Opis treści
Wokół zagadnienia bezpieczeństwa Linuksa narosło sporo mitów. Niektórzy uważają, że jako system open source nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Inni - że jedynie eksperci są w stanie poradzić sobie z wirusami i atakami hakerów na ten system. Są również osoby twierdzące, że Linux jest całkowicie odporny na wirusy i trudno go skompromitować. Żadne z tych twierdzeń nie jest do końca prawdziwe. Podczas konfigurowania i użytkowania systemów linuksowych bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Istnieje wiele sposobów wykrywania i usuwania luk w zabezpieczeniach i rzetelny administrator systemu jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.
_x005F_x000D_ _x005F_x000D_Sięgnij po tę książkę, jeśli jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo systemu linuksowego. Zawarto tu szereg porad i wskazówek dotyczących konfiguracji jądra, bezpieczeństwa systemu plików i sieci oraz różnych narzędzi usprawniających administrowanie systemem. Nie zabrakło omówienia specjalnych dystrybucji Linuksa, opracowanych z myślą o monitorowaniu bezpieczeństwa. Zaprezentowano zagadnienia dotyczące skanowania w poszukiwaniu luk, wykrywania włamań oraz audytowania systemu Linux. Ciekawym tematem zawartym w książce są zasady bezpiecznego korzystania z takich usług jak HTTPD, FTP i telnet. Zrozumienie zaprezentowanych tu treści jest łatwiejsze dzięki licznym praktycznym przykładom.
_x005F_x000D_ _x005F_x000D_W tej książce między innymi:
_x005F_x000D_ _x005F_x000D_- _x005F_x000D_
- solidne podstawy bezpieczeństwa systemów linuksowych _x005F_x000D_
- optymalne konfigurowanie jądra systemu _x005F_x000D_
- usuwanie luk w zabezpieczeniach powłoki bash _x005F_x000D_
- monitorowanie i analiza dzienników zdarzeń oraz skanowanie sieci _x005F_x000D_
- utwardzanie systemów linuksowych za pomocą pakietu Lynis _x005F_x000D_
Przygotuj się na atak. Zabezpiecz swojego Linuksa!
_x005F_x000D_„Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury. Wydanie II”, Tajinder Kalsi – jak czytać ebook?
Ebooka „Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury. Wydanie II”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).