kilku lub kilkudziesięciu bezowocnych próbach zmierzających do uzdrowienia osobnika, którego uznał za głupiego, odwracając się na pięcie wycedził tę gorzką sentencję. Jak ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.