Opis treści
Ta historia zaczyna się na przełomie XVIII i XIX wieku. Tłem wydarzeń są pozornie senne, malownicze kresy dawnej Rzeczypospolitej - Sejny i okolice, gdzie żyją niegodzący się z utratą swojej pozycji społecznej Deynarowiczowie. Śledzimy dzieje czworga młodych ludzi. Opuszczone przez mężów i nieprzepadające za sobą bratowe - harda Marianna i łagodna Agata Deynarowiczowe - buntują się przeciwko ograniczeniu roli kobiet w społeczeństwie. Jako że mąż Marianny wyrusza wraz z wojskami napoleońskimi na poszukiwanie nowej Polski i prawdy o sobie, kobiety wbrew utartym schematom i ówczesnej obyczajowości zmuszone są prowadzić rodzinny browar. W tym samym czasie Józef Buczeniewski, wdowiec z Sejn, obrońca sądowy i stały bywalec okolicznych karczm, nie dopuszcza do świadomości cierpkiej prawdy na swój temat. Losy tych czworga splatają się nierozerwalnie, ale nic nie idzie po ich myśli, nic też nie jest takie, jakie mogłoby się stać - proste i uczciwe.
Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii "Królewska heretyczka" (Elżbieta I) i "Maria Skłodowska-Curie" oraz bestsellerowego cyklu "Zmierzch Jagiellonów". Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.
„Jesień na Węgierskiej”, Magdalena Niedźwiedzka – jak czytać ebook?
Ebooka „Jesień na Węgierskiej”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 01-05-2023
Czytelnik 01-05-2023
Ta książka ma wszystko! Piękne opisy, które sprawiają, że czytając/ słuchając czujesz się jakbyś był tam na miejscu. Tło historyczne, emocje, humor. Wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się na chwile. Osobiście gdy nie mogłam czytać biegałam po domu ze słuchawką w uchu i słuchałam audiobooka. Książka doskonale opisuje role kobiety w dawnych czasach i problemy z jakimi się borykały. Pokazuje jak tytuł i pochodzenie były ważne i kim był człowiek, który nie miał szczęścia urodzić się jako szlachcic. Miłość, rodzina, dylematy i okoliczności to wszystko sprawiło, że książka jest nie tylko wciągająca, ale pouczająca. Pani Magdaleno proszę o tomII i nie trzymać mnie długo w oczekiwaniu.
Opinia potwierdzona zakupem