Wirtualne Targi

Paweł Więzik Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka When mountains scream, Ebook | Paweł Więzik

  Central Europe, Beskidy Highlands, Present Day When Tom Dubiel, a teenage boy, vanishes in the highland woods around Szczyrk, inspector Alex Dunaj has no idea what forces he is about to go up against. An ancient cave complex beneath Klimczok Peak conceals buried secrets which should never come to light. Meet Magda Flis, a womans whose supernatural gifts will alter the course of local and cosmic histories. Who will be able to tame their own demons and who will fail to see and ...

  Promocja
  okładka Klimczoka krzyk, Ebook | Paweł Więzik

  Kiedy w Szczyrku znika nastoletni Tomasz Dubiel, komisarz Dunaj nie podejrzewa, z czym będzie musiał się zmierzyć. Ciemna jaskinia na zboczu Klimczoka skrywa tajemnice, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.Poznaj Magdalenę Flis, kobietę, której dar może odmienić los mieszkańców doliny. Czy bohaterowie zdołają pokonać własne demony i stawić czoła zagrożeniu? Odkryj świat, w którym iluzja splata się z rzeczywistością i wyrusz na spotkanie z Mędrcem o Trzech Obliczach. ...

  Promocja
  okładka Dreszcze Beskidów, Ebook | Paweł Więzik

  Senna górska osada położona w Beskidach skrywa tajemnice, które mogą zmienić bieg historii. Kiedy młody zakonnik zostaje zaatakowany podczas polowania nikt jeszcze nie przypuszcza, że będzie to tylko początek lawiny wydarzeń, które na zawsze zmienią mieszkańców Szczyrku. Historia rozgrywa się w XV wieku, gdy na ziemiach tych żyli i pracowali Cystersi, a obok w najlepsze kwitły gusła i pradawne obrzędy, zaś doliny spowijał mrok, ciemniejszy od wnętrza najgłębszej studni. ...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.