Łamigłówki z wesołym borsukiem Ten zbiór urozmaiconych łamigłówek zapewni przedszkolakowi wspaniałą zabawę i rozwój przydatnych umiejętności. Ciekawe zadania pomogą utrwalić zdobytą wiedzę, ćwiczyć logiczne myślenie, doskonalić spostrzegawczość i cierpliwość. Wesoły borsuk zaprasza do zabawy!
Drużyna marzeń. Wyprawka. CzterolatekPublikacja składa się z dwóch części – matematycznej oraz plastycznej.Część matematyczna zawiera 12 kart z elementami do wypchnięcia np. figurami geometrycznymi, kolorowymi lizakami, szablonami dłoni i stóp.Część plastyczna zawiera 40 projektów prostych prac plastyczno-technicznych nawiązujących do tematów tygodni w cyklu Drużyna marzeń, które wspierają rozwój umiejętności plastycznych i konstrukcyjnych, sprawność motoryki małej oraz rozwó...
Rozmównik łączy w sobie zalety słownika i rozmówek. Zawiera on bowiem ułożone alfabetycznie hasła, które odpowiadają podstawowemu zasobowi słownictwa. Pod każdym z nich znajduje się wiele praktycznych zdań, idiomów i frazeologizmów, zawierających słowo kluczowe. Większość przykładów może być użyta wprost, inne można łatwo dopasować do konkretnej sytuacji. Oprócz 1 500 haseł głównych oraz 15 000 przykładów również potocznych i slangowych, Rozmównik zawiera kompendium gramatyki...
Album Bezcenny luksus to spotkania z ludźmi sukcesu, podziwianymi za kreatywność, pasję i odwagę w spełnianiu marzeń, to historie marek znanych na całym świecie; ikony designu, mody, urody. Album prezentuje zjawiskowe sesje zdjęciowe, bo przyjemność obcowania z przedmiotem to także współczesny luksus.
Dostępne trzy wersje okładek. Wysyłane losowo.
Matematyka to przedmiot często znienawidzony przez dzieci... Ale wcale nie musi tak być. Wszystko zależy od sposobu, w jaki dziecko zaczyna jej naukę.Elementarz - matematyka wprowadza w świat cyferek i działań matematycznych powoli, krok po kroku, ze szczególnym naciskiem na absolutne podstawy tego przedmiotu. Wychodząc od zadań przypominających bardziej zabawę, które uczą działań na zbiorach i kluczowych pojęć - więcej, mniej, tyle samo, po lewej, po prawej, książka przedsta...
Krótkie bajeczki na dobranoc to pięknie ilustrowany zbiór 24 bajek, w skład którego wchodzą zarówno teksty insirowane bajkami ludowymi, klasyczne, najbardziej znane i lubiane, jak i bardziej współczesne pokazuące ciepłe relacje rodzinne, przyjacielskie oraz sąsiedzkie. Doskonała lektura do poduszki pomagająca dziecku wyciszyć się i zasąć z uśmiechem....
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.