Pierre Lemaitre Audiobooki

Pierre Lemaitre jest francuskim pisarzem, autorem powieści kryminalnych takich jak “Do zobaczenia w zaświatach” czy “Kolory ognia”. Z wykształcenia Lemaitre jest psychologiem, a wiele lat spędził jako nauczyciel w ramach kształcenia zawodowego dorosłych. Całkowicie poświęcił się karierze literackiej w 2006 roku i od tego czasu zawodowo zajmuje się tworzeniem powieści oraz scenariuszy. Najbardziej znanym bohaterem jego książek jest komisarz paryskiej policji Camille Verhoever.

Pierre Lemaitre jest laureatem Prix Goncourt (Nagrody Goncourtów), najważniejszej francuskiej nagrody literackiej, którą otrzymał w 2013 roku za “Do zobaczenia w zaświatach”.

Pierre Lemaitre - “Do zobaczenia w zaświatach”

Nagrodzona we Francji powieść autorstwa Pierre’a Lemaitre’a ukazała się tam w 2013 roku - a rok później po raz pierwszy pojawiła się także na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Albatros. Opowiada on historię dwóch weteranów, Alberta i Edwarda, którzy nie mają w powojennej Francji łatwego życia. Okazuje się, że dla kraju cenniejsi są ci, którzy zginęli w walce, a ocaleni to głównie problem. Skromnemu urzędnikowi Albertowi nie zostało nic. Wybuchowy niegdyś artysta Edward został zupełnie sam i bez rodziny stał się wrakiem człowieka. Choć porzuceni, postanawiają się zemścić - organizują akcję, która ma na celu wywołać ogólnonarodowe rozruchy. Ta nagrodzona Prix Goncourt książka określana jest przez niektórych jedną z tych wartościowych pozycji, do których należy nieustannie wracać. Równocześnie stanowi pierwszy tom cyklu “Dzieci katastrofy”, na który składają się także “Kolory ognia” oraz “Lustro naszych smutków”

“Lustro naszych smutków” Pierre’a Lemaitre’a

Wydana w Polsce w 2022 roku powieść “Lustro naszych smutków” Pierre’a Lemaitre’a jest równocześnie trzecią z cyklu powieści, który rozpoczął się wraz z nagradzanym “Do zobaczenia w zaświatach”. Jednym z momentów historii, których wstydzą się Francuzi, jest z pewnością kampania w 1940 roku. Lemaitre sięga do tych czasów i wprowadza czytelnika do Paryża w kwietniu tegoż roku. Wszyscy mówią o wkroczeniu do miasta Niemców, ale większość ludzi wciąż żyje swoimi codziennymi sprawami. Louise Belmont, młoda nauczycielka, próbuje na nowo odnaleźć się po skandalu obyczajowym, w który zamieszana była jej osoba. Klienci nie przychodzą już tak licznie do restauracji pana Julesa, a Désiré Migault, który nie zawsze tak się nazywał, po swojej karierze jako adwokat, pilot i chirurg chce teraz spróbować szczęścia w Ministerstwie Informacji. Pewien kapral, Landarde, robi interesy w trakcie pobytu w wojsku, a żandarm z Paryża Ferdynand szuka okazji, by spełnić marzenia ukochanej żony. Ogarnięci coraz większą paniką Francuzi uciekają przed Niemcami - nieważne, czy są kanaliami, tchórzami czy ludźmi dobrej woli, w tym szczególnym czasie każdy szuka dla siebie bezpiecznego miejsca.

Książki Pierre’a Lemaitre’a w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was liczne tytuły autorstwa Pierre’a Lamaitre’a. Wśród nich są zarówno “Lustro naszych smutków”, jak i “Do zobaczenia w zaświatach”, “Kolory ognia”, “Alex” czy “Koronkowa robota”. Dostępne są tutaj zarówno pojedynczo, jak i w pakietach, jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka LUSTRO NASZYCH SMUTKÓW, Audiobook | Pierre Lemaitre

    Powieść autora nagrodzonego Grand Prix Nagrody Goncourtów 2013. Rodzinne sekrety, romanse, bohaterowie, których nikt nie zauważa, nikczemnicy, w których widzi się bohaterów, małe pragnienia i wielkie ambicje, burleska i tragizm – jednym słowem życie à la française. Każdy naród ma w swojej historii momenty, których się wstydzi. Dla Francuzów z całą pewnością zalicza się do nich kampania z 1940 roku. Po temat sięgali najwięksi pisarze, jak Jean-Paul Sartre. Nie mógł się temu op...

    okładka Lustro naszych smutków, Audiobook | Pierre Lemaitre

    Powieść autora nagrodzonego Grand Prix Nagrody Goncourtów 2013 Rodzinne sekrety, romanse, bohaterowie, których nikt nie zauważa, nikczemnicy, w których widzi się bohaterów, małe pragnienia i wielkie ambicje, burleska i tragizm – jednym słowem życie à la française. Każdy naród ma w swojej historii momenty, których się wstydzi. Dla Francuzów z całą pewnością zalicza się do nich kampania z 1940 roku. Po temat sięgali najwięksi pisarze, jak Jean-Paul Sartre. Nie mógł się temu o...

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.