Opracowanie zbiorowe Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Piotruś Pan, Audiobook | Opracowanie zbiorowe

  Słuchaj razem z Disneyem to kolekcja krótkich audiobooków w interpretacji znanych i lubianych aktorów. Wybierz się do Nibylandii z Piotrusiem Panem, Wendy i Dzwoneczkiem! Spotkaj się z Zagubionymi Chłopcami, doświadczaj magii wróżek i walcz z Kapitanem Hakiem. Włącz dziecku przed snem opowiastkę i cieszcie się wspólnym wieczorem.

  okładka Księżniczka i żaba, Audiobook | Opracowanie zbiorowe

  Słuchaj razem z Disneyem to kolekcja krótkich audiobooków w interpretacji znanych i lubianych aktorów.Tiana nigdy nie marzyła o tym, by być księżniczką. Natomiast zawsze chciała zostać kucharką i mieć własną restaurację. Ale kiedy spotyka żabiego księcia, jest zmuszona wyruszyć w szaloną podróż. Czy marzenie Tiany o posiadaniu własnej restauracji się spełni? Włącz dziecku przed snem opowiastkę i ciesz się spokojnym wieczorem. Włącz dziecku opowiastkę przed snem i cieszcie się...

  okładka Księżniczki Disneya. Kolekcja audiobajek, Audiobook | Opracowanie zbiorowe

  Wciągająca kolekcja opowieść w aktorskiej interpretacji, pełna efektów dźwiękowych i muzyki. Dołącz do Kopciuszka, Belli, Mulan, Roszpunki, Arielki i Tiany i przeżyj razem z nimi magiczne przygody w tej wspaniałej kolekcji audiobajek.

  okładka Zbrodnia i kara, Audiobook | Opracowanie zbiorowe

  ROZUM JEST SŁUGĄ NAMIĘTNOŚCI. Rodion Raskolnikow siekierą morduje starą lichwiarkę i jej siostrę, Lizawietę. Wierzy, że ma prawo zabijać. Morderstwo jest dla niego sprawdzianem odwagi i determinacji. ALE TAM, GDZIE JEST ZBRODNIA, MUSI BYĆ I KARA. Siedmioro autorów bestsellerowych kryminałów mierzy się z tematem jednej z najsłynniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego, „Zbrodni i kary”. Zbiór zawiera opowiadania: Adrian Bednarek – Wyjątkowy Max Czornyj – Monoman Marcel Moss –...

  okładka Posłuchajki. 50 najpiękniejszych opowieści, Audiobook | Opracowanie zbiorowe

  Czyta Zbigniew Zamachowski. Hans Christian Andersen, bracia Grimm, Charles Perrault, Carlo Collodi i inni twórcy zapraszają do krainy najpiękniejszych baśni i legend. Posłuchajcie m.in. Calineczki, Małej Syrenki, Czerwonego Kapturka, Pinokia, Kota w butach, Przygód Alicji w Krainie Czarów i Konika Garbuska. Przenieśmy się wspólnie w czarodziejski świat magii. Seria audiobooków POSŁUCHAJKI wyróżnia się starannie dobranymi tekstami oraz wspaniałą interpretacją aktors...

  okładka Posłuchajki. 365 bajek na dobranoc, Audiobook | Opracowanie zbiorowe

  Zbiór 365 ciepłych i sympatycznych bajeczek, których pełen pozytywnych emocji przekaz z pewnością spokojnie ukołysze dzieci do snu, w niezwykłej interpretacji jednej z najznakomitszych polskich aktorek - pani Anny Dymnej. Seria audiobooków POSŁUCHAJKI wyróżnia się wspaniałą interpretacją aktorską oraz bogatym udźwiękowieniem. Dzięki niej dzieci przeniosą się w cudowny świat bajek i opowieści.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.