Opis treści
Funkcjonowanie przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych niesie za sobą wiele wyzwań oraz ryzyk mających wpływ na jego działalność operacyjną. Jednym z najbardziej znaczących jest ryzyko związane z kursem walutowym. Przedstawiono też wpływ kursu walutowego na eksport sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Wskazano w nim również, w jaki sposób przedsiębiorstwa sektora MŚP zarządzają ryzykiem walutowym.
Analiza funkcjonowania współczesnego banku inwestycyjnego, mająca na celu wskazanie najistotniejszych źródeł ryzyka w działalności tego rodzaju instytucji może stanowić punkt wyjścia do dyskusji nad ograniczaniem niebezpieczeństwa związanego z niedoszacowaniem poziomu ryzyka oraz ukierunkowaniem zamian w systemach zarządzania i nadzoru nad podmiotami sektora bankowego. Spójna i zrównoważona europejska polityki miejska powinna przyczynić się do wzrostu konkurencyjności miast, regionów i krajów członkowskich Unii Europejskiej.
W książce zanalizowano również specyfikę i istotę kontroli w kulturze, zarówno z punktu widzenia instytucji kontrolującej, jak i kontrolowanej organizacji. Ponadto zbadano zasady poprawności projektów kulturalnych prowadzonych w Polsce, a finansowanych z najczęściej wykorzystywanych źródeł, tj. funduszy europejskich, środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
„Ekonomia, finanse i nauki o zarządzaniu wobec wyzwań współczesnych gospodarek”, Piotr Urbanek, Ewa Walińska – jak czytać ebook?
Ebooka „Ekonomia, finanse i nauki o zarządzaniu wobec wyzwań współczesnych gospodarek”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).