Opis treści
Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. Zaczyna się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego wysiłkach w tym czasie, by znaleźć powody do życia. Druga część książki opisuje metody psychoterapeutyczne, które Frankl opracował jako pierwszy na bazie swoich doświadczeń z obozów. Freud uważał, że życiem człowieka rządzi popęd seksualny i pokusy. Frankl z kolei wierzy, że najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu. Logoterapia Frankla zatem bardziej przystaje do zachodnich religii niż freudeowskiej psychoterapii.
„Człowiek w poszukiwaniu sensu”, Viktor E. Frankl – jak czytać ebook?
Ebooka „Człowiek w poszukiwaniu sensu”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 31-03-2024
Czytelnik 31-03-2024
Najważniejsza książka w życiu
Opinia potwierdzona zakupem
Jolanta kłos 10-09-2023
Jolanta kłos 10-09-2023
~Dzisiaj chciałbym wam opowiedzieć o pewnej wyjątkowej i arcyważnej pozycji - "Człowiek w poszukiwaniu sensu" autorstwa Viktora E. Frankla, powieści która została wznowiona przez Wydawnictwo Czarna Owca. ~Już na samym początku pragnę podkreślić, że jest to wyjątkowa, klasyka gatunku dla koneserów literatury obozowej, która po dziś dzień porusza, rozrywa na kawałki i obezwładnia, najgłębiej skrywane pokłady ludzkiej duszy. ~Prezentowany tytuł to tak naprawdę dogłębnie spisane przez autora, który nie był z pochodzenia polakiem w formie wspomnień, autobiografii a nawet można rzec pamiętnika, opisy zdarzeń ludzkiego okrucieństwa wyrządzonego na drugim człowieku. ~ Wiktor E. Frankl poza swoimi wspomnieniami i odczuciami, skupił się również na losach współwięźniów, co pozwoliło stworzyć mu koncepcję logoterapii. To właśnie jej metody pozwoliły pacjentom lepiej skupić się na poznaniu i akceptacji siebie oraz swojego znaczenia jako części pewnej całości, zwłaszcza świata w którym obecnie dana osoba musiała funkcjonować. ~ Dlatego będąc już jakiś czas po lekturze muszę przyznać, że jest to tak naprawdę ponadczasowe kompendium wiedzy, dedykowane nawet młodym pokoleniom. Które ukazuje "bez pardonu" obraz nazistowskich obozów zakłady, czyli całe okrucieństwo Holokaustu... jednoczenie stając się wspaniałym opracowaniem radzenia sobie ze stresem, cierpieniem, upokorzeniem, strachem w tak traumatycznych momentach życia. ~Dodatkowym atutem książki jest słownik terminów "obcych", pełna chronologia życia autora i ujmujące przemówienie upamiętniające pięćdziesiątą rocznicę napaści hitlerowskiej z 1988. Z czystym sumieniem polecam wasza J.K.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 20-07-2023
Czytelnik 20-07-2023
Jeśli masz ciężkie chwile - zerknij do tej książki. Prawdopodobnie przejdzie Ci. To co my nazywamy problemami lub "masakrą" jest czymś niewiarygodnie małym w porównaniu z przedstawioną w tej książce historią.
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 02-07-2023
Czytelnik 02-07-2023
Piękna, uniwersalna i pokrzepiającą lektura
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 19-03-2023
Czytelnik 19-03-2023
Trochę już trąci myszką. Historie z obozu zagłady są ciekawsze niż późniejszy opis terapii psychologicznej. Ogólnie, jeśli ktoś nastawił się na odnalezienie sensu życia to raczej się zawiedzie. Ale kilka ciekawych aspektów można znaleźć, szczególnie jeśli chodzi o podejście do tragicznych lub trudnych wydarzeń życiowych.
Opinia potwierdzona zakupem