Opis treści
Polski bohater więziony miesiącami przez własnych rodaków. Dzień i noc w towarzystwie mordercy, kata warszawskiego getta, generała SS Jürgena Stroopa
„Do widzenia, Herr Moczarski, do zobaczenia niedługo u św. Piotra!” – mówi Stroop na pożegnanie, idąc na egzekucję. Czy można sobie wyobrazić podobną sytuację? Taki sam wyrok, wyrok śmierci, wydany na bezlitosnego nazistę i bohatera Armii Krajowej przez Polskę Ludową?
Chociaż oprawcy w więzieniu mokotowskim mają wyjątkową wyobraźnię – poddają Moczarskiego 49 rodzajom tortur – on sam również wpada na oryginalny pomysł. Zachęca nazistę do szczerych zwierzeń. Zapamiętuje wszystko.
Dziś możemy czytać jedną z najważniejszych rozmów, jakie kiedykolwiek się odbyły. To rozmowa śmiertelnych wrogów w celi śmierci. Różnica między nimi jest taka, że tylko jeden z nich dostał sprawiedliwy wyrok.
„Rozmowy z katem [2018]”, Kazimierz Moczarski – jak czytać ebook?
Ebooka „Rozmowy z katem [2018]”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 02-08-2023
Czytelnik 02-08-2023
Koniecznie przeczytajcie!
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik Woblinka 26-07-2020
Czytelnik Woblinka 26-07-2020
Próba poznania, zbadania i dotarcia do umysłu człowieka który w latach 1939-1945 był jednym z kluczowych oprawców w trybach nazistowskiej machiny terroru. Historia przedstawiona w formie dialogów i retrospekcji widziana oczami kapitana jednostki AK, Kazimierza Moczarskiego. Walczący o wolność i niepodległość polskiego narodu zostaje w efekcie oskarżony o działalność konspiracyjną i trafia do więzienia, gdzie zostaje umieszczony w celi razem z generałem SS Jürgenem Stroopem. Poprzez prowadzoną narrację czytelnik staję się niemal namacalnym uczestnikiem prezentowanych wydarzeń. Autor stopniowo odsłania meandry myśli i motywy, którymi kierowała się ideologia nazizmu w osobie dygnitarza struktur Wehrmachtu. Pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata historii, nie tylko tej drugowojennej. Błyskotliwa analiza i przedstawienie historii polskiego holocaustu. Konkurs recenzencki Woblinka.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem