Opis treści
Praca stanowi cenny przyczynek do rozwoju refleksji w obrębie jakościowego paradygmatu metodologicznego. Ze względu na rzadką dziś dbałość o kulturę języka i klarowność narracji można ją polecić zarówno osobom zaawansowanym w poszukiwaniu inspiracji w obrębie metod jakościowych, jak i adeptom takich poszukiwań”
(z recenzji prof. dr. hab. Mirosława Sobeckiego)
„Osobiste doświadczenie każdego z nas («nieprofesjonalna» część naszych biografii) nieustannie - świadomie lub nieświadomie – ciąży na wszystkim, co mieści się w polu poczynań «profesjonalnych»: począwszy od wyborów obszarów badawczych, a skończywszy na sposobach ich teoretycznej i metodologicznej konceptualizacji. Proces czerpania z doświadczenia zawodowego (naukowego, badawczego) rzutuje natomiast (...) na życie pozazawodowe; tak więc często mamy do czynienia z czymś w rodzaju inwersji zwrotnej, sytuacji transformującej mnie-badacza jako człowieka ze wszystkimi tego konsekwencjami natury egzystencjalnej, społecznej oraz aksjologicznej.
Jak zawiłe, trudne do przewidzenia, a zarazem zwyczajnie ciekawe bywają losy myśli, oplatających je działań i „zaangażowanych” w nie ludzi dowiadujemy się właśnie z kart prezentowanej tu książki”
(z Wprowadzenia Marcina Kafara)
„Biografie naukowe. Perspektywa transdyscyplinarna”, Marcin Kafar – jak czytać ebook?
Ebooka „Biografie naukowe. Perspektywa transdyscyplinarna”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).